Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Ulubione podcasty ekonomiczne i finansowe

Zdaję sobie sprawę, że istnieje wiele blogów, podcastów, kanałów YouTube, które są poświęcone wszelakim inwestycjom, edukacji finansowej czy rozwoju osobistego. Nie wszystkie są jednak na wysokim poziomie, albo nawet można z nich wynieść wiele bezużytecznej wiedzy, która ostatecznie może nas doprowadzić do kłopotów finansowych.

Osobiście przesłuchałem setki, a może nawet tysiące różnych podcastów. Postaram się przybliżyć kilka, które wg mnie są godne polecenia. Lista będzie aktualizowana.

Kanał YouTube Petera Schiff’a – The Peter Schiff Show. Jest to amerykański libertarianin, makler giełdowy, komentator finansowy, ekonomista i osobowość radiowa. Jest dyrektorem generalnym i głównym strategiem globalnym Euro Pacific Capital Inc. Niektóre jego podcasty stały się klasyką w udowadnianiu wyższości kapitalizmu nad socjalizmem, ale w wielu gospodarze przekazuje wartościową wiedzę na temat procesów ekonomicznych i politycznych bez jakielkolwiek cenzury. Był jednym z tych co przewidział krach w 2008 i jednym z nielicznych, przewidujących obecne załamanie systemu. Przewidział wszelkie posunięcia FED’u na wiele miesięcy przed ich decyzjami. Jego “followersi” święcą dziś triumfy.

The Peter Schiff Show

BiggerPockets – Wyobraź sobie, że przyjaźnisz się z setkami inwestorów i przedsiębiorców nieruchomości. Teraz wyobraź sobie, że możesz napić się piwa z każdym z nich i swobodnie rozmawiać o niepowodzeniach, sukcesach, motywacjach i wyciągniętych wnioskach. Właśnie to zapewnia podcast The BiggerPockets. Prowadzony przez Brandona Turnera, Davida Greene’a i założyciela BiggerPockets Joshua Dorkina, ten podcast zawiera przydatne porady od inwestorów i innych specjalistów z branży nieruchomości w każdym tygodniu. Program nie powie Ci, jak „szybko się wzbogacić” ani nie sprzeda Ci kursu, obozu szkoleniowego lub systemu guru. Zamiast tego podcast BiggerPockets przedstawi prawdziwe strategie, które działają dla prawdziwych ludzi. Zacznij słuchać i dołącz do 1,3 miliona członków, którzy uczą się inwestować!

BiggerPockets Real Estate Podcast

Comparic24tv – Pierwsza w Polsce telewizja skierowana wyłącznie dla osób aktywnie iwnestujących na rynku akcji, Forex, nieruchomości, sztuki oraz kryptowalut.

Comparic 24 Tv

Let’s Talk Money! with Joseph Hogue, CFA – Joseph Hogue jest ekspertem finansowym i analitykiem inwestycyjnym. Po odbyciu służby w Marine Corps rozpoczął karierę inwestując w nieruchomości, zanim został analitykiem inwestycyjnym dla największych inwestorów prywatnych. Wystąpił w Bloomberg i CNBC jako ekspert inwestycyjny i opublikował dziesięć książek z dziedziny finansów osobistych. Teraz pomaga rodzinom zwiększyć zdolność kredytową i osiągnąć ich cele finansowe, korzystając z tych samych rad, których używał podczas pracy dla bogatych.

Let's Talk Money! with Joseph Hogue, CFA

Valuetainment – Kanał przedsiębiorcy stworzony przez Patricka Bet-David. Valuetainment jest określany jako najlepszy kanał dla przedsiębiorców dzięki cotygodniowym poradnikom, motywacjom i wywiadom z wyjątkowymi osobami.

Valuetainment

USAWatchdog.com Greg Hunter – Greg jest producentem i twórcą USAWatchdog.com. Hasłem witryny jest „analizowanie wiadomości, aby uzyskać jasny obraz tego, co naprawdę się dzieje”. Witryna monitoruje zachowanie rządu amerykańskiego.

USAWatchdog.com

Parkiet TV – Kanał telewizyjny gazety “Giełdy i Inwestorów Parkiet”. Parkiet.com to ogólnopolski dziennik i portal poświęcony inwestycjom, gospodarce, giełdzie i rynkowi kapitałowemu. Wydawcą jest spółka Gremi Business Communication.

Parkiet TV

Biuro maklerskie mBanku – Kanał Youtube Biura maklerskiego mBanku – analizy, szkolenia, nowości ofertowe.

Biuro maklerskie mBanku

TradingJam – Grupa stworzona z myślą dzielenia się wiedzą miedzy traderami na zasadzie “social learningu”. Zrzeszają ludzi, którzy wyznają zasadę że prawdziwy trader zarabia pieniądze na rynku a nie na szkoleniach. Jeśli sprzedajesz szkolenia możesz być usunięty bez podania przyczyny z grupy.

TradingJam

Real Vision Finance – Real Vision ™ umożliwia zrozumienie złożonego świata finansów, biznesu i globalnej gospodarki dzięki prawdziwej dogłębnej analizie przeprowadzonej przez prawdziwych ekspertów. W każdy wtorek i czwartek Real Vision publikuje nowy odcinek The Interview, wiodącej serii wywiadów biznesowych i finansowych na świecie.

Real Vision Finance

Przygody Przedsiębiorców – Przeznaczeniem tego kanału nie jest dostarczanie motywacji. Robi to aż zbyt wiele osób. Celem jest zapewnienie Wam wartościowych i przydatnych informacji, które będziecie mogli z miejsca wdrożyć we własnym biznesie.

Przygody Przedsiębiorców

Warsaw Enterprise Institute – Warsaw Enterprise Institute jest fundacją koncentrującą się na obszarach kluczowych dla otoczenia biznesowego i poprawy dobrobytu Polski. WEI prowadzi badania, analizy, projekty edukacyjne, publikuje komentarze, stanowiska, memoranda oraz raporty. Przygotowuje rozwiązania zarówno dla instytucji państwowych, jak i niezależnych podmiotów społecznych czy komercyjnych.

Warsaw Enterprise Institute

Silver Bullion TV – Podcast na temat metali szlachetnych oraz metali niektórych metali przemysłowych.

The Rich Dad Channel – Rich Dad wybrał słowa „duchowy” i „biznes”. Powiedział: „Wiele osób zakłada firmę tylko po to, aby zarabiać pieniądze. Zarabianie pieniędzy nie jest wystarczająco silną misją. Same pieniądze nie zapewniają wystarczającej ilości ognia, popędu ani pożądania. Misja firmy powinna zaspokoić potrzeby, których oczekują klienci. A jeśli zaspokoi tę potrzebę i dobrze ją wypełni, firma zacznie zarabiać pieniądze ”. Firma Rich Dad ma następującą misję: „Podnoszenie dobrobytu finansowego ludzkości”. Dzięki jasności i wierności podwójnej duchowej i biznesowej misji tej firmy odnieśliśli wielki sukces.

The Rich Dad Channel

UczelniaASBIRO – ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, stworzona przez przedsiębiorców, dla przedsiębiorców!

UczelniaASBIRO

Independent Trader – Niezależny Portal Finansowy to serwis informacyjny przedstawiający mechanizmy działania rynków finansowych. Omawiają inwestowanie w aktywa materialne tj. złoto, akcje czy nieruchomości w obliczu rozpadającego się systemu papierowych walut.

Independent Trader

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  Inflacja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *