Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Samodzielnie inwestowane emerytury (SIPP) w nieruchomości

Samodzielnie inwestowana osobista emerytura lub “SIPP” jest efektywnym podatkowo narzędziem inwestycyjnym dla zapewnienia emerytury. Technicznie SIPP jest Osobistą Emeryturą, ale podczas gdy tradycyjna Osobista Emerytura jest związana z firmą ubezpieczeniową, która dyktuje gdzie można inwestować i na emeryturze kieruje nas w stronę coraz droższej renty, SIPP pozwala na większy stopień elastyczności nad funduszami emerytalnymi.

Gotówka w ramach funduszu emerytalnego może być wykorzystana do zakupu nieruchomości kwalifikującej się do SIPP, przy czym wszystkie dochody z wynajmu i wzrost kapitału trafiają do funduszu emerytalnego. Niektórzy inwestorzy wykorzystują swój SIPP do zakupu nieruchomości komercyjnej, z której prowadzą działalność gospodarczą, umożliwiając swojej firmie płacenie czynszu do funduszu emerytalnego.

Finansowanie SIPP
Jeśli w funduszu nie ma wystarczającej ilości gotówki na zakup danej nieruchomości, SIPP może zaciągnąć kredyt hipoteczny, który może umożliwić rozwiązanie problemu niedoboru. Jednakże kwota, którą można pożyczyć, wynosi maksymalnie 50% wartości aktywów netto SIPP bezpośrednio przed zaciągnięciem pożyczki i uwzględnia wszelkie istniejące pożyczki. Istnieje możliwość wspólnego zakupu nieruchomości przez kilka osób, pod warunkiem, że wszystkie te osoby mają SIPP u tego samego dostawcy. Nie można jednak pożyczać pieniędzy w celu udzielenia pożyczki powiązanej firmie.

Popularną opcją jest wykorzystanie SIPP do inwestowania w fundusz nieruchomości, ponieważ oferuje to większy stopień elastyczności i różnorodności niż inwestycja SIPP w pojedynczą kwalifikującą się nieruchomość.

Inwestycje SIPP w fundusze nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Wielkiej Brytanii
Brytyjskie nieruchomości komercyjne kwalifikują się do SIPP, jednak bezpośrednie inwestycje w nieruchomości mieszkalne już nie. Na szczęście niektóre fundusze nieruchomości umożliwiają dostęp do inwestycji w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe w Wielkiej Brytanii.

Wykorzystanie SIPP do inwestowania w fundusz nieruchomości pozwala na połączenie ryzyka poprzez rozłożenie inwestycji na różne nieruchomości. Dodatkowo, fundusze zazwyczaj zapewniają niższy próg inwestycyjny, który w przeciwnym razie mógłby uniemożliwić inwestycje w nieruchomości w ramach SIPP.

Czytaj:  Kupić czy wynająć lokal użytkowy?

SIPP zapewnia:

  • Alternatywę dla konwencjonalnego Personal Pension, oferując inwestorom większą kontrolę nad ich ustaleniami dotyczącymi emerytury.
  • Wolność wyboru miejsca inwestowania funduszy, z zastrzeżeniem pewnych ograniczeń Inland Revenue
  • Możliwość zakupu nieruchomości komercyjnych lub gruntów w Wielkiej Brytanii
  • Inwestycje w nieruchomości mieszkalne w Wielkiej Brytanii poprzez Fundusz Nieruchomości
  • Możliwość przyjmowania transferów z innych brytyjskich systemów emerytalnych zatwierdzonych pod względem podatkowym
  • Znaczące korzyści podatkowe z pełną ulgą podatkową na składki i w dużej mierze wolny od podatku wzrost.
  • Świadczenia mogą być pobierane w dowolnym momencie od 55 roku życia
  • Wolne od podatku środki pieniężne w wysokości do 25% funduszu w momencie wypłaty świadczeń
  • Wolność od ograniczeń związanych z zakupem renty, pozwalająca inwestorowi na wybór sposobu i czasu pobierania świadczeń bez konieczności oddawania środków firmie ubezpieczeniowej
  • Świadczenia z tytułu śmierci wypłacane wyznaczonym beneficjentom w sposób efektywny pod względem podatku spadkowego.

Podsumowanie

SIPP jest to alternatywne inwestowanie na emeryturę dla świadomych inwestorów. Każdy powinien skonsultować się ze specjalistą przed podjęciem decyzji dotyczącej inwestycji poprzez SIPP.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *