Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak kupować Bitcoina?

Bitcoin można kupić na giełdach lub bezpośrednio od innych osób za pośrednictwem miejsc wymiany kryptowalut.

Możesz kupić Bitcoin na różne sposoby, używając wszystkiego, od twardej gotówki do kart kredytowych i debetowych do przelewów pieniężnych, a nawet innych kryptokwalut, w zależności od tego, od kogo je kupujesz i gdzie mieszkasz.

Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie portfela do przechowywania Bitcoina – będziesz go potrzebował, czy kupujesz Bitcoina online lub za gotówkę. Może to być portfel online (albo część platformy wymiany, lub za pośrednictwem niezależnego dostawcy), portfel stacjonarny, portfel mobilny lub offline (np. urządzenie sprzętowe lub portfel papierowy).

Najważniejszą częścią każdego portfela jest bezpieczne przechowywanie kluczy i/lub haseł. Jeśli je zgubisz, stracisz dostęp do przechowywanego tam bitcoina. Ponadto, nigdy nie inwestuj więcej niż możesz sobie pozwolić na stratę – kryptowaluty są niestabilne i ich ceny mogą spaść, jak również gwałtownie wzrosnąć.

Jeśli chcesz kupić Bitcoina online, możesz otworzyć konto na giełdzie wymiany kryptowalut, która będzie kupować i sprzedawać Bitcoina w Twoim imieniu. Obecnie działają setki, o różnym stopniu płynności i bezpieczeństwa, a nowe pojawiają się w dalszym ciągu, podczas gdy inne kończą się zamknięciem z powodu hakerów. Podobnie jak w przypadku portfeli, wskazane jest, aby zrobić kilka badań przed wyborem.

Największą obecnie giełdą Bitcoinów na świecie pod względem wolumenu USD jest Bitfinex, choć jest on skierowany głównie do oszczędniejszych traderów. Inne giełdy o dużym wolumenie to Coinbase, Bitstamp i Poloniex. W przypadku niewielkich kwot, większość renomowanych giełd powinna działać dobrze.

Dzięki regulacji KYC (Know-your-Client) i AML (Anti-Money-Laundering) wiele giełd wymaga teraz zweryfikowanej identyfikacji w celu założenia konta. Zazwyczaj obejmuje to zdjęcie twojego oficjalnego identyfikatora, a czasami także dowód adresu.

Większość giełd przyjmuje płatności za pomocą przelewów bankowych lub kart kredytowych, a niektóre są skłonne współpracować z przelewami Paypal. Zazwyczaj pobierają opłaty za każdą transakcję, które obejmują koszty korzystania z sieci Bitcoin.

Czytaj:  Waluta kryptograficzna i komputery kwantowe

Transakcja Bitcoin trwa wszędzie od kilku minut do kilku dni do przetworzenia, w zależności od ruchu w sieci, jak również opłaty związanej z tą transakcją.

Po otrzymaniu płatności za wymianę, operator giełdy zakupi odpowiednią kwotę Bitcoina w Twoim imieniu, i zdeponuje je w automatycznie generowanym portfelu na giełdzie. Następnie należy przenieść środki do portfela poza giełdą.

Jeśli wolisz kupić Bitcoina za gotówkę, platformy takie jak LocalBitcoins pomogą znaleźć osoby w pobliżu, które są skłonne do wymiany Bitcoina za gotówkę. Ponadto LibertyX wymienia punkty sprzedaży detalicznej w całych Stanach Zjednoczonych, w których można wymieniać bitcoina za gotówkę. WallofCoins, Paxful i BitQuick skieruje Cię do najbliższego oddziału banku, który pozwoli Ci dokonać wpłaty gotówki i otrzymać Bitcoin kilka godzin później.

Bankomaty Bitcoina to automaty, które będą wysyłać Bitcoina do Twojego portfela w zamian za gotówkę. Działają one w podobny sposób jak bankomaty – podajesz rachunki, trzymasz w portfelu kod QR, a odpowiednia ilość Bitcoinów jest przekazywana na Twoje konto.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *