Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Dlaczego Bitcoin?

Satoshi Nakamoto pierwotnie stworzył Bitcoina jako alternatywną, zdecentralizowaną metodę płatności. W odróżnieniu od międzynarodowych przelewów bankowych, był on tani i niemal natychmiastowy.

Dodatkową zaletą dla handlowców (mniej dla użytkowników) było to, że był nieodwracalny, eliminując groźbę kosztownych opłat zwrotnych. W zamian konsumenci korzystają z szerszego wyboru akceptantów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, nie martwiąc się o opłaty za wymianę walut. Co więcej, szczegóły ich transakcji są szyfrowane, co chroni ich dane osobowe.

Poprawa krajowych metod płatności i szybki rozwój alternatywnych (bezkryptowych) form przelewów międzynarodowych zmniejszyła jednak przewagę Bitcoina w tym obszarze, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich rosnące opłaty i częste zatory w sieci.

Ponadto rosnący nadzór i regulacje mające na celu zapobieganie praniu brudnych pieniędzy i nielegalnym transakcjom ograniczyły stosowanie kryptorej waluty ze względu na ochronę prywatności.

W niektórych częściach świata Bitcoin jest nadal bardziej efektywnym i tańszym sposobem przekazywania pieniędzy za granicę, a kilka startupów dokonujących przekazów pieniężnych korzysta z tej funkcji. W zeszłym roku Coinbase dodała usługi przelewów transgranicznych i usługi powiernicze dla dużych klientów w Azji i Europie. Niedawne partnerstwo między Bitex a urugwajskim dostawcą usług bankowych Bantotal ułatwia obecnie bezpośrednie płatności bitcoin w 60 bankach w Ameryce Łacińskiej.

Zalety Bitcoina w zakresie kosztów i szybkości są jednak zmniejszane w miarę poprawy tradycyjnych kanałów, a opłaty za korzystanie z sieci nadal rosną i dostępność pozostaje problemem w wielu krajach.

Ponadto, wielu dużych i małych detalistów akceptuje kryptokurtę jako formę płatności, chociaż raporty sugerują, że popyt na tę funkcję nie jest wysoki.

Jednak wiele osób czuje się bardziej komfortowo, trzymając część swojego majątku w bezpiecznie przechowywanych portfelach bitcoinów, gdzie władze centralne nie mogą zablokować dostępu lub dokonać cięć. Od momentu rozpoczęcia blokady koronawirusowej w marcu byliśmy świadkami gwałtownego wzrostu popytu na portfele Bitcoinów, gdy użytkownicy szukali alternatywnych rozwiązań samoobsługowych. Pandemia wydała się również przyspieszyć powszechne przyjęcie technologii blockchain, ponieważ coraz więcej przedsiębiorstw, firm płatniczych i rynków e-commerce zwraca się w kierunku walut cyfrowych, zwłaszcza stabilnych monet.

Czytaj:  Procent składany: Główny klucz do sukcesu

W ostatnim czasie Bitcoin wydaje się odgrywać rolę aktywów inwestycyjnych, ponieważ handlowcy, inwestorzy instytucjonalni i drobni inwestorzy oszczędzający obudzili się na potencjalne zyski z aprecjacji cen.

Według niektórych źródeł, Bitcoin jest coraz częściej wykorzystywany do prania pieniędzy. Jednak firmy rozpoczynające działalność w zakresie analizy blockchain oraz firmy zajmujące się śledzeniem kryptograficznym wprowadzają nowe narzędzia, które mają pomóc giełdom w spełnieniu standardów w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Tak czy inaczej, Bitcoin nie jest, jak powszechnie uważa się, dobrym wehikułem do prania brudnych pieniędzy lub finansowania terroryzmu, ponieważ jest zarówno identyfikowalne i przejrzyste.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *