Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jasność tworzy fokus

W badaniu przeprowadzonym na University of Minnesota przez dr Erica Klingera, stwierdził on, że przeciętny człowiek koncentruje się na tym, co robi tylko przez 1/3 czasu. Pozostałe 2/3 czasu zajmują nam rozmyślania o związkach, problemach osobistych i ludziach, którzy nas zdenerwowali. Badanie wykazało również, że tylko 6% czasu poświęcamy na rozwiązywanie problemów.

Jedną z cech charakterystycznych self-made milionerów jest ich zdolność do skupiania się na celach i marzeniach przez długie okresy czasu. Zdolność do skupienia się na tych celach i marzeniach wymaga jasności – wiedzy o tym, kim i czym chcesz być w przyszłości. Jasność możesz uzyskać poprzez proces, który nazywamy ustalaniem celów.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  Samodyscyplina - kluczowy nawyk

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *