Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Przejrzystość jest jednym z sekretów sukcesu i bogacenia się

“Podejmij jedną ideę. Uczyń tę jedną ideę swoim życiem. Myśl o niej, śnij o niej, żyj tą ideą. Niech mózg, mięśnie, nerwy, każda część twojego ciała, będzie przepełniona tą ideą, a każdą inną ideę zostaw w spokoju. To jest droga do sukcesu.” Swami Vivekananda

Sekretem sukcesu jest skupienie się na jednej rzeczy i nigdy, przenigdy nie rezygnować. Kiedy skupiasz się na jednej rzeczy, w końcu stajesz się ekspertem w tej jednej dziedzinie.

Wytrwałość w przypadku większości milionerów, którzy dorobili się na własny rachunek, była produktem ubocznym jasnej wizji, jaką stworzyli na temat przyszłości, której pragnęli. Jasność wizji osiąga się poprzez proces, który nazywamy ustalaniem marzeń. Kiedy masz już jasność, pojawia się pasja, skupienie, dobre nawyki i wytrwałość.

Przeciętny milioner, który sam stworzył swoją przyszłość, potrzebował od 12 do 32 lat, aby zgromadzić średnio od 3,3 do 7,4 miliona dolarów, w zależności od swojej ścieżki do bogactwa.

Większość z nich jednak nie staje się zamożna. Mniej niż 5% osiąga status self-made millionaire.

Co gorsza, zdecydowana większość zmaga się z ubóstwem lub jest o jedną wypłatę od niego oddalona.

Dlaczego?

Ci, którzy zmagali się z problemami finansowymi, nie mieli jasnej wizji tego, kim lub czym chcą być w przyszłości. A bez jasnej wizji nie da się osiągnąć skupienia, pasji, nawyków sukcesu i wytrwałości.

Ponieważ ludziom pozbawionym sukcesów brakuje jasności, łatwo ulegają czemuś, co nazywamy syndromem błyszczącego obiektu – ciągłej pogoni za czymś nowym.

Osoby cierpiące na Syndrom Błyszczącego Obiektu nie są w stanie poświęcić się jednej rzeczy przez wiele lat, jeśli ta jedna rzecz nie przynosi natychmiastowych zysków. Ponieważ brakuje im jasności, w końcu tracą zainteresowanie, a następnie zaczynają szukać czegoś innego. Odrywają się od tego, co robili i szukają czegoś innego do zrobienia.

Czytaj:  Pewność siebie

Ci, którzy cierpią na tę przypadłość, nigdy nie osiągają sukcesu. Są zbyt zajęci przenoszeniem swojej uwagi z jednej rzeczy na drugą.

Niestety, syndrom błyszczącego obiektu jest regułą, a nie wyjątkiem.

Jeśli chcesz odnieść sukces w życiu, musisz mieć jasną wizję tego, kim i czym chcesz być. Ta jasność napełni Cię pasją, skupieniem i zmusi do przyjęcia nawyków, które pozwolą Ci zautomatyzować wytrwałość.

Uzyskaj jasność co do tego, kim i czym chcesz być. Ta jasność napełni cię pasją i zmusi do przyjęcia nawyków sukcesu, które stworzą wytrwałość, jakiej potrzebujesz, aby odnieść sukces i stać się bogatym.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *