Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Innowacje w bezpieczeństwie Bitcoina

W czasie boomu związanego z pracą zdalną w ostatnich miesiącach świat kryptowalut stał się coraz bardziej oblegany przez hakerów i cyberataki. Na szczęście, innowacje w dziedzinie bezpieczeństwa Bitcoina dowodzą, że mogą one stanąć na wysokości zadania. Te startupy i procesy technologiczne wymyślają na nowo bezpieczeństwo światowych danych w czasie, gdy są one najbardziej narażone.

Pojawienie się pandemii przyniosło ze sobą ogromne obawy o bezpieczeństwo w postaci zwiększonej liczby punktów dostępu pochodzących od pracowników zdalnych, wśród powszechnej niepewności i strat finansowych. Miliony ludzi straciło pracę. Rynek akcji spadł.

W tym chaosie zwiększyły się zagrożenia cybernetyczne. Między innymi zakwestionowano bezpieczeństwo kryptowalutowe. Na szczęście jednak ciągle pojawiają się nowe zabezpieczenia Bitcoina dzięki innowacyjnej technologii.

Zagrożenia

Waluty kryptograficzne, takie jak Bitcoin, działają w zdecentralizowanych sieciach zwanych łańcuchami blokowymi. Systemy te były historycznie bardziej bezpieczne niż tradycyjne sieci prywatne ze względu na bezpieczeństwo, które oferowały poprzez łączenie kryptograficzne. Jednakże, łańcuchy blokowe mają swoje własne problemy z bezpieczeństwem.

Zagrożenia bezpieczeństwa dla systemów z łańcuchami blokowymi, takich jak te, na których działa Bitcoin, obejmują następujące rodzaje ataków:

51% – Ta metoda ataku jest bardzo mało prawdopodobna, ale możliwa do przeprowadzenia wśród osób uruchamiających systemy kryptograficzne. Wymaga ona od hakerów przejęcia kontroli nad ponad 51% mocy obliczeniowej łańcucha blokowego, co pozwala im na kontrolowanie transakcji do woli i popełnianie oszustw, takich jak podwójne wydatki.
Sybil – Ataki Sybil polegają na tworzeniu przez hakerów wielu tożsamości i powielaniu sieci, co dezorientuje i przytłacza system łańcucha blokowego.
Phishing – Powszechny wszędzie tam, gdzie istnieją prywatne informacje, phishing stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Bitcoinów, gdzie oszuści wysyłają emaile phishingowe ze złośliwymi linkami do właścicieli krypto portfeli. Kiedy użytkownik kliknie link, oszust może potencjalnie włamać się do portfela lub systemu komputerowego w złośliwym celu.
Wśród tych zagrożeń, phishing może stanowić najbardziej niebezpieczne zagrożenie dla bezpieczeństwa Bitcoin. Ponieważ COVID-19 stworzył kulturę pracy zdalnej, hakerzy podwajają swoje próby socjotechnicznych metod kradzieży Bitcoinów.

Kradzież danych osobowych pozwala hakerowi na dostęp do konta bez odpowiedniej autoryzacji. To może pozostawić portfel podatny na problemy takie jak podwójne wydatki, w którym haker sprawia, że odbiorca uważa, że transakcja przeszła, gdy nie.

Czytaj:  Co to jest blockchain?

Te podatności narażają wartość Bitcoinów na ryzyko, narażając bezpieczeństwo finansowe posiadaczy Bitcoinów. Na szczęście, innowacje w zakresie bezpieczeństwa Bitcoinów zdarzają się cały czas.

Innowacje

Kiedy po raz pierwszy pojawiły się systemy łańcuchów blokowych, niektórzy wyznawali, że nowa technologia jest “nie do złamania”. Mimo to, niektóre firmy, takie jak producent gier wideo w Korei Południowej, wysuwają te twierdzenia, mimo twardej rzeczywistości. Od 2011 roku ponad 11 miliardów dolarów zostało utraconych w wyniku hakowania kryptowalut. Na szczęście jednak metody ochrony integralności systemów typu blockchain są cały czas badane i finansowane przez różne instytucje.

Wśród tych cech są tzw. białe jednorożce świata bezpieczeństwa cybernetycznego Bitcoinów. Są to niezależne startupy, pracujące nad osiągnięciem bezpieczeństwa blockchainowego. Z takimi firmami jak te, wraz z innowacjami w ochronie przeciętnych konsumentów i wielkim rozwojem zabezpieczeń korporacyjnych wspieranych przez AI, Bitcoin jest coraz bezpieczniejszy.

Białe jednorożce
Startupy są cały czas wprowadzane w tym polu, wnosząc wartość i zwiększając bezpieczeństwo użytkowania Bitcoinów. Wiele z tych białych jednorożców jest wartych szacunkowo 1 miliard dolarów za sztukę, a ich wartość rośnie w związku z obawami o bezpieczeństwo cybernetyczne w świecie pandemii.

Te startupy odgrywają zasadniczą rolę w oferowaniu szkoleń, świadomości i technologii potrzebnych do zwalczania ryzyka phishingu i złośliwego oprogramowania w miejscu pracy zależnym od technologii. O ile oprogramowanie jest wspólnym elementem tych rozwiązań, o tyle samo nowe podejście do szkoleń i analizy danych może być wystarczające dla skutecznego podejścia do bezpieczeństwa cybernetycznego.

Proofpoint jest jednym z przykładów nowatorskich rozwiązań technicznych dla startupów jednorożców. Po połączeniu z Wombat PhishAlarm, Proofpoint był w stanie zaoferować symulowane szkolenia z zakresu phishingu oparte na rzeczywistych atakach, świadomości pracowników co należy zrobić w przypadku ataku oraz aktywnych systemach kwarantanny i zapobiegania próbom phishingu.

Firmy zajmujące się zapobieganiem cyberprzestępczości, takie jak te, są liderami innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa Bitcoin, rozwijając realne aplikacje bezpieczeństwa do nowych problemów, które się pojawiają.

Uwierzytelnianie i ochrona hasłem
Tak jak w przypadku każdej innej technologii, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa są tylko tak skuteczne, jak i użyteczne. Przyjazne dla konsumenta uwierzytelnianie przenosi tę użyteczność do sfery Bitcoin, oferując wieloczynnikowe uwierzytelnianie i ochronę hasłem, które są nieocenione w walce z cyberprzestępczością.

Czytaj:  Co banki robią ze złotem?

Wieloczynnikowe uwierzytelnianie jest tak proste, jak skuteczne. W rzeczywistości, Microsoft poinformował, że z kompromisów bezpieczeństwa w rachunkach, które śledzą, 99,9% nie korzysta z uwierzytelniania wieloczynnikowego. Wystarczy prosty check z zarejestrowanego telefonu lub konta e-mail, aby zapobiec potencjalnym podwójnym wydatkom i kradzieży Bitcoinów.

Dzięki uwierzytelnianiu i innym formom zabezpieczenia płatności mobilnych, takim jak tokenizacja i metody szyfrowania, można ograniczyć znaczną część oszustw związanych z kryptokryptokryptokryptami – nawet podczas dokonywania transakcji za pomocą smartfona. Jeśli zamierzasz handlować Bitcoinem, upewnij się, że twój portfel kryptograficzny jest chroniony przez środki uwierzytelniania i ochrony hasłem.

Sztuczna Inteligencja
Sztuczna inteligencja, od momentu jej powstania, jest poszukiwana jako metoda tworzenia niezawodnych środków bezpieczeństwa we wszystkich rodzajach systemów cyfrowych. Dla walut kryptograficznych, takich jak Bitcoin, AI oferuje to samo.

Podczas gdy żaden system bezpieczeństwa cybernetycznego nie jest w stanie osiągnąć doskonałości, te napędzane przez SI oferują wyższy poziom ochrony przed zagrożeniami niż wiele innych. Sztuczna inteligencja i procesy uczenia się maszynowego działają łącznie, modelując oszukańczą działalność przed próbami dostępu, sprawdzając bazy danych nielegalnych działań pod kątem podobnych wzorców.

Są to działania mające na celu wyłapanie niedoszłych prób phishingu i złośliwego oprogramowania w tempie, do którego żaden człowiek nie byłby zdolny. Ponieważ zapotrzebowanie na wszystko, począwszy od natychmiastowej łączności bezprzewodowej wszędzie po notarialne przetwarzanie transakcji w warunkach pandemii, zapotrzebowanie na inteligentne systemy bezpieczeństwa cybernetycznego jest wyjątkowe. AI może rejestrować wszystkie rodzaje dostępu do danych, aby lepiej chronić systemy typu blockchain. To z kolei pomaga utrzymać Twoje transakcje Bitcoin bezpieczne i prywatne dane.

W połączeniu z Blockchain, AI oferuje możliwość kompleksowego skanowania w poszukiwaniu oszustw i niewłaściwych danych w bazie danych w każdym momencie. Namache AI, na przykład, wykorzystuje AI obok informacji o łańcuchu dostaw do monitorowania i oznaczania wszelkich potencjalnych oszustw w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Ponieważ takie technologie pojawiają się w różnych branżach, zdolność firm do bardziej bezpiecznego przenoszenia produktów i ochrony danych oznacza oszczędności dla wszystkich.

Czytaj:  Co to jest Bitcoin

Jednakże, jest jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Bitcoinów.

Chociaż w większości przypadków Bitcoin oferuje użytkownikom prywatność i bezpieczeństwo, te dwa elementy nie zawsze są gwarantowane. Pojawiają się problemy, których można się spodziewać w każdym systemie. W przypadku Bitcoin’a oznacza to ryzyko podwójnego wydatkowania, jak również sporadyczne śledzenie transakcji.

Mechanizmy są nadal opracowywane z łańcuchów blokowych i walut kryptograficznych, takich jak Bitcoin. Powoduje to problemy takie jak atak łańcuchów blokowych Etherium Classic, który kosztował 54.200 ETC. W tym przypadku, atak 51% został wykorzystany do odwrócenia transakcji, aby użytkownik mógł uciec z pieniędzmi. Bez systemów bezpieczeństwa przeciwko problemom Bitcoinów, takich jak ataki 51%, system nigdy nie będzie naprawdę bezpieczny.

Dodatkowo, historyczne wykorzystanie i instytucjonalny brak zaufania do systemów kryptograficznych doprowadziły do ich monitorowania. Z kolei nie są one całkowicie poufne. Niektóre firmy zajmujące się bezpieczeństwem cybernetycznym biorą na siebie monitorowanie transakcji jako metodę lepszego promowania bezpieczeństwa klientów. Wiąże się to jednak z obawami o ochronę prywatności.

Skuteczne rozwiązania bezpieczeństwa Bitcoin zintegrują to, co najlepsze z obu światów, maksymalizując prywatność i bezpieczeństwo, które Bitcoin oferuje przy jednoczesnym zachowaniu nieautoryzowanego i przestępczego użycia na poziomie absolutnego minimum.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *