Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Co to jest MetaMask? Jak zacząć?

MetaMask to oparty na przeglądarce portfel kryptowalutowy. Jest szybki i łatwy w użyciu, a oto jak go skonfigurować.
MetaMask nazywa siebie “twoim połączeniem z nową siecią” i ma służyć jako portfel i identyfikator dla opartych na blockchainie aplikacji internetowych zbudowanych na Ethereum. Oprócz tego, że daje użytkownikom sposób na dostęp do kryptowalut i NFT, obiecuje bardziej bezpieczne i prywatne doświadczenie w przeglądarce. Jedynym haczykiem jest to, że kiedy użytkownicy trzymają wszystkie swoje dane, nie mogą sobie pozwolić na ich utratę lub oddanie przez nich samych.
MetaMask działa jako darmowa aplikacja mobilna dla systemów iOS i Android, ale może również działać jako rozszerzenie dla przeglądarek Chrome, Firefox, Brave i Edge. Jeśli używasz Firefoksa, Brave’a lub Edge’a, odwiedź stronę pobierania MetaMask, przewiń w dół do sekcji Obsługiwane przeglądarki i wybierz ikonę preferowanej przeglądarki. Stamtąd zainstaluj ją jak każdą inną aplikację lub rozszerzenie.

Jak rozpocząć korzystanie z konta MetaMask
W samym sercu MetaMask jest portfelem kryptowalutowym. Jeśli chcesz korzyści z interakcji z aplikacjami blockchain poprzez konto MetaMask, możesz się zastanawiać, czy możesz połączyć swoje istniejące portfele. Odpowiedź brzmi “być może”.

Podczas pierwszej rejestracji, istnieje strona do łączenia istniejącego portfela do nowego konta MetaMask poprzez wprowadzenie frazy odzyskiwania.
Tworzenie nowego konta MetaMask jako rozszerzenie przeglądarki jest szybkie i proste. Najtrudniejsza część ma do czynienia z twoją frazą seed, która staje się twoją frazą odzyskiwania. Jeśli jesteś zaznajomiony z portfelami kryptowalut, znasz tę koncepcję. Jeśli MetaMask jest Twoim pierwszym portfelem kryptowalutowym, powinieneś zaznajomić się z tą koncepcją.

Jak zabezpieczyć swój portfel MetaMask
Zasadniczo, Twój dwunastowyrazowy zwrot odzyskiwania służy jako kopia zapasowa w przypadku, gdy nie możesz zalogować się na swoje konto. Ponieważ MetaMask postrzega siebie jako fundament Twojej tożsamości w nowym Internecie, ktoś inny dostający się na Twoje konto jest jak ktoś inny zdobywający Twój numer ubezpieczenia społecznego – nie tylko Twoje pieniądze i karty.
Na stronach konfiguracyjnych zaleca się zapisanie frazy odzyskiwania i przechowywanie jej w bezpiecznym miejscu lub skorzystanie z zaufanego menedżera haseł.
Gdy już masz swoje wyrażenie odzyskiwania, musisz wybrać słowa w kolejności z banku słów, aby upewnić się, że masz go skopiować poprawnie. Gdy ten mały test jest zrobiony, strona potwierdzenia mówi, że jesteś gotowy, aby rozpocząć korzystanie z MetaMask.

Czytaj:  Jaka jest najlepsza kryptowaluta do wydobycia?

Jak uzyskać dostęp do konta MetaMask
Po skonfigurowaniu rozszerzenia przeglądarki MetaMask, możesz uzyskać do niego dostęp, wracając na stronę MetaMask i logując się. Oczywiście, ponieważ jest to rozszerzenie przeglądarki, można również wybrać logo MetaMask z paska narzędzi rozszerzeń obok paska wyszukiwania w górnej części okna przeglądarki.
Dostęp do MetaMask z paska narzędzi rozszerzeń pokazuje Ci, nad jaką siecią pracuje MetaMask i szybki podgląd Twoich zasobów. Pokazuje również, czy Twoje konto MetaMask jest połączone z witryną, na której jesteś. Niestety, w chwili pisania tego tekstu, nie ma zbyt wielu stron, które współpracują z MetaMask. Jeśli znajdziesz jeden, przycisk na stronie pozwoli Ci połączyć swoje konto.
Z interfejsu strony internetowej lub interfejsu rozszerzenia, można również kupować, sprzedawać lub zamieniać aktywa w portfelu. Możesz kupić za pomocą przelewu bankowego, lub konta kredytowego lub debetowego. Możesz również przenieść ETH z innego portfela lub zamienić ETH na koncie na inne obsługiwane tokeny. W każdej chwili możesz skopiować swój publiczny adres portfela do schowka, klikając nazwę swojego konta.

Ponieważ MetaMask kładzie tak duży nacisk na bezpieczeństwo, trzeba będzie zalogować się na swoje konto ponownie po ponownym uruchomieniu przeglądarki.

Jak spersonalizować swoje konto MetaMask
Możesz uzyskać dostęp do swojego konta z interfejsu rozszerzeń lub strony internetowej, klikając ikonę spiętrzonych kropek w prawym górnym rogu i wybierając Szczegóły konta z menu wynikowego. Spowoduje to wyświetlenie kodu QR i tekstowej wersji Twojego adresu publicznego. Możesz również kliknąć ikonę ołówka po prawej stronie nazwy swojego konta, aby zmienić ją w dowolnym momencie.
Z obu interfejsów możesz również zmienić sieć, z której korzysta MetaMask, aby mógł on obsługiwać dodatkowe blockchainy. Kliknij pole odczytu Ethereum Mainnet (domyślna sieć MetaMask), aby otworzyć rozwijane menu innych obsługiwanych sieci. Dolny element, Custom RPC, umożliwia dodanie sieci, które nie są częścią standardowej listy obsługiwanych sieci.

Czytaj:  HUMAN TOKEN: Uwolnić światową siłę roboczą

Czas na założenie MetaMask?
MetaMask nie jest paszportem do Internetu, do którego aspiruje. Przynajmniej, jeszcze nie teraz. MetaMask to wczesny przybysz w rodzącej się dziedzinie projektowania Internetu. Pewnego dnia naprawdę może rozwiązać nasze problemy z tożsamością, bezpieczeństwem i finansami w sieci.

To, że MetaMask nie robi jeszcze tych wszystkich rzeczy, nie oznacza jeszcze, że nie warto go mieć. Nawet gdy czekamy na kolejną generację internetu, MetaMask jest już przystępnym i przyjaznym dla użytkownika portfelem, dającym wszystko, czego potrzebujesz, aby zanurzyć się w przyszłości blockchain i zdecentralizowanych aplikacji.

Ważne! Pamiętaj ściągaj MetaMask tylko z oficjalnej strony projektu!

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *