Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Czym jest Decentraland? Wirtualna nieruchomość w grze Blockchain

Wiele osób zna Decentraland z popularnego tokena Mana, który z powodzeniem funkcjonuje w obrocie i utrzymuje silną pozycję w pierwszej setce kryptowalut.

Ale sukces tokena Mana pochodzi z całego ekosystemu Decentraland. Zespół deweloperów zdołał przekształcić swój projekt w wirtualną rzeczywistość, w której użytkownicy mogą kupować LAND, przedmioty kolekcjonerskie i wiele innych unikalnych elementów.

A dzięki wykorzystaniu ogromnego potencjału, jaki niosą ze sobą NFT oraz możliwości blockchain Ethereum, Decentraland staje się wiodącą zdecentralizowaną grą wirtualnej rzeczywistości, która przypomina wirtualny rynek nieruchomości.

Co to jest Decentraland?

W istocie, Decentraland jest platformą wirtualnej rzeczywistości zasilaną przez Ethereum, w której użytkownicy mogą tworzyć, formować i spieniężać środowisko poprzez grę.

Projekt Decentraland był współfinansowany w 2016 roku przez Ariela Meilicha i Estebana Ordano, i wystartował w 2017 roku z ICO, które przyniosło 24 miliony dolarów. Projekt nadal się rozwijał i zyskiwał większe zainteresowanie, ponieważ ludzie zaczęli kupować cyfrową ziemię w przyszłej wirtualnej rzeczywistości, która wkrótce miała zostać uruchomiona.

Projekt zaczął robić furorę w 2018 roku, ponieważ inwestorzy osiągali ponad 500% zysku z zakupu wirtualnych nieruchomości, które jeszcze nawet nie istnieją.

Następnie, w 2019 roku, zespół rozwijający uruchomił zamkniętą betę, z jedną z pierwszych gier 3D, które były hostowane na blockchainie Ethereum.

A w lutym 2020 roku, Decentraland został udostępniony publicznie.

Decentraland Gameplay

Decentraland jest zainspirowany popularnymi grami wirtualnej rzeczywistości Second Life i Minecraft. Lekkie podobieństwo jest dość widoczne, począwszy od elementów użytych w reklamie projektu, jak również w rozgrywce, NFT takich jak LAND i wearables, a także w ogólnym projekcie świata.

Świat składa się z różnych rodzajów bloków, działek LAND, dróg, placów i wielu różnych wydarzeń generowanych przez graczy, takich jak gry, koncerty i konferencje.

Aby uzyskać dostęp do Decentraland, wystarczy wejść na stronę internetową i zalogować się. Gra odbywa się w przeglądarce, nie musisz nic ściągać ani instalować.

Możesz zalogować się do gry poprzez portfel Metamask zintegrowany z przeglądarką lub poprzez adres e-mail połączony z gorącym portfelem Fortmatic.

Czytaj:  Rodzaje własności nieruchomości w UK

Jeśli jednak nie masz żadnego portfela i chcesz tylko rzucić okiem na Decentraland, gra pozwala na dostęp do niej jako gość.

Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się wejść do gry poprzez rejestrację, czy też uruchomić ją jako gość, zostajesz wprowadzony do Genesis Plaza, na środku mapy. Od tego momentu możesz rozpocząć eksplorację świata.

Możesz zwiedzać świat za darmo, ale gra staje się bardziej interesująca, gdy posiadasz własną ziemię i zaczynasz budować.

Oprócz budowania praktycznie wszystkiego i eksplorowania świata, gracze mogą brać udział w wirtualnych koncertach i turniejach piłkarskich, odwiedzać galerie sztuki NFT lub sprawdzać ogłoszenia w grze.

Ale prawdę mówiąc, w tej chwili gra jest dość pusta, jeśli chodzi o graczy. Choć Decentraland rejestruje średnio 1500 aktywnych użytkowników dziennie, są oni rozrzuceni po ogromnej mapie i na różnych światach. Tak więc, nawet jeśli stałbyś w tym samym miejscu co inny gracz, możesz go nie spotkać, ponieważ gra on na innym serwerze.

Chociaż, zawsze możesz sprawdzić stronę wydarzeń Decentraland i zobaczyć, gdzie ludzie zbierają się na następny koncert.

Kryptowaluta Mana i token Land

Koncepcja gospodarki w grze nie jest nowa dla Decentraland.

Była ona już wielokrotnie badana i rozwijana w ramach znanych gier online. Jednak w przypadku Decentraland, Mana Token i inne NFT mogą być wymieniane poza grą na waluty fiat.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć tokenomikę i potencjał tych tokenów.

MANA tokenomics
Token MANA wystartował z łączną podażą 2,8 miliarda. I choć miał mieć inflację na poziomie 8%, to na maj 2021 roku podaż zeszła już poniżej 2,2 mld.

Z całkowitej podaży, obecnie w obiegu znajduje się 1,58B MANA.

Różnica między początkową podażą a obecną podażą wynika z faktu, że 2,5% każdego zakupu LAND zostało spalone w aukcjach LAND, a następnie 2,5% każdej transakcji na rynku Decentraland.

Czytaj:  Co to jest Bitcoin

Jeśli chodzi o wskaźnik inflacji, jest on obecnie wyłączony. Ponadto, w styczniu 2021 roku społeczność przegłosowała, że zamiast spalania, 2,5% każdej transakcji na rynku powinno trafiać do skarbca Decentraland.

Token MANA zaczął być dystrybuowany i przydzielany w 2017 roku, kiedy Decentraland sprzedał 40% podaży MANA podczas ICO.

Oprócz tokenów sprzedanych za pośrednictwem ICO, 20% zostało zarezerwowane na zachętę dla społeczności, 20% trafiło do zespołu deweloperskiego i wczesnych współpracowników, a 20% do Decentraland.

Jeśli chodzi o użyteczność, token MANA jest główną walutą w ekosystemie ekonomicznym Decentraland i jest używany do zakupu NFT, grania w gry wewnętrzne oraz opłat rynkowych.

Posiadacze MANA mogą również swobodnie handlować tokenem na giełdach kryptowalutowych, ponieważ jest on już notowany na wielu giełdach, w tym na najlepszych platformach handlowych.

Jednak najważniejszą rzeczą w tokenie MANA jest to, że posiadacze mogą głosować na rozwój środowiska w grze. Tokeny są tymczasowo zablokowane w kontrakcie rządowym i konwertowane jako Wrapped MANA, wyceniając jeden głos na token.

Land tokenomika


LAND jest bazowym NFT w ramach Decentraland. Gra rejestruje 92 598 działek o wymiarach 16×16 metrów, z których Decentraland wciąż posiada 72% jako place lub drogi.

Działki mogą być kupowane i sprzedawane poprzez rynek i mogą być dostosowane do potrzeb właściciela.

Każda parcela LAND oferuje 2000 głosów. A jeśli właściciel posiada nieruchomość składającą się z kilku działek, otrzyma 2000 głosów na każdą działkę.

Chociaż większość LAND jest już w posiadaniu właścicieli, nowi gracze mogą stać się właścicielami parceli lub posiadłości kupując je na rynku.

Wartość parceli jest jednak bardzo różna, w zależności od bliskości placów, dróg, interesujących miejsc lub tego, jak bardzo parcela jest rozwinięta.

Działka dostępna do sprzedaży jest sygnalizowana na rynku poprzez symulację mapy w grze i kolorowanie działek na jasnoniebiesko.

Czytaj:  Zdecentralizowana bankowość kształtująca system finansowy przyszłości

Mapa drogowa Decentraland

Obecnie, Decentraland działa głównie jako Zdecentralizowana Organizacja Autonomiczna, integrując sekcję DAO na stronie internetowej w celu zarządzania.

Gracze są właścicielami i budowniczymi świata i decydują, w jakim kierunku zmierza rozwój gry.

Chociaż może się wydawać, że rozwój gry zatrzymał się od czasu uruchomienia wirtualnej rzeczywistości, Decentraland ma publiczną mapę drogową na Trello zawierającą nadchodzące aktualizacje.

Niestety, mapa drogowa pokazuje tylko kolejność zadań, ale bez terminów.

Jednak funkcjonując jako DAO i pozwalając graczom i podmiotom prywatnym na wdrażanie funkcji, potencjał Decentraland w zakresie ulepszeń wykracza poza mapę drogową.

Oprócz wydarzeń na żywo i galerii sztuki NFT, istnieją różne ambitne projekty w ramach gry.

Projekt Ethermon, będący trzecią stroną w branży gier kryptowalutowych, ma na celu wprowadzenie złożonych treści i mechaniki do Decentraland:

  • Dodatkowa zawartość
  • Rozwój Dystryktów z pierwszym wydaniem Biome
  • Systemy walki PvE i PvP
  • Funkcje gildii i turniejów
  • Masywne wdrożenie narzędzi EMON + MARKS
  • Mobilna synchronizacja z Metaverse

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *