Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Wynajem krótkoterminowy: pięć rzeczy do rozważenia dla hostów Airbnb

Perspektywy dla wynajmu krótkoterminowego, który obejmuje domy wakacyjne i te wynajmowane w ramach popularnej platformy Airbnb, pozostają silne do końca 2022 roku. Rezerwacje są zgłaszane jako silniejsze niż kiedykolwiek, a właściciele nieruchomości są przekonani, że będzie to trwało przez najbliższe lata.

Istnieje wiele korzyści z wynajmowania nieruchomości na zasadzie krótkoterminowej. Zwroty mogą być potencjalnie znacznie wyższe niż w przypadku wynajmu długoterminowego, co jest dodatkowo wzmocnione przez niedawny wzrost liczby osób biorących “staycations”, co zwiększa popyt.

Umeblowane mieszkania wakacyjne są również inaczej traktowane pod względem podatkowym, co może uczynić wynajem krótkoterminowy bardziej korzystnym dla inwestorów. Na przykład, jak wskazuje Airbnb, nie ma ograniczeń co do ulgi z tytułu odsetek od kredytu hipotecznego i dostępne są odpisy kapitałowe. Możesz również ubiegać się o pewne ulgi CGT.

Pięć kluczowych czynników dla wynajmu krótkoterminowego
Chociaż korzyści są godne uwagi, istnieją pewne rzeczy, które należy rozważyć, zanim inwestorzy w nieruchomości podejmą się wynajmu krótkoterminowego. Phoenix Health & Safety wymyśliło listę pięciu czynników bezpieczeństwa i higieny dla gospodarzy.

Alarmy tlenku węgla: Nie są one wymogiem prawnym, ale wielu gości woli nieruchomości, które je mają. “Zdecydowanie zaleca się posiadanie CMD, nie tylko dla bezpieczeństwa, ale także, aby nie odstraszać potencjalnych gości. Ponadto, jeśli twoja nieruchomość ma kominek, zawsze poproś gości o utrzymanie przepływu świeżego powietrza w całej nieruchomości, a także o uchylenie okien w razie potrzeby, aby uniknąć gromadzenia się poziomów tlenku węgla.”
Alarmy dymowe na każdym piętrze: Phoenix radzi przeprowadzić profesjonalną ocenę ryzyka pożarowego przed wynajęciem nieruchomości. Jednak bezwzględnie należy zapewnić odpowiednie czujniki dymu, jak również gaśnice.
Meble trudnopalne: Wszystkie wynajmy krótkoterminowe powinny zawierać meble, które są mało podatne na zapalenie. “Jeśli zignorujesz tę podstawową kontrolę bezpieczeństwa i dojdzie do incydentów z tym związanych, możesz stanąć przed sądem”.
Kontrola bezpieczeństwa gazu: Jest to wymagane co roku dla wszystkich wynajmów krótkoterminowych przez inżyniera zarejestrowanego w Gas Safe. Ponownie, brak zgodności z tym może prowadzić do oskarżenia. Dotyczy to nawet wynajmu jednego pokoju w nieruchomości.
Bezpieczeństwo elektryczne: Nie jest to objęte prawem, ale jeśli dojdzie do wypadku elektrycznego, może to doprowadzić do sprawy o zaniedbanie, ostrzega Phoenix. Takie rzeczy jak okablowanie, urządzenia kuchenne, gniazdka i oprawy oświetleniowe powinny być regularnie sprawdzane, podobnie jak kuchenki i czajniki.

Czytaj:  10 zasad baniek spekulacyjnych

Więcej przepisów w planach
Nick Higginson, dyrektor naczelny Phoenix Health & Safety, wskazuje, że rynek Airbnb i wynajmu krótkoterminowego jest stosunkowo nieuregulowany, ale może się to zmienić.

“W ciągu najbliższych lat przewidujemy, że pojawi się więcej procesów i przepisów, aby chronić gości przebywających w kwaterach w stylu Airbnb, aby zapewnić, że zachowany jest podobny standard zdrowia i bezpieczeństwa, jakiego można oczekiwać w zarejestrowanym hotelu lub kwaterze gościnnej”, mówi Higginson.

“Podczas gdy od wynajmujących / gospodarzy oczekuje się stworzenia bezpiecznego środowiska z wiarygodnymi recenzjami, jest to stosunkowo nietknięty rynek dla prawodawstwa. Gospodarze mogą rozważyć szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny, aby zapewnić, że są w pełni wyposażeni.”

Pomimo tego jednak, inwestorzy nieruchomości patrzący na dywersyfikację w zakresie wynajmu krótkoterminowego nadal znajdą liczne korzyści, które mogą okazać się opłacalne w porównaniu z tradycyjnym sektorem buy-to-let. Może to zależeć od czynników takich jak budżet, dostępny czas i lokalizacja.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *