Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Wymagania dochodowe dla kredytów hipotecznych dla spółek Ltd (buy to let)

Ponieważ coraz więcej inwestorów decyduje się na wybór struktury spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w celu zakupu nieruchomości, wielu z nich pyta, jak wysokie dochody musi osiągać ich spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, aby zakwalifikować się do kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości?

Nowe spółki celowe (SPV)
Większość wniosków o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymywane jest od osób, które dopiero niedawno założyły spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością SPV. Jedną z zalet SPV jest to, że można ją założyć i zacząć inwestować za jej pośrednictwem już następnego dnia. Jednakże, ponieważ spółka jest nowa, nie będzie dochodu, który można umieścić na wniosku o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Na szczęście, nie jest to problem, ponieważ kiedy wniosek jest zapisywany, kredytodawca skupi się na dyrektorach i akcjonariuszach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, traktując wniosek tak, jakbyś inwestował w swoim imieniu i wykorzystując swoje dochody, aby spełnić swoje kryteria i zapisać kredyt hipoteczny.

Niektórzy kredytodawcy mają minimalny próg, często £25,000. Istnieje coraz większa liczba kredytodawców, którzy nie mają wymogu minimalnego dochodu, po prostu wymagają, abyś miał dochód, który, w porównaniu z pożyczką, nie pozostawia cię nadmiernie zadłużonym.

Aby rozpocząć inwestowanie za pośrednictwem nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, konieczne będzie posiadanie biznesowego konta bankowego. Ich założenie i prowadzenie może czasami trwać dłużej niż w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, chociaż istnieją pewne nowe opcje online, które są całkiem natychmiastowe!

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o ugruntowanej pozycji
W przypadku bardziej ustabilizowanych spółek SPV, oprócz przyjrzenia się finansom dyrektorów i udziałowców, kredytodawcy poproszą o dwa lata sprawozdań finansowych w celu zatwierdzenia wniosku o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, jednak zasady dotyczące dochodów są takie same jak w przypadku nowo utworzonej spółki.

Czy będziesz potrzebował profesjonalnego księgowego, aby spakować swoje konta do wniosku o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania? Nie zawsze! Ponieważ spółki SPV nie “handlują”, kredytodawcy nie muszą wymagać formalnych sprawozdań finansowych, wystarczy, że będą one dokładne! Twój broker będzie w stanie doradzić, czy kredytodawca wymaga profesjonalnie sporządzonych sprawozdań finansowych.

Czytaj:  Kupno domu: Najlepsza ochrona przed inflacją

Gwarancje osobiste
W większości przypadków kredytodawca będzie wymagał od dyrektora(ów) SPV osobistej gwarancji. Gwarancja osobista oznacza, że w niefortunnej sytuacji, gdy pożyczkodawca przejmuje nieruchomość, a pozostały jeszcze pieniądze do spłacenia, osoba oferująca gwarancję osobistą będzie odpowiedzialna za pozostałe saldo. Ważne jest, aby pamiętać, że nie obejmuje to przejęcia odpowiedzialności za własny dom.

Niektórzy kredytodawcy nie wymagają gwarancji osobistych, więc jeśli jest to coś, czego chcesz uniknąć, daj znać swojemu brokerowi, a oni powinni być w stanie znaleźć odpowiednich kredytodawców dla Ciebie.

Trading Limited Companies
Aplikacje hipoteczne Buy to let za pośrednictwem Trading Limited Company są bardziej złożone i dlatego wymagają więcej gwarancji. Większość kredytodawców będzie potrzebować dwóch lat rentownych rachunków, pokazując dochód w wysokości £ 25,000 – £ 80,000+. Mamy dostęp do niektórych pożyczkodawców, którzy nie mają minimalnego progu dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Jeśli firma miała mniej dochodowy rok, wykazuje niewyjaśnione straty lub ma malejące zyski z roku na rok, to możesz mieć trudności z zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Kredytodawcy będą prosić o wiarygodne wyjaśnienie, aby mogli zdecydować, czy zaakceptować wniosek.

Podobnie jak w przypadku każdego wniosku, firma musi spełnić wymagania kredytodawcy dotyczące testów warunków skrajnych, aby udowodnić, że w przypadku pustej nieruchomości istnieją wystarczające fundusze na pokrycie spłat kredytu hipotecznego.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *