Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak stworzyć stronę firmową?

Tworzenie stron internetowych dla Twojej firmy jest tańsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dowiedz się, jak w pełni wykorzystać możliwości kreatora stron internetowych, od wyboru domeny po wybór szablonu.
Stworzenie biznesowej strony internetowej jest jednym z najłatwiejszych pierwszych kroków, jakie możesz podjąć w kierunku budowania biznesu i jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozpoczęcie jego promocji.

W wielu przypadkach jest to pierwszy zapis istnienia Twojej firmy i pierwsze miejsce, które ludzie mogą odwiedzić, aby dowiedzieć się więcej o niej.

Ten przewodnik krok po kroku wyjaśni, jak stworzyć stronę internetową firmy za pomocą dwóch bardzo różnych metod: kreator stron internetowych i projektant stron internetowych.

Z kreatorem stron internetowych, można uruchomić stronę internetową w ciągu kilku minut za około £3 – £40 miesięcznie. Projektant jest znacznie bardziej czasochłonny i zasobochłonny proces, ale to również pozwala na stworzenie naprawdę unikalnej witryny.

Omówimy obie metody w szczegółach, w tym wskazówki dotyczące wszystkiego, od tworzenia sklepu internetowego do tego, jak odpowiednio przekazać swoją wizję projektantowi stron internetowych.

Jak stworzyć stronę internetową za pomocą kreatora stron internetowych?

Jeśli masz budżet pomiędzy £0 i £500 na promocyjną stronę internetową lub sklep internetowy, kreator stron internetowych jest najlepszą opcją dla Twojej małej firmy.

Kreator stron internetowych jest narzędziem online, które pozwala każdemu stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową, bez konieczności kodowania lub umiejętności technicznych. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć konto, wybrać szablon i rozpocząć edycję.

Chociaż jesteś ograniczony do pewnych wzorów i funkcji, korzystanie z kreatora stron internetowych jest nadal najtańszym i najłatwiejszym sposobem dla każdego, aby zbudować własną stronę internetową.

Kluczowe kroki w korzystaniu z kreatora stron internetowych to:

 • Wybierz kreator stron internetowych
 • Utwórz swoje konto kreatora stron internetowych
 • Wybierz szablon i zacznij go edytować
 • Utwórz sklep internetowy
 • Opublikuj swoją nową stronę

Jak stworzyć stronę internetową z projektantem stron internetowych?

Jeśli masz więcej potrzeb na zamówienie (i niezbędny kapitał), praca z projektantem stron internetowych, aby utworzyć małą stronę internetową firmy pozwoli Ci zbudować coś naprawdę wyjątkowego, a do dokładnych specyfikacji.

Zamiast minut, z projektantem stron internetowych, jesteś patrząc na osi czasu tygodni, a nawet miesięcy do ukończenia.

Czytaj:  Darmowe konto biznesowe

Trzy etapy projektowania stron internetowych to:

 • Odkrycie
 • Projekt
 • Rozwój

Możesz myśleć, że wynajęcie projektanta stron internetowych pozwala po prostu przekazać stery i czekać na uruchomienie. W rzeczywistości, proces projektowania stron internetowych wymaga wiele wkładu od Ciebie przez cały czas.

 1. Odkrycie
  Początkowa faza projektowania stron internetowych nazywana jest fazą odkrywania. Jak sama nazwa wskazuje, jest to szansa dla zespołu programistów, aby odkryć wszystko, co warto wiedzieć o Twojej firmie, aby stworzyć stronę internetową, która spełnia Twoje wymagania.

Możesz nawet nie wiedzieć, czego dokładnie chcesz, ale ten etap procesu ma na celu pomóc Ci dowiedzieć się, czego potrzebujesz.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś odrobić swoją pracę domową. Upewnij się, że możesz spójnie wyjaśnić, co Twoja firma robi, kim są Twoi klienci i jakie są Twoje cele, i spędzić trochę czasu na badaniu stron internetowych konkurencji.

Każdy projektant będzie miał inne podejście, ale faza odkrywania będzie prawdopodobnie obejmować kombinację następujących elementów:

Sesja odkrywania
Jak również ty, właściciel firmy, to powinno obejmować kluczowych interesariuszy i decydentów w ramach firmy. Sesja odkrywcza będzie prawdopodobnie wymagała odpowiedzi na niektóre lub wszystkie z poniższych pytań:

Czym zajmuje się Twoja firma?
Co odróżnia naszą firmę od konkurencji?
Kto jest Twoim rynkiem docelowym?
Jakie słowa kluczowe będą używane do znalezienia Twojej strony?
Jakie funkcje będzie Twoja strona potrzebuje?
Czy potrzebujesz adresu URL, hostingu, bezpieczeństwa itp.
Jaki jest ostateczny termin uruchomienia witryny?
Jaki jest budżet dla Twojej strony internetowej?
Analiza stron konkurentów
Szansa, aby ocenić, jakie rodzaje funkcji i elementów projektowych rywale używają, więc można zdecydować, w jakim stopniu chcesz naśladować lub poprawić je.

DZIAŁANIE: Zbadaj strony internetowe konkurencji i zanotuj, co Ci się podoba, a co nie. Jak ich wybory projektowe przemawiają do Twojej wspólnej grupy docelowej? Czy się sprawdzają?

Personalizacja użytkowników
Polega to na opracowaniu profili typowych użytkowników, czyli fikcyjnych osób, które reprezentują rodzaje użytkowników, którzy odwiedzą Twoją stronę. Pomaga to projektantom w tworzeniu doświadczeń użytkowników, które są zgodne z ich potrzebami i oczekiwaniami.

Czytaj:  Wymagania dochodowe dla kredytów hipotecznych dla spółek Ltd (buy to let)

DZIAŁANIE: Zbierz badania i dane na temat grupy docelowej. Kim są i czego oczekują?

Zdefiniuj cele i kluczowe produkty
Na te cele składają się wszystkie kluczowe zadania i etapy rozwoju na drodze do gotowej witryny. Należy określić jasne oczekiwania i terminy, a wszyscy zaangażowani w projekt powinni wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za poszczególne zadania.

DZIAŁANIE: Zarysuj swoje oczekiwania i przybliżony harmonogram (ale licz się z tym, że terminy realizacji mogą ulec zmianie).

 1. Projekt
  Szkic strony internetowej

Szkielet strony i architektura witryny
Mapa strony to szkielet Twojej witryny. Stanowi ona przewodnik po hierarchii treści na stronie i określa sposób poruszania się po niej użytkowników – user journey.

DZIAŁANIE: Sprawdź, zweryfikuj, popraw i zatwierdź mapę witryny.

Projekt wizualny
Projektanci mogą teraz wykorzystać wszystkie te prace podstawowe – w tym badania klientów i konkurencji, wytyczne dotyczące marki, personale użytkowników, żądania dotyczące funkcjonalności i referencje stylistyczne – do stworzenia prototypów wyglądu witryny.

Mogą oni stworzyć kilka różnych schematów kolorystycznych lub wersji strony z subtelnymi różnicami. Jest to ostatnia szansa na wniesienie swojego wkładu, więc nie bój się mówić, co myślisz i sugerować ulepszeń – projektanci naprawdę docenią Twoje szczere opinie. Ale powinieneś być również przygotowany na wysłuchanie tego, co według nich działa najlepiej pod względem doświadczenia użytkownika i estetyki. W końcu to oni są ekspertami.

DZIAŁANIE: Przeanalizuj i przekaż projektantom swoje uwagi, a następnie zatwierdź ostateczny projekt.

 1. Rozwój
  Tworzenie treści
  Technicznie rzecz biorąc, tworzenie treści może odbywać się przez cały proces projektowania i tworzenia strony internetowej. Jeśli w ogóle, to im wcześniej tym lepiej. Jednak na etapie rozwoju, wszystkie istotne treści, z których będzie składać się Twoja strona, muszą być już gotowe.

W minimum, to będzie nagłówki i kopia na stronie głównej. Jednak może to również obejmować tekst dla strony “O nas” i “Skontaktuj się z nami”, kopię dla produktów w sklepie, kopię dla strony płatności, a nawet wszelkie blogi na tematy, które Twoja grupa docelowa byłaby zainteresowana. Wszystko to może być edytowane i uzupełniane później. Wszystko to powinno być zoptymalizowane pod kątem SEO.

DZIAŁANIE: Tworzenie treści jest prawie zawsze obowiązkiem klienta, a nie projektantów stron internetowych.

Czytaj:  Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - LTD

Kodowanie
Gratulacje. Zrobiłeś już swoje. Teraz kolej na programistów, którzy przekształcą projekty, treści i sitemapę w stronę internetową. Zazwyczaj najpierw tworzona jest strona główna, a następnie wszelkie podstrony, zgodnie z hierarchią witryny w sitemapie.

Jest wiele aspektów technicznych, które moglibyśmy tutaj poruszyć, ale oszczędzimy Ci szczegółów. Nie jest konieczne, abyś je rozumiał, aby Twoja strona mogła zostać zbudowana. Musisz tylko wiedzieć, jak Twoja strona powinna wyglądać i działać.

Testowanie strony
To jest niezbędne. Nawet doświadczeni koderzy popełniają błędy, więc absolutnie wszystko musi być sprawdzone, aby upewnić się, że Twoi użytkownicy będą mieli płynną podróż po Twojej stronie.

Każde działanie, które mogą podjąć, każde kliknięcie, które mogą wykonać, musi być sprawdzone: formularze internetowe, każdy punkt wprowadzania danych, każdy link (wewnętrzny i zewnętrzny), sprawdzanie sensu i pisowni. Należy również sprawdzić, czy wszystko działa i formatuje się poprawnie na urządzeniach mobilnych.

Tworzenie stron internetowych za pomocą kreatora czy projektant stron internetowych?
W dzisiejszych czasach, ciężar wyboru jest największym wyzwaniem dla właściciela firmy podczas projektowania strony internetowej.

Przy tak wielu opcjach szablonów, planów i funkcji, łatwo jest zadręczać się na każdym kroku. Pamiętaj tylko, aby klient miał wpływ na podejmowane przez Ciebie decyzje, a na pewno się nie pomylisz.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *