Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Zwiększ swoje EPC: jakie dotacje dla właścicieli są dostępne?

Tysiące właściwości w prywatnym sektorze wynajmu mogą wymagać modernizacji, aby spełnić nowe standardy EPC, ale istnieją pewne dotacje dla właścicieli dostępne.

Zrzeszenie agentów nieruchomości Propertymark niedawno wezwało agentów najmu do przyjrzenia się opcji dostępnych dla właściwości na swoich książkach, aby uaktualnić ich oceny energetycznej. Istnieje kilka grantów właściciela tam, że można skorzystać z, mówi ciało.

Jednym z najnowszych programów, które zostały rozwinięte przez rząd jest dotacje dla właścicieli w kierunku modernizacji kotłów i systemów grzewczych w swoich nieruchomościach. Boiler Upgrade Scheme jest dostępny dla właścicieli domów i tych z drugimi domami, również.

Program oferuje dotacje w wysokości do £5,000 w kierunku kosztów powietrznej pompy ciepła i £6,000 dla gruntowej pompy ciepła. Oferuje również £5,000 w kierunku kotła na biomasę dla nieruchomości na obszarach wiejskich i tych, które nie są podłączone do sieci gazowej w Anglii i Walii.

Jakie są inne dotacje i zachęty dla właścicieli?
Od 1 kwietnia stawka podatku VAT, którą należy zapłacić za niektóre materiały energooszczędne została obniżona do 0%. Ta stawka będzie obowiązywać przez pięć lat, zanim powróci do obniżonej stawki VAT w wysokości 5%.

Rząd posiada również strategię Green Deal, która może być wykorzystana do szeregu działań w wynajmowanych nieruchomościach. Obejmują one wymianę okien i drzwi, instalację wtórnych szyb, zastosowanie energooszczędnego oświetlenia i modernizację ogrzewania.

Właściciele muszą dokonać oceny nieruchomości, aby uzyskać dostęp do Green Deal. Istnieje plan finansowy Green Deal, który pomaga w pokryciu kosztów modernizacji.

W niektórych przypadkach dostępne są również dotacje na poprawę efektywności energetycznej, na przykład w przypadku, gdy najemcy są na zasiłkach. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Obecnie dostępna jest również dotacja na punkt ładowania pojazdów elektrycznych dla wynajmujących. Podana kwota dotacji dotyczy każdego zainstalowanego gniazda punktu ładowania. Zapewnia ona do 75% kosztów zakupu i instalacji gniazda ładowania, z ograniczeniem do 350 funtów na jedną dotację.

Czytaj:  Samodzielnie inwestowane emerytury (SIPP) w nieruchomości

Właściciele mogą otrzymać do 200 dotacji rocznie dla nieruchomości mieszkalnych oraz kolejne 100 dla nieruchomości komercyjnych.

Zwiększenie atrakcyjności nieruchomości
Obecne Minimalne Standardy Efektywności Energetycznej (MEES) stanowią, że wszystkie prywatnie wynajmowane nieruchomości muszą mieć ocenę EPC E lub wyższą. Jednak powszechnie mówi się, że mogą one ulec zmianie w ciągu najbliższych kilku lat, podnosząc poprzeczkę dla domów do wynajęcia.

Wraz z rosnącymi rachunkami za energię oraz większym naciskiem na odpowiedzialność za środowisko naturalne, najemcy już zaczynają szukać bardziej energooszczędnych nieruchomości. Dlatego też właściciele, którzy biorą to pod uwagę, mogą zauważyć większy popyt na swoje domy.

Timothy Douglas, szef polityki i kampanii Propertymark, powiedział: “Wyzwanie związane z modernizacją zasobów mieszkaniowych w Wielkiej Brytanii będzie ogromne, ale programy finansowania zaczynają się teraz pojawiać, a Propertymark nadal wzywa decydentów do wymyślenia większej liczby zachęt dla sektora.

“Lepsza efektywność energetyczna może zmniejszyć rachunki dla najemców i sprawić, że nieruchomość będzie lepszą propozycją do wynajęcia, ale nie ma jednego rozwiązania.

“Teraz jest czas dla agentów najmu, aby rozpocząć rozmowy ze swoimi właścicielami, aby przyjrzeć się wszystkim opcjom i zbadać, jak mogą zmaksymalizować dotacje i inne dostępne wsparcie finansowe”.

Starsze domy zostają w tyle
W miarę jak nacisk na zwiększanie ekologicznych referencji kraju jest kontynuowany, jest prawdopodobne, że więcej dotacji dla wynajmujących może być rozwijanych w przyszłości w celu dostosowania prywatnego sektora wynajmu do standardów.

Starsze budynki mieszkalne są ogólnie najmniej wydajne energetycznie, podczas gdy większość nowoczesnych nowych budynków może pochwalić się najwyższymi wskaźnikami wydajności energetycznej. W jednym z ostatnich badań przeprowadzonych przez Shawbrook Bank zauważono, że właściciele skłaniają się już ku bardziej energooszczędnym inwestycjom w nieruchomości.

Raport Departamentu ds. Wyrównywania, Mieszkalnictwa i Społeczności podkreślił również wyraźną różnicę pomiędzy ocenami EPC starszych domów w Wielkiej Brytanii w porównaniu z nowymi budynkami.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *