Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Przedsiębiorstwa starające się pokonać Covid-19

W wielu krajach trwa “lock down”, gdzie dużo firm stanęło kompletnie lub działa w ograniczonym zakresie. Nic dziwnego, że inwestorzy szukają nowych możliwości inwestycji. Zainteresowaniem zaczęły się cieszyć spółki biotechnologiczne, medyczne oraz takie, które zaczynają produkować lub opracowywać produkty około wirusowe. Na co możnabyłoby zwrócić uwagę?

Gilead Sciences
Ten gigant biotechnologiczny pracuje nad eksperymentalnym lekiem o nazwie „Remdesivir”, który ma być obiecującym potencjalnym sposobem leczenia choroby Covid-19.

Został już zastosowany w badaniach na zwierzętach do leczenia Sars i Mers – oba uważane za strukturalnie podobne do Covid-19 – i wykazując pozytywne wyniki, bierze udział w badaniach klinicznych fazy trzeciej.

W najnowszej aktualizacji, dyrektor generalny firmy Daniel O’Day powiedział: „Bezpieczeństwo i skuteczność nie są jeszcze znane. Trwają liczne badania kliniczne Remdesiviru z udziałem tysięcy pacjentów z COVID-19 na całym świecie. ”

Do tej pory kurs akcji spółki wzrósł o 20% i obecnie osiąga zysk z dywidendy w wysokości 3,5%.

Quest Diagnostics
Testowanie było istotnym problemem w światowej walce z Covid-19. Zestawy testowe mogą być trudne do zdobycia, a w niektórych przypadkach nie są całkowicie niezawodne. Być może dlatego istnieje pewna ekscytacja wokół Quest Diagnostics, która uruchomiła nowe usługi testowania Covid-19.

Chociaż nie jest to test sam w sobie, Quest pomaga lekarzom w zidentyfikowaniu, kto ma chorobę, i może obecnie przetworzyć do 200 000 testów w ciągu tygodnia. Przyspieszenie testów oznacza, że ​​osoby z wirusem można szybciej zidentyfikować, wyizolować i leczyć lepiej, a ostatecznie można ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Dla inwestora akcje te wymagają pewnej ostrożności, ponieważ do tej pory spadła ich cena akcji, spadając o ponad 30%. W rzeczywistości praca, jaką wykonuje, aby pomóc w walce z koronawirusem, jeszcze się nie pokazała w cenie akcji, więc można ją obserwować, a nie inwestować natychmiast.

Czytaj:  Kryptowaluty: Ethereum

Johnson & Johnson
Johnson & Johnson, znany z produktów takich jak talk dla dzieci i szampon, przyspieszył opracowywanie szczepionki przeciw koronawirusowi. Firma przeznaczyła 1 mld USD na projekt i zapowiedziała, że ​​rozpocznie badania kliniczne najpóźniej we wrześniu, a pierwsze partie szczepionki będą dostępne do autoryzacji w trybie nagłym na początku 2021 r.

Alex Gorsky, prezes i dyrektor generalny Johnson & Johnson, powiedział ostatnio: „Świat stoi w obliczu pilnego kryzysu zdrowia publicznego i dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej udostępnić niedrogą szczepionkę Covid-19 na całym świecie”.

Firma do tej pory walczyła, tracąc około 8% swojej wartości. Jednak ogłoszenie obiecującej szczepionki niecały tydzień temu podniosło cenę akcji o 5% – może to być obiecujący początek dla tych, którzy szukają długoterminowych możliwości inwestycyjnych.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *