Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jeśli chcesz wykształcić nowy nawyk – zacznij go monitorować

Roy Baumeister jest znanym psychologiem behawioralnym, którego badania i eksperymenty zrewolucjonizowały nasze rozumienie siły woli. Według Baumeistera, autora książki Willpower, jedynym pewnym sposobem na trzymanie się nowego, dobrego nawyku jest jego śledzenie.

W jednym ze swoich licznych eksperymentów Baumeister badał osoby, które próbowały schudnąć. Jedna grupa śledziła ich codzienne kalorie, albo w dzienniku lub za pomocą jakiegoś oprogramowania lub aplikacji, a także ważyła się codziennie. Druga grupa nie śledziła swoich kalorii i ważyła się raz w tygodniu.

W pierwszej grupie, dwa razy więcej osób straciło na wadze niż w drugiej grupie. Pierwsza grupa podwoiła swój sukces w utracie wagi poprzez codzienne śledzenie kalorii i codzienne wchodzenie na wagę.

Śledzenie może być stosowane do każdego nowego dobrego nawyku.

Jeśli prowadzisz dziennik lub używasz innego systemu śledzenia, aby szczegółowo opisać swoje codzienne ćwiczenia (mile, powtórzenia, czas spędzony, itp.), podwajasz swoje szanse na trzymanie się reżimu ćwiczeń wystarczająco długo, aby stał się on nowym nawykiem, który trwa około trzech miesięcy.

Czytanie, aby uczyć się każdego dnia, kolejny bogaty nawyk, można wykuć po prostu śledząc, co czytasz i ile czytasz każdego dnia, co również zajmuje około trzech miesięcy.

Śledzenie działa jak partner do odpowiedzialności – zmusza Cię do codziennej konfrontacji swoich wysiłków w wykuwaniu nowego nawyku.

Kiedy nawyk zostanie wykuty, trudna część jest już za nami. Ten nawyk zostanie z tobą do końca życia i będzie wymagał wielkiego wysiłku, aby go cofnąć.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  Jasność tworzy fokus

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *