Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Wykorzystanie dźwigni finansowej i marży w kryptowalutach

Trading kryptowalutami jest kompleksowe, mimo że jest to jedna z łatwiejszych klas aktywów do handlu. Ten artykuł jest poświęcony wykorzystaniu dźwigni finansowej i rachunków depozytowych, aby zmaksymalizować zyski z długich i krótkich transakcji na kryptowalutach. Istnieje kilka zgrabnych sztuczek tadingowych, które można zastosować, gdy aktywa rosną lub spadają, aby uzyskać więcej z danej hossy lub bessy. Zatem zagłębmy się i zacznijmy odkrywać ten mglisty, ale fascynujący świat!

Co to jest dźwignia finansowa
Dźwignia rynkowa jest to możliwość zakupu więcej aktywów, niż można sobie pozwolić, za pomocą złożonych systemów pożyczek pieniężnych oferowanych przez giełdy. Na przykład, jeśli handlujesz z 2-krotną dźwignią, zasadniczo kupujesz dwa razy więcej niż wynosi wartość transakcji za każdym razem, gdy otwierasz transakcję. W przypadku 2-krotnej dźwigni oznacza to, że wartość Twojego handlu będzie rosła lub spadała dwa razy szybciej niż w przypadku handlu z dźwignią jeden do jednego.

Wiele giełd oferuje dźwignię do 500:1, co oznacza, że pożyczasz 500 razy więcej niż inwestujesz w każdą transakcję, ale również oznacza, że możesz wygrać 500 razy więcej na plusie lub stracić 500 razy więcej na minusie. Wiele giełd oferuje również tak zwany margin trading, margin trading jest formą handlu z dźwignią, ale często poziom margin jest ustawiony na 3-krotność dźwigni.

Niezwykle ważne jest, aby pamiętać, że lewarowanie pieniędzy oznacza, że bierzesz na siebie dodatkowe ryzyko straty. Zarabianie pieniędzy przy dźwigni 500:1 może być bardzo trudne, nawet jeśli perspektywa pomnożenia pieniędzy przez 500 razy wydaje się korzystna!

Ryzyko związane z margin tradingiem i dźwignią finansową
Dodatkowe ryzyko związane z dźwignią finansową jest proporcjonalne do wysokości dźwigni lub mnożnika marży. Oznacza to, że ryzykujesz utratę pieniędzy dwukrotnie, jeśli handlujesz z 2-krotną dźwignią, niż jeśli używasz dźwigni 1 do 1.

Czytaj:  Minimalny wiek dla kredytów hipotecznych Buy-to-Let

Jest to ważne, aby pamiętać przy zakupie kryptowalut, ponieważ jeśli jesteś posiadaczem lub HODLerem, możesz potencjalnie zostać wykluczony z transakcji, gdy kwota spadnie poniżej pewnej wartości. Wartość ta zależy oczywiście od wysokości dźwigni finansowej, którą posiadasz. Ogólnie rzecz biorąc, możesz użyć ułamków, aby zdecydować, jak szybko zostaniesz zatrzymany. Jeśli handlujesz z depozytem zabezpieczającym o 3-krotnym mnożniku, będzie to oznaczać, że Twój depozyt zabezpieczający zostanie wezwany, gdy wartość instrumentu spadnie poniżej dwóch trzecich jego obecnej wartości.

Korzyści z depozytu zabezpieczającego i dźwigni finansowej
Handel z depozytem zabezpieczającym i wysoką dźwignią przynosi znaczne korzyści, jeśli jest przeprowadzany prawidłowo. Korzystanie z tych funkcji handlowych może oznaczać, że możesz pomnożyć swoje wygrane przez niewyobrażalne kwoty, jeśli możesz wyczuć rynek w sam raz i wejść w miejscu, w którym nie będziesz miał wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego lub zostaniesz zatrzymany z powodu wysokich wartości dźwigni.

Przy dźwigni 500 do 1, na przykład, zaledwie 1 procent zysku w wartości aktywów przekłada się na 500 procent zysku w kapitale. Jeśli wejdziesz w odpowiednim momencie, możesz mieć 500-procentowy wzrost na każdy jeden procent wzrostu. W tym przypadku naprawdę trzeba złapać dno rynku, aby zostać zwycięzcą, ale jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwych inwestorów, którzy mogą to zrobić, to czekają na Ciebie ogromne profity.

Składanie swoich transakcji lewarowanych
Jeśli chcesz utrzymać swoje transakcje otwarte przez długi czas z dźwignią, powinieneś również rozważyć kompensację zysków, szczególnie przy niższych poziomach dźwigni i wielokrotności marży. Oznacza to, że za każdym razem pomnażasz nie tylko swoją wartość początkową, ale za każdym razem, gdy potęgujesz swoje zyski, pomnażasz wartość swoich zysków i przekładasz je na kolejne wartości dźwigni.

Historia dźwigni i marży
Na koniec ważne jest, aby pamiętać, że można zarówno zarobić, jak i stracić więcej pieniędzy, gdy masz do czynienia z dźwignią. Więc ryzyko spekulacyjne jest zawsze wyższe, gdy rozważa się tę opcję, ale tak samo jest z nagrodą.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *