Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Zasady osiągniecia sukcesu w nieruchomościach

Zasady osiągniecia sukcesu w nieruchomościach według Erica Tysona i Roberta S. Griswalda. Są to zasady, które każdy przyszły inwestor powinien wziąć sobie do serca, jeśli chce osiągnąć sukces.

 • Nieruchomości to sprawdzony sposób na budowanie bogactwa. Inwestowanie w wynajem nieruchomości mogą generować bieżący dochód i znaczne korzyści podatkowe, a także budować kapitał z aprecjacji przez lata i dziesięciolecia.
 • Chociaż wiele osób może odnieść sukces w inwestowaniu w nieruchomości, inwestowanie w nieruchomości na wynajem nie jest dla każdego. Rozważ swoje preferencje inwestycyjne i osobisty temperament przed zakupem nieruchomości. Czy masz czas poświęcić na inwestycje w nieruchomości? Czy czujesz się komfortowo w rozwiązywaniu problemów?
 • Upewnij się, że jesteś w dobrej kondycji finansowej, zanim zainwestujesz w nieruchomości na wynajem. Zwróć szczególną uwagę na swój miesięczny budżet i upewnij się, że masz odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. Najbardziej odnoszący sukcesy inwestorzy na rynku nieruchomości budują portfel inwestycji w nieruchomości oszczędzając pieniądze i następnie stopniowo kupowanie nieruchomości przez lata.
 • Nie lekceważ wagi wzięcia dobrego kredytu. Najlepsze zyski z nieruchomości polegają na wykorzystaniu kredytu w celu uzyskania dźwigni finansowej czyli korzystania z OPM (pieniędzy innych ludzi).
 • Twoją pierwszą (i często jedną z najlepszych) inwestycji w nieruchomości jest zakup własnego domu do zamieszkania. Nieruchomości to jedyna inwestycja, jaką znamy gdzie można mieszkać lub wynajmować w celu uzyskania dochodu. Możesz także uzyskać duże zwolnienie z podatku od zysku, gdy sprzedasz swoje główne miejsce zamieszkania po cenie wyższej niż zapłaciłeś za to.
 • Na początku skup się na nieruchomościach mieszkalnych. Nieruchomość mieszkalna to atrakcyjna inwestycja i łatwiejsza do ogarnięcia.
 • Wśród opcji mieszkaniowych nasze najważniejsze rekomendacje to małe budynki mieszkalne i domy jednorodzinne. Mieszkania mają większy sens dla inwestorów, którzy nie chcą zajmować się budownictwem, konserwacją i innymi kwestiami bezpieczeństwa. Ceny mieszkań towarzyszących mają tendencję do osiągania dobrych wzrostów najlepiej w rozwiniętych środowiskach miejskich.
 • Przygotuj swój zespół ds. nieruchomości, zanim zaczniesz na poważnie wyszukiwanie nieruchomości. Umów się z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, pożyczkodawcą, doradcą podatkowym, notaruiszem itd. Działaj szybko – prędkość, z jaką możesz zamknąć transakcję jest zaletą na każdym rynku.
 • Wpłacenie co najmniej 20 do 25 procent zaliczki zapewnia dostęp do najlepszych warunków finansowania. Możesz wpłacać mniejsze zaliczki – nawet zaledwie 10 procent lub mniej – ale często płacisz dużo wyższe odsetki oprocentowania, opłaty za kredyti. Zbyt duża dźwignia może być niebezpieczna, jeśli rynek wynajmu zmienia się, a Twoje zadłużenie jest wysokie.
 • Wraz ze wzrostem wielkości i złożoności transakcji, opcje finansowania stają się mniej atrakcyjne.
 • Aby uzyskać niskie koszty wejścia, rozważ fundusze inwestycyjne w nieruchomości (REIT) i opcje leasingu.
 • Preferujemy powiedzenie „Lokalizacja, lokalizacja, wartość”. To wyraźnie podkreśla lokalizacja, ale także znaczenie znalezienia dobrej jakości dla Twojej inwestycji. Posiadanie nieruchomości w nowych i przyszłościowych obszarach, zagospodarowanie lub odnowienie nieruchomości ułatwia znajdowanie i utrzymanie dobrych najemców i prowadzi do większych zysków.
 • Każda decyzja o tym, gdzie zainwestować, zaczyna się od oceny ogólnych trendów gospodarczych w regionie. Jeśli obszar nie jest ekonomicznie zdrowy, wtedy prawdopodobieństwo udanych inwestycji w nieruchomości spada.
 • Nie polegaj na liczbach sprzedawcy podczas oceny potencjału nieruchomości. Porozmawiaj bezpośrednio ze sprzedającym, aby poznać historię nieruchomości i motywację do sprzedaży.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *