Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jakie są podstawy opodatkowania nieruchomości podatkiem od zysków kapitałowych?

Podatek od zysków kapitałowych jest podatkiem od zysku ze sprzedaży “aktywów nie będących zapasami”. Najczęstsze zyski kapitałowe pochodzą ze sprzedaży nieruchomości, obligacji, akcji lub metali szlachetnych.

Jeśli sprzedajesz nieruchomość w Wielkiej Brytanii, być może będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych od wszelkich osiągniętych zysków.

Podatek ten generalnie nie jest należny w przypadku sprzedaży głównego domu.

Podatek od zysków kapitałowych będzie zazwyczaj należny w przypadku sprzedaży nieruchomości typu buy to let lub drugiego domu.

Może być również konieczne zapłacenie podatku od zysków kapitałowych, jeśli dom jest częściowo wykorzystywany jako siedziba firmy lub częściowo wynajmowany.

W 2020 roku wpływy z tytułu podatku od zysków kapitałowych w Wielkiej Brytanii wyniosły ponad 10,6 miliarda funtów, co oznacza wzrost o 800 milionów funtów w porównaniu z rokiem poprzednim.

System podatku od zysków kapitałowych został wprowadzony w 1965 roku przez kanclerza Partii Pracy Jima Callaghana.

Wcześniej zyski kapitałowe nie były opodatkowane.

Jednym z głównych powodów wprowadzenia podatku od zysków kapitałowych był znaczny wzrost wartości nieruchomości w całej Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej.

Przy pierwszym wprowadzeniu podatku od zysków kapitałowych w Wielkiej Brytanii obowiązywała jednolita stawka 30%.

Od tego czasu struktura i stawki podatku od zysków kapitałowych zostały poddane kilku istotnym reformom.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  5 sposobów na zidentyfikowanie dobrego pomysłu na biznes

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *