Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jakie są koszty założenia spółki limited?

Każda osoba zakładająca spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością będzie musiała wziąć pod uwagę różne koszty związane z rozpoczęciem działalności. Czasami konieczne może okazać się pozyskanie zewnętrznych inwestycji w celu pokrycia kapitału początkowego potrzebnego do rozpoczęcia działalności. W tym blogu przyjrzymy się wydatkom, z którymi muszą się zmierzyć nowe firmy.

Jaki jest koszt rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest zaskakująco tania. Opłata za rejestrację w Companies House wynosi 12 GBP.

Niektórzy decydują się na rozpoczęcie działalności jako sole trader, ponieważ nie ma kosztów rejestracji i jest mniej formalności. Ale spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma pewne zalety, między innymi dlatego, że ogranicza odpowiedzialność jej właścicieli do wartości ich udziałów, uniemożliwiając wierzycielom dochodzenie długów firmy od udziałowców osobiście.

Czy mogę poprosić mojego księgowego lub prawnika o założenie mojej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Księgowi i prawnicy są czasami proszeni przez swoich klientów o zarejestrowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w ich imieniu. Jest to z reguły znacznie droższe niż skorzystanie z usługi online. Zazwyczaj jest to koszt co najmniej kilkuset funtów.

Jednym z powodów, dla których warto poprosić księgowego lub prawnika o pomoc w rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jest ich pomoc w stworzeniu umowy spółki lub umowy wspólników na zamówienie. Może to być konieczne w przypadku wielu założycieli lub złożonej struktury udziałów, kiedy wzór umowy spółki lub wzór umowy wspólników może nie wystarczyć.

Wszelkie skomplikowane dostosowanie tych dokumentów przez prawników i księgowych może kosztować tysiące funtów.

Jakie są inne koszty założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Jak już wspomniano, o ile nie korzystasz z usług księgowego lub prawnika, początkowe koszty rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są minimalne. Jednakże, istnieje wiele innych kosztów związanych z założeniem nowej firmy. Poniżej wymieniono kilka z nich.

Czytaj:  Darmowe konto biznesowe

Strona internetowa
Większość spółek limited w dzisiejszych czasach będzie potrzebowała strony internetowej. Nazwa domeny będzie musiała być zarejestrowana, co może różnić się w kosztach, ale nie powinno być zazwyczaj więcej niż około 10 funtów rocznie.

Jeśli jesteś gotowy, aby samemu zająć się projektowaniem stron internetowych za pomocą narzędzia do tworzenia stron internetowych, takich jak WordPress, Squarespace, lub Wix, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ceny pakietów biznesowych Web Builder zaczynają się od około £15.00 miesięcznie.

Projektant stron internetowych zazwyczaj pobiera około £50.00 za godzinę, ze średnim kosztem stworzenia podstawowej strony internetowej wynoszącym około £5,000. Ta liczba będzie obejmować konfigurację, projektowanie, budowę, zawartość i utrzymanie. Koszty mogą iść znacznie wyższe dla witryny e-commerce.

Lokale
Wynajęcie lokalu komercyjnego jest często jednym z najbardziej znaczących wydatków związanych z założeniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Dedykowane biuro będzie zwykle kosztować kilkaset funtów miesięcznie, ale możliwe jest drastyczne obniżenie tej kwoty, jeśli jesteś skłonny korzystać ze wspólnych pomieszczeń biurowych. Sklepy i lokale gastronomiczne są generalnie droższe niż powierzchnie biurowe, choć zależy to od ich wielkości i lokalizacji.

Jeśli możesz pracować w domu, będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze na pomieszczeniach biurowych, chociaż możesz chcieć skorzystać z wirtualnego biura oferowanego przez centra biznesowe, takie jak Regus. Pakiety wirtualnego biura zapewniają adres firmowy, przekazywanie poczty oraz usługi sekretarki telefonicznej i kosztują zazwyczaj około 100,00 funtów miesięcznie.

Personel
Zatrudnienie pracowników jest zazwyczaj największym kosztem założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W chwili pisania tego tekstu, National Living Wage (tj. minimalna płaca dla osób w wieku 23 lat i starszych) wynosi £8.91 za godzinę.

Koszty i administracja związane z zatrudnianiem pracowników oznaczają, że wiele firm będzie starało się zlecać pracę samozatrudnionym freelancerom, jeśli to możliwe.

Czytaj:  Jak zostać landlordem?

Usługi komunalne
Każda spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będzie musiała uwzględnić koszty energii elektrycznej, wody, ogrzewania, telefonu i dostępu do Internetu. Warto uwzględnić w swoim biznesplanie koszt co najmniej 100 funtów miesięcznie za media.

Przedsiębiorstwa przemysłowe i hotelarskie mogą mieć znacznie wyższe koszty za media.

Opłaty profesjonalne
W pewnym momencie większość spółek limited będzie musiała skonsultować się z księgowym, prawnikiem lub innym specjalistą. Opłaty profesjonalne różnią się drastycznie, ale minimalna opłata za konsultację wynosi zazwyczaj kilkaset funtów.

Prawdopodobnie najczęstszym wydatkiem są usługi księgowe. Wszystkie spółki limited wymagają składania rocznych sprawozdań finansowych w Companies House, a pierwszy zestaw sprawozdań musi być złożony 9 miesięcy po zakończeniu roku finansowego spółki. Księgowy zwykle pobiera około £800 do £1,500 za przygotowanie rocznych sprawozdań finansowych dla startupu.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *