Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Sposoby finansowania działalności gospodarczej

Szukasz alternatywnych źródeł finansowania dla rozpoczęcia działalności gospodarczej? Oto kilka kluczowych sposobów na pozyskanie pieniędzy, które pozwalają obejść impas kredytowy.

Poniżej przedstawiam niektóre z głównych sposobów finansowania działalności gospodarczej bez kredytu bankowego.

Oszczędności

Masz trochę pieniędzy w banku? Przy stopach procentowych, które wzrosły tylko o ćwierć punktu procentowego (do 0,75%) od najniższego poziomu w czasie kryzysu finansowego, nie robi to wiele dla Ciebie będąc na koncie. A może zostałeś zwolniony z pracy i masz dużą ilość gotówki, która wypala Ci dziurę w kieszeni.

Wspaniałą rzeczą w używaniu własnych pieniędzy na rozpoczęcie działalności jest to, że nie musisz iść do nikogo innego. Plusem jest też to, że nie musisz się zadłużać ani oddawać kapitału na wczesnym etapie.

Są też inne zalety – jeśli chcesz wpompować więcej gotówki w biznes później, inwestorzy często lubią widzieć, że jesteś zaangażowany w przedsięwzięcie na tyle, by postawić na swoim.

Pożyczki rodzinne

Jeśli chcesz zachować prostotę, wspierająca rodzina, która ma pieniądze do dyspozycji, może zapewnić uczciwe, chętne i niezawodne źródło finansowania pożyczki.

Krewni i bliscy są bardziej skłonni zaufać Ci ze swoimi pieniędzmi niż osobie z zewnątrz i prawdopodobnie zażądają niższych odsetek i mniej zachęt niż organizacja komercyjna.

Oczywiście, istnieją pewne wady, jeśli chodzi o łączenie rodziny i finansów, więc warto rozważyć zarówno zalety, jak i wady finansowania rodzinnego.

Każdy model finansowania lub podmiot świadczący usługi finansowe powinien być dokładnie zbadany przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań, aby upewnić się, że jest to najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Zalecam również sprawdzenie konkretnych dostawców lub platform finansowania w Internecie i porozmawianie z innymi firmami, które z nich korzystały.

Kredyt w rachunku bieżącym w banku

Dla firm o zmiennych dochodach, kredyt w rachunku bieżącym może zapewnić szybki, elastyczny przepływ gotówki. Idea jest prosta: w chudszych miesiącach korzystasz z debetu, a zwracasz go, gdy biznes się rozkręca.

Czytaj:  Zakup firmy

Większość dużych banków nalicza odsetki tylko od kwoty, którą przekroczyłeś, a wiele z nich oferuje pakiety dostosowane do potrzeb młodych firm.

Na przykład, NatWest oferuje Business Overdraft dla obecnych klientów na okres do 12 miesięcy, z odsetkami płatnymi tylko od pożyczonej kwoty i bez ustalonej minimalnej kwoty do spłaty każdego miesiąca.

Oprocentowanie kredytów w rachunku bieżącym jest jednak zazwyczaj wyższe niż stopy bazowe, a w większości przypadków kwota kredytu w rachunku bieżącym jest spłacana na żądanie.

Dotacje

Istnieją dosłownie tysiące różnych rodzajów dotacji dla małych firm. Trudną częścią jest ich znalezienie i przejście przez proces aplikacji, który może być długi i żmudny.

Jeśli jednak Ty lub Twój biznes kwalifikuje się, mogą one zapewnić finansowy impuls, którego Twój pomysł potrzebuje, aby albo ruszyć z miejsca, albo rozwinąć się w coś większego i lepszego.

Programy wspólnotowe

W całym kraju powstało wiele instytucji finansowania rozwoju społeczności lokalnych (CDFI), których celem jest pomoc osobom i firmom mającym trudności z dostępem do kredytów bankowych i firm pożyczkowych lub takim, którym odmówiono ich udzielenia.

CDFI zapewniają pomoc we wszystkim, od kredytów pomostowych i kapitału obrotowego po fundusze na zakup nieruchomości i sprzętu. Jednak ich warunki są zazwyczaj restrykcyjne: aby się zakwalifikować, trzeba być mikroprzedsiębiorstwem lub przedsiębiorstwem społecznym i mieć siedzibę w obszarze o niekorzystnych warunkach gospodarowania.

Crowdfunding

Crowdfunding jest w zasadzie rozszerzeniem strony sponsoringu charytatywnego w świecie biznesu. Ludzie spotykają się na stronach crowdfundingowych, aby zebrać pieniądze na konkretne przedsięwzięcie lub pomysł – może to być 10 osób, które wpłacają po 500 funtów, lub 3000 osób, z których każda wpłaca po 1 funcie.

Darczyńcy lub inwestorzy na stronach crowdfundingowych, takich jak Kickstarter lub Crowdcube, są zazwyczaj osoby prywatne zapewniające niewielkie kwoty, więc są mało prawdopodobne, aby dać Ci takie grilowanie, i rygorystyczne warunki..

Czytaj:  Zamknięcie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bez płacenia podatku

Możesz również sprawdzić popularność swojego pomysłu za pośrednictwem strony crowdfundingowej i uzyskać kilka kluczowych word-of-mouth marketing.

Biznesowa pożyczka gotówkowa

Firmy takie jak Worldpay i Liberis umożliwiają przedsiębiorstwom otrzymanie pieniędzy z góry, zanim długi i faktury zostaną faktycznie zapłacone.

Zgodnie z warunkami umowy, jeśli korzystasz z automatu do płatności kartą, finansujący kupuje ustalony procent Twoich przyszłych transakcji kartą kredytową/debetową z rabatem, a następnie przekazuje gotówkę na Twoje konto bankowe. Spłaty będą zaplanowane na z góry ustalony procent od każdej transakcji – zwykle od 10 do 20%.

Korzystając z zaliczki gotówkowej, możesz zabezpieczyć do 300 000 funtów bez obciążenia w postaci zabezpieczenia lub stałych miesięcznych spłat, spłacając zaliczkę tylko wtedy, gdy Twoi klienci Ci zapłacą.

Ale być może będziesz musiał spełnić rygorystyczny zestaw warunków: na przykład, Liberis nalega, aby wszyscy klienci prowadzili działalność handlową przez cztery miesiące lub dłużej, z minimalną średnią miesięczną £2,500 w przychodach z kart i zdolnością do przetwarzania transakcji kartami kredytowymi i debetowymi.

Finansowanie aktywów

Kredyt oparty na aktywach działa w taki sam sposób jak kredyt hipoteczny. Pożyczasz pieniądze pod zastaw istniejącego majątku, a jeśli nie jesteś w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań, majątek ten zostaje przejęty. Aktywa, które mogą być wykorzystane jako zabezpieczenie, obejmują nieruchomości i lokale, należności, zapasy i sprzęt.

Mimo że stopy procentowe są często bardzo wysokie, finansowanie oparte na aktywach może być bardzo przydatne dla firm potrzebujących gotówki lub firm posiadających wartościowe nieruchomości, które nie przynoszą jeszcze większych zysków – takich jak hotel.

Pożyczki peer-to-peer

Strona wymiany peer-to-peer, taka jak Zopa lub Funding Circle, umożliwi Ci kontakt z prywatnymi pożyczkodawcami i stworzy osobistą relację między Tobą a pożyczkodawcą, wzmacniając zaufanie i cierpliwość.Wiele firm ma obecnie ugruntowaną pozycję w tej przestrzeni, a kilka z nich oferuje korzystne warunki. Zopa oferuje spersonalizowane oprocentowanie, które nie wpływa na Twoją ocenę kredytową i nie pobiera opłat za wcześniejszą spłatę.

Czytaj:  Jak zostać deweloperem?

Rozwój organiczny/Bootstrapping

Rozpoczynasz doradztwo z domu? Masz pomysł na stronę internetową, którą możesz sam zbudować i zakodować? Na przestrzeni lat powstało wiele udanych przedsięwzięć, które rozpoczęły się bez lub ze znikomą ilością gotówki.

Ten rodzaj finansowania działa dobrze, jeśli oferujesz produkt lub usługę, za którą otrzymujesz zapłatę zanim będziesz musiał kupić jakiekolwiek zapasy lub faktycznie dostarczyć towar. Uzyskane przychody można następnie przeznaczyć na rozwój firmy.

Jest to z pewnością najmniej ryzykowny sposób na rozpoczęcie działalności i choć może nie jest to najszybsza droga do osiągnięcia wielomilionowych obrotów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w końcu tam dotrzeć.

Z lektury tego artykułu dowiedziałeś się więcej o różnych sposobach finansowania Twojej firmy, poza tymi dostępnymi w bankach.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *