Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Czyją inwestycją jesteś?

Większość ludzi pracuje dla kogoś lub jakiejś organizacji. Z punktu widzenia pracodawcy, jego pracownicy stanowią inwestycję – majątek firmy. Z perspektywy pracownika, jego pracodawca jest środkiem do celu. Tym celem jest czek z wypłatą.

Jednak dla nielicznych jest to coś więcej niż tylko wypłata. Dokładają wszelkich starań. Robią więcej, niż wynika to z opisu ich pracy. Wykonują obowiązki, które wykraczają poza zakres ich obowiązków. A oto mało znany sekret sukcesu, który odkryła tylko garstka pracowników – pokonywanie dodatkowych kilometrów to inwestycja w siebie.

Kiedy robisz więcej, niż wymaga tego Twoja praca, rozwijasz się. W miarę rozwoju stajesz się bardziej wartościowy. Nie tylko dla swojego pracodawcy, ale dla każdego konkurenta w Twojej branży. Im bardziej wykraczasz poza zwykłe zarabianie, tym więcej się uczysz, tym więcej nowych ludzi poznajesz i tym bardziej wzrastają Twoje akcje.

Wyjście poza wypłatę i zakres obowiązków przesuwa inwestycję z pracodawcy na Ciebie. Jest to inwestycja w siebie. A im więcej inwestujesz w siebie, tym więcej możliwości stwarzasz dla siebie.

To jedna z cech charakterystycznych dla wielkich pnących się po szczeblach kariery firm.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w życiu, musisz zainwestować w siebie. Musisz brać na siebie obowiązki, które wypychają cię poza twoją strefę komfortu. Ten dyskomfort oznacza, że się rozwijasz. Kiedy wykraczasz poza swój zakres obowiązków, nie jesteś już inwestycją swojego pracodawcy. Stajesz się swoją własną inwestycją.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  Pewność siebie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *