Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Strategia obrony, aby zarabiać pieniądze podczas recesji – whisky beczkowa

10 powodów, dla których whisky beczkowa może zarabiać podczas tej burzy gospodarczej:

Dobra materialne – Jako fizyczne aktywo – szkockie beczki whisky single malt są w dużej mierze nieskorelowane z szerszym rynkiem inwestycyjnym. Czynniki geopolityczne i społeczno-ekonomiczne zwykle nie mają takiego samego wpływu na wartość w całości posiadanych środków trwałych w sposobie, w jaki robią akcje i udziały. Krótko mówiąc, ceny whisky nie mają wpływu na obecną sytuację rynkową, tak jak na akcje.

Skończony towar – W przeciwieństwie do akcji, beczki z whisky są skończonym towarem i ostatecznie są przeznaczone do konsumpcji, zwiększając w ten sposób wartość pozostałych beczek równych wiekowi i destylarni. Podczas gdy firma może emitować akcje na zachcianki, tym samym zmniejszając wartość wcześniej istniejących akcji, whisky z danego roku i destylarnia jest wyjątkowa, ponieważ nigdy nie można jej odtworzyć.

Przechowalnia bogactwa (Store of wealth) – beczki whisky są materialnym, fizycznym zasobem i są uważane za magazyn bogactwa. Ich właściciele mają pełną autonomię w zakresie inwestycji i mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ ich beczka jest unikalnym i bardzo pożądanym zasobem. Jako taki, można go uznać za bezpieczną przystań w czasach niepewności gospodarczej.

Bez podatku – zgodnie z prawem szkockim wszystkie szkockie beczki z whisky muszą być przechowywane w Szkocji w warunkach związanych. W rezultacie inwestycja w beczki pozostaje wolna od podatku VAT lub cła. Ponadto ze względu na whisky typu „angel’s share” (parowanie) można ją uznać za „marnowanie odpadów”, a zatem zwolnić z podatku od zysków kapitałowych.

W pełni ubezpieczony – wszystkie whisky posiadane przez VCL są w pełni ubezpieczone do wartości rynkowej – dodatkowe bezpieczeństwo w tych niespokojnych czasach.

Podaż kurczy się z dnia na dzień – Z powodu kryzysu z Covid19 gorzelnie whisky zmuszone są do tymczasowego zamknięcia. Bez produkcji nowej whisky powszechna jest opinia, że ​​wartość wcześniej istniejących beczek wzrośnie. Ponadto, przy znacznie zmniejszonym poziomie produkcji szkockiej whisky single malt 2020, może to sprawić, że będzie to niezwykle rzadki i bardzo pożądany rocznik.

Czytaj:  Akcje na tle innych inwestycji

Odbudowa Chin – Chiny powstrzymały koronawirusa, a ich gospodarka znów zaczyna się rozwijać – podobnie jak pragnienie szkockiej whisky single malt. Jako siła napędowa – szkockiej konsumpcji single malt oraz silna chińska gospodarka oznacza silny wzrost w przemyśle whisky.

Zapasy grzechu (sin stock) – obok tytoniu, inwestycje związane z alkoholem są uważane za „zapasy grzechu” i historycznie rzecz biorąc są uważane za znacznie bardziej odporne na recesję niż większość innych inwestycji.

Niskie koszty utrzymania – w czasie, gdy spanikowani inwestorzy nerwowo sprawdzają wartość swojego portfela akcji, ponieważ żyją od złej wiadomości do gorszej, inwestorzy w beczki z whisky mogą pozostać spokojni i opanowani. Mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że jest to w pełni ubezpieczona, solidna i stabilna inwestycja, stale starzejąca się i w raz z czasem stale narastającą wartością.

Older, Rarer, Scarcer – Im dłużej trzymasz się whisky, tym bezpieczniejsza i bardziej opłacalna staje się inwestycja. Ostatecznie przeznaczona do spożycia whisky jest skończonym zasobem, który rośnie wraz z wiekiem, ponieważ rozwija nowe i złożone cechy, a jej podaż jest coraz bardziej ograniczona.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *