Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak usunąć negatywne, ograniczające przekonania

Wiele aktualnych codziennych nawyków jest pochodnymi Twoich wartości, celów, marzeń, a także przekonań.

Nawyki, które wywodzą się z Twoich przekonań są jednymi z najtrudniejszych nawyków do przełamania.

Większość z naszych przekonań pochodzi od naszych rodziców i społeczności/kultury, w której się wychowaliśmy. Jeżeli któreś z tych przekonań są negatywne, ograniczające przekonania, wykuwasz nawyki, które zakłócają twoją zdolność do odnoszenia sukcesów i życia w szczęściu.

Większość z nas nie jest nawet świadoma negatywnych i ograniczających przekonań, które mamy – są one zakorzenione od dzieciństwa. I to jest duży problem, ponieważ brak świadomości oznacza, że nie masz pojęcia dlaczego walczysz w życiu. Negatywne, ograniczające przekonania są jak kotwica ciągnąca cię w dół do porażki, ubóstwa i życia w nieszczęściu.

Jeżeli chcesz być zamożny i odnosić sukcesy w życiu, musisz stać się świadomy negatywnych, ograniczających przekonań, którymi zostałeś zainfekowany podczas swojego wychowania. Tak więc, świadomość jest punktem wyjścia do usunięcia i zastąpienia tych przekonań. Oto jak:

Krok #1 Wymień swoje przekonania – Przez jeden tydzień, wypisz wszystko w co wierzysz. Bądź w 100% szczery ze sobą na temat każdego z twoich przekonań. Oto kilka przykładów:

  • Wierzę, że jestem inteligentny, głupi lub średnio inteligentny.
  • Wierzę, że jestem brzydki, dobrze wyglądający lub przeciętnie wyglądający
  • Wierzę, że jestem pracowity, leniwy lub gdzieś pośrodku.
  • Pieniądze są dobre lub złe
  • Bogaci ludzie są z natury dobrzy lub z natury źli
  • Bogaci ludzie są hojni lub skąpi
  • Biedni ludzie są lepsi od bogatych

Miej przy sobie notatnik i zapisuj swoje przekonania, kiedy spacerujesz, oglądasz telewizję, czytasz, jesz itp.

Krok 2 Zidentyfikuj każde negatywne, ograniczające przekonanie, które posiadasz.

Krok #3 Wybierz jedno negatywne, ograniczające przekonanie, które chcesz usunąć.

Krok #4 Odwróć swoje negatywne przekonanie i zapisz je. Przykład: Ograniczające Przekonanie: Jestem Leniwy staje się Pracowity.

Czytaj:  Ludzie sukcesu się nie poddają

Krok #5 100-dniowe wyzwanie – Przez 100 kolejnych dni, czytaj afirmację swojego nowego przekonania rano i wieczorem. Jeżeli medytujesz, wprowadź swoje nowe przekonanie do sesji medytacyjnych.

Zmiana Twojego przekonania zajmie więcej niż 100 dni, ale 100-dniowe wyzwanie pomaga zbudować infrastrukturę neurologiczną wewnątrz Twojego mózgu, aby Twoje nowe przekonanie mogło się zakorzenić.

Po tych pierwszych 100 dniach, wybierz nowe negatywne, ograniczające przekonanie, które chciałbyś odwrócić, stwórz afirmację i poświęć kolejne 100 dni na czytanie afirmacji swojego nowego przekonania.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *