Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Im dłużej to zajmuje, tym dłużej będzie działać

Przeciętny dąb czerwony potrzebuje 15-20 lat, aby wydać swój pierwszy żołądź. Ale będzie produkować żołędzie przez 350 lat, zanim umrze.

I odwrotnie, drzewo wiśniowe potrzebuje około 4 lat, aby wydać słodkie wiśnie, ale jego długowieczność jest krótkotrwała – będzie produkować wiśnie przez około 20 lat, zanim umrze.

Stawanie się bogatym, jak potężny Czerwony Dąb, trwa długo. Przeciętnemu samozrealizowanemu milionerowi osiągnięcie bogactwa zajęło od 12 do 32 lat, w zależności od tego, jaką drogę do bogactwa wybrał.

Prawie każdy self-made milioner oprócz Saver-Investors, przeniósł się do trybu zarządzania bogactwem, gdy tylko stał się bogaty – zrobili wszystko, co w ich mocy, aby zachować i rozwijać swoje bogactwo, długo po tym, jak stali się bogaci.

Widzisz, droga do bogactwa to długa podróż. Samozrealizowani milionerzy w moim badaniu rozumieli, jak trudno było zgromadzić ich bogactwo. Ze względu na ten inteligentny sposób myślenia o pieniądzach, zamierzali, aby bogactwo, które stworzyli w ciągu swojego życia, żyło długo po ich śmierci, przynosząc korzyści ich dzieciom, wnukom i prawnukom.

Postrzegali swój majątek jako szansę na przyniesienie korzyści wielu przyszłym pokoleniom – to było ich dziedzictwo.

Z drugiej strony, według National Endowment of Financial Education, około 70% wszystkich zwycięzców loterii bankrutuje w ciągu kilku lat.

Łatwo przyszło, łatwo poszło.

Ponieważ nie pracowali oni nad budowaniem swojego bogactwa przez wiele lat, ich majątek miał dla nich niewielką wartość, poza tym, że mogli go wydać lub rozdać rodzinie i przyjaciołom.

Jeśli Twoim celem jest stać się bogatym i utrzymać to bogactwo w rodzinie, musisz zbudować solidne fundamenty, wykute z mądrych nawyków finansowych, wykuwanych przez wiele lat, które następnie można przekazać swoim dzieciom. Zbudowanie takiego fundamentu wymaga czasu.

Czytaj:  Słynne "Porażki"

Ale im dłużej to trwa, tym bardziej solidny będzie ten fundament.

Pytam więc, jakim drzewem chcesz być – wiśnią czy czerwonym dębem?

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *