Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Służenie sobie a służenie innym

Kierowanie się własnym interesem jest dobre. Jest on właściwie wbudowany w nasze DNA i w nasz stary mózg (układ limbiczny i pień mózgu).

Walka lub ucieczka jest przykładem ważnego mechanizmu przetrwania, który umożliwił prymitywnej ludzkości przetrwanie drapieżników zagrażających ich życiu. Etyka ciężkiej pracy jest kolejnym przykładem kierowania się własnym interesem w pracy. Skupianie się na swoich marzeniach i celach jest kolejnym przykładem kierowania się własnym interesem. Podobnie jak priorytetowe traktowanie swojego zdrowia poprzez codzienne ćwiczenia i zdrowe odżywianie.

Sam fundament kapitalizmu opiera się na działaniu we własnym interesie. Tak więc interes własny jest dobry.

Istnieje jednak wulgarna i zła mutacja interesowności, znana jako służba dla samego siebie.

Ideologia służenia samemu sobie promuje interes własny, kosztem innych.

Inny sposób patrzenia na to – służba dla samego siebie postrzega wszystkie inne istoty ludzkie jako wroga – należy je podbić, pokonać, upokorzyć, pobić i zniszczyć. Ci, którzy podążają za służeniem samemu sobie, łamią prawa i będą kłamać, oszukiwać i kraść, aby dostać to, czego chcą. Wyznawcy są toksyczni i mają potężne negatywne nastawienie psychiczne. Są pogrążeni w negatywności, negatywności, która przenika całe ich jestestwo. Można to wyczuć, gdy ktoś wchodzi do pokoju. Wydaje się, że wysysają pozytywną energię z pokoju.

Dla tych, którzy podpisują się pod ideologią służenia samemu sobie, cel zawsze uświęca środki.

Ci, którzy są skupieni na osiąganiu swoich marzeń i celów, muszą za wszelką cenę unikać osób służących sobie. Niosą one ze sobą potężne negatywne emocje, są toksyczne i będą rzucać kłody pod nogi na twojej drodze do sukcesu, zakłócając twoją zdolność do realizacji marzeń i osiągania celów.

Niestety, zdecydowana większość, blisko 80% populacji, wyznaje ideologię służenia samemu sobie. To dlatego tak niewielu odnosi sukces w życiu, żyje od wypłaty do wypłaty i staje się finansowym lub zdrowotnym obciążeniem dla rodziny, przyjaciół i społeczeństwa.

Czytaj:  Potęga dźwigni

Z drugiej strony, nieliczni oświeceni wyznają przeciwną ideologię, znaną jako służba innym.

Służyć innym oznacza poświęcić swoje życie misji dodawania wartości do życia innych.

Zwolennicy tej ideologii wierzą, że wszyscy jesteśmy w tym razem. Istniejemy po to, aby pomóc poprawić życie innych. Wierzą, że aby otrzymać, trzeba najpierw dać.

Zwolennicy służenia innym są często mentorami sukcesu dla każdego, kto znajdzie się w ich orbicie.

Usługa dla innych jest jednym z uniwersalnych praw sukcesu, które nigdy się nie zmieniło i nigdy się nie zmieni. Jeśli chcesz odnieść sukces w życiu, musisz najpierw dać wartość innym.

Czy to Cię dziwi?

Nie powinno. Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie gromadzi się wielu bogatych i odnoszących sukcesy, dołącz do społecznej organizacji charytatywnej lub non-profit. Jest to jedna z dróg, którą bogaci wykorzystują do nawiązywania relacji z innymi ludźmi myślącymi o sukcesie. Te relacje często kończą się robieniem wspólnych interesów i pomaganiem sobie nawzajem w rozwoju i sukcesie.

Nie znajdziesz żadnych osób, które pracują dla siebie, angażując się bardzo długo w organizacje charytatywne lub non-profit. Jest to sprzeczne z ich filozofią “ja – najpierw ja”.

Na sukces składa się wiele elementów układanki. Służenie innym jest jednym z największych elementów tej układanki.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *