Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Finansowe Motto: Nikt nie jest szalony

Twoje osobiste doświadczenia z pieniędzmi wpływają może w 0.00000001% na to co dzieje się na Świecie, ale jest to prawdobodobnie 80% Twojego wyobrażenia jak Świat działa.

Ludzie robią różne szalone rzeczy z pieniędzmi. Ale nikt nie jest szalony.
Chodzi o to, że ludzie z różnych pokoleń, wychowani przez różnych rodziców, którzy uzyskiwali różne dochody i posiadali różne wartości, w różnych częściach świata, urodzeni w różnych gospodarkach, doświadczający różnych rynków pracy z różnymi motywacjami i różnymi stopniami szczęścia, dostają bardzo różne lekcje.

Osoba, która dorastała w ubóstwie, myśli o ryzyku i nagrodzie w sposób, który dziecko bogatego bankiera nie może wyobrazić sobie, jeśli spróbowałoby.

Osoba, która dorastała przy wysokiej inflacji, doświadczyła czegoś, czego osoba, która dorastała przy stabilnych cenach, nigdy nie musiała.

Arkusze kalkulacyjne mogą modelować historyczną częstotliwość dużych spadków giełdowych. Ale nie mogą one modelować uczucia powrotu do domu, patrzenia na swoje dzieci i zastanawiania się, czy nie popełniłeś błędu, który wpłynie na ich życie. Studiowanie historii sprawia, że masz wrażenie, że coś rozumiesz. Ale dopóki tego nie przeżyjesz i nie poczujesz osobiście konsekwencji, możesz nie zrozumieć tego na tyle, by zmienić swoje zachowanie.

Jako inwestor Michael Batnick mówi: ” Niektóre nauki muszą być doświadczone, zanim zostaną zrozumiane”. Wszyscy jesteśmy ofiarami, na różne sposoby, tej prawdy.

Ekonomiści odkryli, że życiowe decyzje inwestycyjne ludzi są silnie zakorzenione w doświadczeniach, które inwestorzy mieli w swoim własnym pokoleniu – zwłaszcza na początku dorosłego życia.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  Dlaczego ludzie boją się złota?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *