Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Darmowe konto biznesowe

Konto biznesowe Tide, którego używam, rozwinęło się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Tide jest cyfrowym biznesowym kontem “bankowym”, które koncentruje się na małych firmach, freelancerach oraz osobach, które muszą oddzielić swoje finanse biznesowe od osobistych.

Jednym z głównych czynników przyciągających do Tide jest struktura opłat. Tradycyjna bankowość biznesowa może być droga, banki pobierają miesięczną opłatę za prowadzenie konta, a następnie dodatkowe opłaty za różne transakcje.

Rozumowanie za tym jest takie, że są to tylko zwykłe koszty prowadzenia działalności, ale to działa jak bariera dla tych, którzy dopiero zaczynają lub testują nowe pomysły.

Piękno konta Tide jest to, że jest to całkowicie darmowe, aby otworzyć konto, a następnie tylko 20 pensów za transakcję. Chociaż wypłaty z bankomatów kosztują więcej.

Przez ostatnie dwa lata Tide urósł do ponad 100,000 klientów biznesowych, co daje mu udział w rynku podobny do TSB i CO-OP. Ostatnio firma zainwestowała w krajową kampanię reklamową, aby zwiększyć świadomość. Co ciekawsze jednak, dodała i zaktualizowała szereg nowych funkcji.

Zarządzanie paragonami

Obecnie istnieje wiele usług, które pozwalają właścicielom firm skanować i przesyłać paragony do aplikacji bankowych lub kont. Nowa oferta Tide wyróżnia się tym, że nie tylko wykorzystuje optyczne rozpoznawanie znaków (OCR), aby przekształcić papierowe paragony w cyfrowe, ale także próbuje cyfrowo dopasować te paragony do transakcji na koncie.

Wiele kont

Na początku 2019 roku Tide dodał do aplikacji obsługę wielu kont. Pozwala to na powiązanie do pięciu kont w ramach aplikacji. Chodzi o to, aby ułatwić przedsiębiorcom testowanie nowych pomysłów biznesowych, a także prowadzenie wielu projektów pobocznych.

Wpłaty gotówkowe

Coś, co każdy tradycyjny bank ma w standardzie, tak bardzo brakowało w Tide na początku istnienia. Podczas gdy płatności elektroniczne mogą być przyszłością, brak możliwości zdeponowania gotówki ostatecznie odepchnąłby niektórych potencjalnych klientów.

Czytaj:  Co to jest crowdfunding i jak to działa?

Teraz zadbano o to, wprowadzając usługi w oddziałach Post Office i punktach Paypoint. Pierwszy z nich będzie kosztował £1 za depozyt, a drugi 3% wartości depozytu.

Depozyty są ograniczone do 500 funtów dziennie.

Usługa subskrypcji i bezpłatne wsparcie prawne

Kiedy konto zostało uruchomione, zastanawiałem się, czy 20p opłata transakcyjna będzie działać. Nieważne jak duża transakcja to opłata jest zawsze taka sama. Jeśli przelewamy środki pomiędzy kontami Tide to są one darmowe.

Firma Tide postanowiła dodać dodatkowy strumień przychodów poprzez wprowadzenie konta Tide Plus. Konto Plus obejmuje ekskluzywną matową czarną kartę debetową (dla tych, którzy dbają o takie nowości), całodobową infolinię prawną, priorytetowe wsparcie w zakresie wiadomości w aplikacji, a firma twierdzi, że opracowuje więcej funkcji.

Integracja FreeAgent i Quickbooks

Podczas gdy Xero jest prawdopodobnie bardziej popularny w niektórych kręgach, zawsze lubiłem FreeAgent (otrzymaj 10% zniżki z tym linkiem). Integracja dla niego nie istniała (Xero było dostępne w momencie uruchomienia) podczas pierwotnego przeglądu Tide. Została ona później dodana w nieco ograniczony sposób, ale teraz z przyjemnością mogę powiedzieć, że Tide posiada pełną integrację z FreeAngent dla automatycznego zasilania banków.

A dla tych, którzy wolą, integracja Quickbooks Online została również dodana, dając prawie w czasie rzeczywistym aktualizacje płatności, przelewów i przepływu gotówki.

Podsumowanie

Tide jest już na rynku jakiś czas i widać, że ciągle się dynamicznie rozwija. Dla początkujących biznesmenów, nawet tych, którzy już posiadają tradycyjne konto, Tide jest dobrą alternatywą, a nawet drugim kontem. Bariera wejścia jest niska pod względem kosztów (darmowy) i czasu (około 5 minut), ogólnie rzecz biorąc, jest przyjemny w użyciu, a nowe funkcje i ulepszenia są regularnie dodawane.

Dodatkowo z tym linkiem afilacyjnym dostaniesz 50 funtów, jeśli w ciągu 3 miesięcy od założenia dokonasz w sumie transakcji na kwotę 500 funtów w ciągu pierwszych trzech miesięcy – LINK. Dzięki temu jak skorzystasz z tego linku ja również dostanę nagrodę. Alternatywnie możesz, ale nie musisz wpisać w formularzu rejestracyjnym w polu referral: ROGOBKRKC Transakcja win – win 😉 Dzięki.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *