Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jaka struktura firmy w nieruchomościach w UK?

W dzisiejszym otoczeniu prawnym kupownie nieruchomości na wynajem we własnym imieniu, powoduje następujące implikacje:

 • podatek dochodowy (Income Tax) od zysków według stawki krańcowej,
 • do 28% Capital Gains Tax przy sprzedaży nieruchomości (płatne do 30dni),
 • 40% podatku spadkowego (inheritance tax),
 • Brak możliwości skompensowania kosztów finansowych przychodami z wynajmu nieruchomości mieszkalnej (nie można odliczać kosztów odsetek od kredytów hipotecznych).

Tych niedogodności można uniknąć zakładając firmę Limited. Dzięki poprawnie ułożonej strukturze firmy posiadającej nieruchomości można osiągnąć:

 • odliczenie wszystkich kosztów finansowych jako wydatek od przychodów z najmu,
 • przypisanie części lub całości przyszłego wzrostu wartości inwestycji w nieruchomość z korzyścią dla przyszłych pokoleń, unikając w ten sposób podatku spadkowego w wysokości 40%,
 • zapłacenie tylko 19% podatku dochodowego od osób prawnych od zysków,
 • możliwość wydobycia swojego kapitału inwestycyjny z portfela nieruchomości bez konieczności płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych,
 • możliwość zmniejszenia wartości swojego majątku dla celów podatku spadkowego.

Jeśli Twoja strategia polega na nabywaniu dalszych nieruchomości inwestycyjnych w ramach struktury limited, lepiej nie decydować się na strukturę „akcji zwykłych”.

Istnienie akcji zwykłych jest często wyraźnym sygnałem, że nikt nie zastanawiał się nad planowaniem podatkowym. Jeśli Ty lub Twój księgowy kupiliście założyliście firmę, a następnie nie zrobiliście nic, aby zmodyfikować strukturę udziałów lub zasady firmy (Memorandum i Articles of Association), prawdopodobnie brakuje jednej lub więcej bardzo lukratywnych możliwości planowania podatkowego.

Zwykli akcjonariusze spółki posiadają tylko jeden rodzaj akcji, zwany akcjami „zwykłymi”. Mają one:

 • prawo do głosowania,
 • prawo do dywidendy,
 • przypisane wszystkie wzrosty kapitałowe.

Możliwe jest jednak utworzenie wielu klas tytułów uczestnictwa, aby można było zadeklarować akcjonariuszom różne poziomy dywidend. Z punktu widzenia planowania podatkowego może to być przydatne dla firmy rodzinnej, w której akcjonariusze mają różne poziomy dochodów z innych źródeł. Możliwe jest również utworzenie klasy akcji, które początkowo mają nominalną wartość początkową, ponieważ nie mają one praw głosu, wartości kapitałowej ani automatycznego prawa do otrzymywania dywidend. Ta klasa udziałów jest idealna do planowania podatku od spadków, ponieważ można im przypisać przyszły wzrost wartości przedsiębiorstwa i można je podarować bez konsekwencji podatkowych, a ich wartość jest znikoma.

Czytaj:  Biznes wynajmu nieruchomości

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nigdy nie jest za późno, nawet jeśli masz już „zwykłą” strukturę udziałów w spółce. Można to modyfikować.

Podobnie, jeśli rozważasz utworzenie spółki zajmującej się nieruchomościami w celu przyszłych zakupów inwestycyjnych, nie poprzestawaj na zwykłej „gotowej” firmie zajmującej się nieruchomościami. Tania konfiguracja może w dłuższej perspektywie kosztować cię drogo. Zdobądź fundamenty tuż przed rozpoczęciem budowy swojej firmy inwestycyjnej!

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *