Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Startupy kryptowalutowe

Tak jak od kilku lat, Kryptowaluty są na fali wznoszącej, a nowe startupy kryptowalutowe stale wprowadzają innowacje i dostarczają nową wiedzę na rynek kryptowalut. 2023 będzie kolejnym rokiem, w którym kryptowaluty rosną na popularności, a startupy kryptowalutowe kontynuują przebijanie się do świadomości głównego nurtu. Poniżej tylko mały przekrój ostatnich startupów.

Merkle Science

Merkle Science to predykcyjna platforma ryzyka i inteligencji kryptowalutowej następnej generacji, której celem jest wykrywanie, badanie i zapobieganie nielegalnym działaniom związanym z kryptowalutami.

Merkle Science przewiduje świat napędzany przez kryptowaluty i poprzez ich innowacyjne rozwiązania chcą stworzyć infrastrukturę niezbędną do zapewnienia bezpiecznego i zdrowego wzrostu branży kryptowalutowej, ponieważ staje się ona kluczowym filarem ekosystemu usług finansowych o wartości 22 bilionów dolarów. Wraz z zespołem rozsianym po Londynie, Singapurze, Nowym Jorku i Bangalore wspiera firmy kryptowalutowe, instytucje finansowe, organy regulacyjne i organy ścigania na całym świecie.

Wśród wielu rozwiązań, które zbudowali, główną platformą jest jedna, którą nazywano COMPASS – COMPASS to portfel blockchain i system monitorowania transakcji, zaprojektowany, aby pomóc firmom śledzić w czasie rzeczywistym, czy ich klienci wysyłają im fundusze z podmiotów objętych sankcjami, rynków darknetowych, kont ransomware.

Dodatkowo COMPASS wykorzystuje zastrzeżony silnik reguł behawioralnych Merkle Science, aby wyjść poza czarne listy i umożliwić zespołom ds. zgodności tworzenie niestandardowych alertów w celu wykrycia potencjalnego prania pieniędzy i podejrzanych zachowań transakcyjnych w celu spełnienia lokalnych zobowiązań w zakresie zgodności KYC /AML.

Następnie mamy TRACKER – narzędzie kryminalistyczne wykorzystywane przez organy ścigania, firmy zajmujące się bezpieczeństwem cybernetycznym i jednostki wywiadu finansowego do badania przestępczego wykorzystania kryptowalut w celu zidentyfikowania tych złych użytkowników. Wykorzystując dane blockchain, użytkownicy mogą wykorzystać TRACKER do śledzenia w czasie rzeczywistym, w jaki sposób przestępcy gromadzą swoje nielegalne dochody, gdzie je przenoszą, aby odzyskać skradzione aktywa i zidentyfikować strony stojące za incydentem.

Wreszcie mamy EXPLORER – rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które łączy informacje on-chain i off-chain, aby pomóc firmom zrozumieć ryzyko kontrahenta, pomóc im w due diligence onboardingu i pomóc instytucjom finansowym pracować z firmami kryptowalutowymi w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób.

JustCarbon

JustCarbon to oparty na blockchainie rynek węglowy, na którym emisje dwutlenku węgla mogą zostać złagodzone poprzez zakup tokenów JustCarbon Removal (JCR). Jeden token JCR równa się dokładnie jednej tonie węgla usuniętej z atmosfery, zweryfikowanej zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami. Kupujący, konsumenci lub hurtownicy mogą wycofać, sprzedać lub kupić więcej JCR, a co najważniejsze zrównoważyć swój historyczny lub przyszły wpływ na emisję dwutlenku węgla.

Ta nowa i innowacyjna platforma ma na celu wspieranie “sprawiedliwego przejścia” do gospodarki niskoemisyjnej, demokratyzację rynków węgla oraz ustanowienie przejrzystego i skutecznego rynku sekwestracji dwutlenku węgla opartego na naturze, co jest istotnym wymogiem w rozwiązywaniu problemów związanych z globalnym wzrostem temperatury.

Poprzez unikalną jednostkę JustCarbon Removal Unit (JCR), platforma zapewnia twórcom projektów klimatycznych prosty i dostępny sposób na spieniężenie ich usunięcia CO2 z atmosfery. JCR będą bite tylko z najwyższej jakości kredytów węglowych, które zostały wydane z projektów opartych na naturze w ciągu ostatnich pięciu lat przez Verra (VCS) lub Gold Standard.

Kredyty VCS muszą również posiadać dodatkowy certyfikat, taki jak CCBA (climate, community & biodiversity accreditation). Filtr ten zapewni, że JCR reprezentują solidne działania na rzecz klimatu, niezależnie certyfikowane według najnowszych standardów rachunkowości przez najbardziej szanowane organy na rynku.

Platforma jest administrowana przez JustCarbon DAO (Decentralised Autonomous Organisation), która jest obsługiwana i kontrolowana przez posiadaczy tokenów JustCarbon Governance (JCG), tokeny są dystrybuowane przez okres 10 lat głównie za uczestnictwo i korzystanie z systemu.

Dzięki temu rynek węgla zostanie zdemokratyzowany, a DAO zapewni, że żaden pojedynczy podmiot lub grupa interesów nie będzie właścicielem ani kontrolerem platformy. Oddzielny token wykorzystujący technologię blockchain, JCG, ułatwi społeczności głosowanie i podejmowanie decyzji, zapewniając, że osoby o największym zaangażowaniu w działania na rzecz klimatu będą miały największy wpływ na kierunek rozwoju platformy.

Sumienne firmy zaniepokojone swoim śladem węglowym mają teraz prostą, łatwą i dostępną drogę do pomocy w walce ze zmianami klimatu. Po obliczeniu ilości CO2 można zakupić odpowiednie tokeny lub JCR – 1 token odpowiada 1 tonie sekwestrowanego CO2.

Za platformą stoi zespół współpracujących ze sobą ekspertów branżowych i rynkowych z rynków węgla, finansowania klimatu i wpływu, technologii i blockchain.

Creaticles

Creaticles to pierwszy na świecie rynek zamówień NFT, który łączy nabywców NFT z listą zweryfikowanych artystów. Platforma umożliwia każdemu, w dowolnym miejscu, pozyskiwanie niestandardowych NFT poprzez “konkursy Creaticles”, które wykorzystują tradycyjny model zapytania ofertowego (RFP), pozwalając użytkownikom przesłać prośbę o pomysł na NFT do globalnej puli artystów Creaticles, którzy następnie mają szansę spieniężyć swoje talenty i zaprojektować żądane NFT.

Po wybraniu przez użytkownika preferowanej NFT, zwycięski artysta może otrzymać wynagrodzenie w ETH, a wkrótce także w CRE8 – rodzimym tokenie użytkowym Creaticles. Wszystkie NFT zakupione na platformie Creaticles będą mogły być przenoszone na wszystkie rynki wtórne, co otworzy artystom drogę do zwiększenia zarobków dzięki przyszłej sprzedaży ich dzieł sztuki.

Creaticles ma na celu wprowadzenie globalnej społeczności artystów do przestrzeni NFT i uczynienie NFT centralnym elementem gospodarki twórców, zwłaszcza że gwałtowny wzrost popytu na wysokiej jakości sztukę NFT nie wykazuje oznak spowolnienia.

Creaticles niedawno ogłosiło strategiczne partnerstwo z platformą esportową FirstBlood, aby ułatwić przyznawanie nagród NFT w turniejach esportowych, a firma z powodzeniem przeprowadziła konkursy NFT dla takich firm jak Axie Infinity, Harmony, MakerDAO, Polygon, Mask Network i Pangolin.

Creaticles doświadczył gwałtownego wzrostu od czasu uruchomienia testnetu w sierpniu 2021 roku, a firma została wybrana na liście ośmiu najbardziej obiecujących projektów w CoinList’s Seed batch na jesień 2021 roku, z pola ponad 500 projektów kryptowalutowych.

Po uruchomieniu głównej sieci Creaticles w listopadzie 2021 r., firma zebrała 3,8 mln USD w IDO na SushiSwap (MISO), wzmacniając swoje wysiłki rekrutacyjne i działania marketingowe. CRE8, jej natywny token użytkowy, został notowany na Sushiswap, Gate.io i MEXC, z kolejnymi notowaniami giełdowymi przewidzianymi na II i III kwartał tego roku, wraz z planami ekspansji Creaticles na wiele łańcuchów.

Pyypl

Pyypl to międzynarodowa firma oparta na technologii blockchain, która zapewnia płatności cyfrowe i usługi finansowe dla wszystkich użytkowników smartfonów w celu przeprowadzania transakcji online, bez konieczności posiadania konta bankowego lub karty kredytowej.

Założona w 2017 r., Pyypl z siedzibą w ZEA ma na celu przede wszystkim obsługę ogromnej bazy konsumentów na Bliskim Wschodzie i w Afryce, która obejmuje 600 milionów użytkowników smartfonów, którzy są finansowo niedostatecznie obsłużeni. Chociaż region ma wysoki wskaźnik penetracji smartfonów i Internetu, wiele osób nadal nie ma dostępu do podstawowych usług finansowych.

Pomimo tego, nadal nie ma wielomiliardowej firmy FinTech, takiej jak Revolut (Europa), Chime (Ameryka Północna), Nubank (Ameryka Łacińska) lub Ant Financial (Azja), która pojawiła się, aby zaspokoić specyficzne potrzeby finansowe osób w regionie MEA.

Poprzez platformę Pyypl jest w stanie połączyć każdego posiadacza smartfona z formalnym systemem finansowym. Usługi kartowe Pyypl zostały wykorzystane przez jego szybko rosnącą bazę klientów w tysiącach sprzedawców na całym świecie, w ponad stu różnych walutach, przez klientów z ponad stu narodowości.

Dzięki połączeniom z wieloma globalnymi instytucjami finansowymi ułatwiającymi transgraniczne transfery pieniężne, rozwiązania Pyypl obejmują również wiele kluczowych korytarzy przekazów pieniężnych w regionie.

Firma działa obecnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie, Kenii i Mozambiku, a w 2022 roku uruchomi szereg nowych rynków w całym MEA. Jako jeden z najszybciej rozwijających się fintechów w regionie MEA, Pyypl zamierza być na 20+ rynkach w ciągu najbliższych pięciu lat.

Pyypl niedawno stał się pierwszą firmą na Bliskim Wschodzie, która wdrożyła rozwiązanie “Blockchain On-Demand Liquidity” dla przelewów transgranicznych swoich klientów, we współpracy z Ripple, który również niedawno nagrodził firmę prestiżową nagrodą “2021 Global Visionary” . Wcześniej w 2021 roku Visa i Pyypl ogłosiły umowę o partnerstwie strategicznym na Bliskim Wschodzie i Afryce, dalej pozycjonując Pyypl jako lidera w sektorze FinTech w regionie.

Minima

Minima stworzyła platformę blockchain nowej generacji, która jest całkowicie zdecentralizowanym protokołem mobile-first dla transakcji blockchain – który już trafił do ponad 32 000 węzłów w 128 krajach.

Jego ultralekki protokół blockchain pozwala każdemu użytkownikowi uruchomić pełny węzeł konstruujący i zatwierdzający. Przyjmując to podejście, Minima stworzyła możliwość obsługi całkowicie zdecentralizowanej sieci, która jest skalowalna i integracyjna, a jednocześnie pozostaje bezpieczna i odporna.

Ten poziom całkowitej decentralizacji gwarantuje anty-cenzurę poprzez zapewnienie, że nie może istnieć żadna nadrzędna władza kontrolująca sieć, tworząc ekosystem, który jest naprawdę autonomiczny i odpowiedzialny. Rezultatem jest protokół warstwy bazowej, który maksymalizuje wszystkie korzyści z blockchain, jednocześnie zmniejszając istniejące podatności.

Tworząc sieć, która jest własnością, prowadzona i zabezpieczona przez jej użytkowników, platforma, która pozwala użytkownikom na całkowitą autonomię, jednocześnie zapewniając, że pozostają oni w pełni odpowiedzialni.

Poprzez przeprojektowanie blockchain, Minima stworzyła bardziej odporny protokół, bez centralnych punktów awarii, gdzie wszyscy uczestnicy współpracują jak równy z równym, usuwając potrzebę zarządzania łańcuchem lub nagradzania górników, aby zabezpieczyć łańcuch.

Ta prawdziwa decentralizacja tworzy wysoce odporny ekosystem, który pozwala osobom i przedsiębiorstwom działać, eksperymentować i wprowadzać innowacje w bezpiecznym i skalowalnym środowisku.

Czytaj:  Co to jest Trust Inwestycyjny?

GK8

GK8 to firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, która oferuje samodzielnie zarządzaną platformę zarządzania cyfrowymi aktywami dla banków i instytucji finansowych, wypełniając lukę między konwencjonalnymi finansami a światem cyfrowych aktywów. Platforma umożliwia bankom oferowanie bezpiecznych usług Custody, Staking, DeFi i Tokenization.

Firma opracowała pierwszy i jedyny na świecie TRUE Cold Vault na rynku, który może tworzyć, podpisywać i wysyłać transakcje blockchain bez łączności z Internetem, sparowany z MPC do automatycznych transakcji o wysokiej częstotliwości.

GK8 zostało niedawno przejęte przez Celsius Network za 115 milionów dolarów w imponującym przejęciu, w transakcji, która jest 11x więcej niż firma zebrała od czasu jej powstania, mniej niż 4 lata temu. Firma nadal działa jako niezależny podmiot. GK8 jest jedynym rozwiązaniem powierniczym wybranym przez Mastercard do swojego pierwszego programu globalnego kryptowalutowego ścieżki startowej, aby pomóc mu zdefiniować przyszłość finansów i płatności blockchain.

GK8 obsługuje klientów zarządzających aktywami cyfrowymi wartymi miliardy, w tym eToro, obecnie o wartości rynkowej 10B$, Securrency, firmę blockchain fintech wspieraną przez State Street, U.S. Bank, WisdomTree i Abu Dhabi Catalyst Partners, oraz Prosegur, jednego z największych na świecie powierników z ponad 400B$ aktywów pod zarządzaniem.

Firma posiada 7 zarejestrowanych w USA patentów, wokół unikalnych cyber-metod do bezpiecznego zarządzania aktywami blockchain, pozostając offline podczas całego procesu zarządzania aktywami.

Mola

Założona w 2018 roku i z siedzibą główną w Dżakarcie, z biurami we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Malezji i Indonezji, Mola jest subskrypcyjną usługą wideo na żądanie i usługą streamingu over-the-top (OTT).

Mola posiada prawa do transmisji na żywo i na żądanie dla wysokiej rangi, globalnych marek, w tym UFC, Bellator, NFL, NHL, wydarzeń WWE Raw i Smackdown, angielskiej Premier League i Bundesligi, wśród kilku innych. Oprócz oferowania szerokiego zakresu treści multimedialnych dla swoich użytkowników, firma angażuje się w lokalne społeczności, aby wzmocnić twórców treści i aspirujących sportowców.

Wykorzystując media społecznościowe i blockchain dla lepszej interakcji z widzami, Mola sprawia, że inne usługi streamingowe czują się tak stare jak telenowela. Mola integruje NFT z mnóstwem wydarzeń i ekskluzywnych treści, pozwalając widzom zadawać pytania najlepszym celebrytom podczas wywiadów na żywo, głosować na swoich ulubionych sportowców w ich ekskluzywnych docuseries i wiele więcej.

Mola organizuje wydarzenia na żywo z najlepszymi muzykami, takimi jak Kehlani, Seal i Charlie Puth, podczas których widzowie mogą wchodzić w interakcje z wykonawcami i prosić o piosenki. Wydarzenia na żywo organizowane przez Mola będą dostępne tylko dla posiadaczy NFT, którzy mają ekskluzywny dostęp i zawartość wynikającą z rzadkości NFT. Od oddawania interaktywnych głosów do dostępu za kulisy i interakcji z zespołami takimi jak Simple Plan i Weezer podczas koncertów Mola.

Mola rozwija się globalnie, oprócz Indonezji, stał się dostępny w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Singapurze i Malezji, osiągając ponad 440M potencjalnych widzów.

Projekt “Pył

The Dust Project to pierwszy w swoim rodzaju projekt dokumentalny, który zbiera i wykorzystuje próbki kurzu domowego z domów na całym świecie, aby stworzyć archiwum i wysłać je w kosmos jako przyszły artefakt archeologiczny.

Składający się z cząstek DNA, włókien, okruchów, substancji chemicznych i grzybów, kurz domowy zawiera szczegółowe informacje o życiu w naszych domach i ich otoczeniu – strukturze rodziny, zwierzętach, ubraniach, żywności i różnorodnych materiałach pochodzących z zewnątrz.

Kurz ten przedstawia cały mikrokosmos życia toczącego się wewnątrz domu i opowiada historię naszych nawyków, diety i ogólnego życia w obecnym czasie i miejscu. Po zebraniu próbek kurzu z domów na całym świecie, projekt Dust umieści je wszystkie w arce Dust, ułożonej według obszarów mieszkalnych.

Arka, zawierająca kolekcję próbek kurzu, funkcjonująca jako kapsuła czasu, zostanie wystrzelona na orbitę w przestrzeni kosmicznej, aby ją zachować i wykorzystać jako przyszłe odkrycie archeologiczne, dokumentujące ludzkie życie i zachowanie.

Projekt wykorzystuje strategię opartą na NFT i stworzy kolekcję 30 tysięcy NFT jako “bilet zakupu” dla prywatnych testów. Każdy z tych NFT będzie połączony z próbką pyłu z identyfikującym numerem seryjnym. Pomysł jest taki, że posiadacz NFT zachowa swoje miejsce w pudełku i pozwoli na udokumentowanie miliona. Otrzymają oni pudełko z próbką do swojego domu, aby zebrać swój domowy kurz i otrzymać “bilet”, aby znalazł się on na pokładzie Arki.

Blok kredytowy

Lendingblock to platforma do udzielania i pożyczania kryptowalut dla inwestorów detalicznych. Użytkownicy mogą zdeponować swoje nieaktywne kryptowaluty, aby zarobić imponujące stopy procentowe niespotykane w tradycyjnych finansach. W zależności od długości pożyczki, użytkownicy mogą zarobić do 12% rocznie na swoich depozytach.

Uczestnicy są również w stanie wykorzystać swoją kryptowalutę jako zabezpieczenie pożyczek zabezpieczonych dolarami stablecoin przy rozsądnym oprocentowaniu, co pozwala im odblokować wartość z ich aktywów kryptowalutowych bez konieczności sprzedaży.

Lendingblock został założony przez weterana technologicznego Wall Street Steve’a Swaina pod koniec 2017 roku. Firma została początkowo sfinansowana przez $ 10m Initial Coin Offering (ICO) w kwietniu 2018 roku, a następnie uregulowana przez Gibraltar Financial Services Commission w 2019 roku.

W przeciwieństwie do kont oszczędnościowych w tradycyjnych finansach, portfele blockchain nie płacą żadnych odsetek od depozytów. Lendingblock pozwala użytkownikom zarabiać znaczne pasywne zyski z ich kryptowalut w bezpieczny sposób.

Co miesiąc firma wypłaca swoim aktywnym użytkownikom nagrodę w postaci tokena Lendingblock (LND) airdrop w oparciu o ich udział w całkowitej miesięcznej aktywności platformy. W zależności od aktywności użytkownika, ten airdrop może być rzeczywiście bardzo lukratywny, jak widać w pierwszej nagrodzie airdrop za aktywność w październiku, gdzie pożyczkobiorcy platformy otrzymali 1,323% APY w tokenach LND, co skutecznie oznacza, że Pożyczkobiorcy zostali opłaceni, aby pożyczyć!

Dotychczasowe osiągnięcia Lendingblock obejmują:

  • Ponad $5m depozytów klientów w mniej niż 2 miesiące od uruchomienia
  • 34% średnia stopa wzrostu nowych depozytów z tygodnia na tydzień
  • 7% średni tygodniowy wzrost rejestracji nowych użytkowników

Luno Expeditions

Luno, spółka zależna należąca w całości do Digital Currency Group (“DCG”), ogłasza rozpoczęcie Luno Expeditions, globalnego ramienia inwestycyjnego na wczesnym etapie rozwoju, którego celem jest wspieranie najlepszych założycieli fintech i kryptowalut/web3 w ich podróży w celu zbudowania nowej generacji usług finansowych.

Bazując na 7-letnim doświadczeniu DCG w inwestowaniu w kryptowaluty na wczesnym etapie, Luno Expeditions będzie teraz kierować wszystkimi inwestycjami DCG na wczesnym etapie (seed i pre-seed). Dedykowany zespół będzie zwiększał skalę inwestycji (docelowo 200-300 rocznie) i rozszerzał zakres zainteresowania poza kryptowaluty na szerszą przestrzeń fintech, na całym świecie.

Luno Expeditions będzie kierowany przez Jocelyn Cheng, która obejmuje rolę CEO. Mówiąc o swojej nowej roli Cheng powiedział: “Jestem podekscytowany, że dołączam do Luno Expeditions jako dyrektor generalny. Są to niesamowicie ekscytujące czasy w kryptowalucie i szerszym ekosystemie fintech. Mamy ambitne plany, aby zbudować wiodący fundusz zaprojektowany wokół potrzeb założycieli na wczesnym etapie. To będzie zaszczyt pracować z ambitnymi przedsiębiorcami z całego świata, wszyscy zamierzają rozwiązywać problemy i budować następną generację firm usług finansowych.”

Chociaż w trybie stealth w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Luno Expeditions zainwestowało już w ponad 20 wiodących firm kryptowalutowych i fintechowych na całym świecie, w tym rozwiązanie do zgodności z kryptowalutami w Izraelu, rynek NFT w Stanach Zjednoczonych, bank dedykowany kobietom w Pakistanie i przełomowe rozwiązanie do przekazów pieniężnych w Tanzanii.

Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalny DCG, oraz Marcus Swanepoel, współzałożyciel i dyrektor generalny Luno, obaj są ściśle zaangażowani w inicjatywę i będą wchodzić w skład Komitetu Inwestycyjnego.

Wunder Trading

WunderTrading to zautomatyzowana platforma handlu kryptowalutami – jak eToro dla kryptowalut, ale na sterydach.

Platforma pozwala kupować i sprzedawać kryptowaluty z ponad 15 giełd, a wkrótce uruchomi giełdy w USA – tym samym wprowadzając WunderTrading na zupełnie nowy kontynent.

Platforma zapewnia zaawansowany, inteligentny terminal handlowy do przeglądania i zarządzania swoimi inwestycjami. Ale prawdziwa magia tkwi w automatyzacji. Możesz skonfigurować copy-trading, aby dokonać tych samych transakcji, co wybrany przez Ciebie trader kryptowalut. W ten sposób możesz robić te same rzeczy, co doświadczeni i profesjonalni handlowcy, i pasywnie zarabiać na ich wiedzy.

Możesz również skonfigurować boty kryptowalutowe. Boty automatycznie wdrażają zdefiniowaną przez Ciebie strategię handlową i wysyłają zalecenia dotyczące kupna i sprzedaży. Dzięki temu możesz automatycznie rozwijać swoje portfolio w oparciu o wcześniej zdefiniowane kryteria, bez konieczności wykonywania ręcznej pracy.

Startup został założony w 2018 roku na Łotwie przez Kirilla Osaulenko (PhD In Strategic Management – UCL) i Jevgenijs Latiševs (MSc Finance and Investments – Nottingham University) i ma ponad 43k użytkowników, 8k botów i $350M+ miesięczny wolumen obrotu.

Seed-On

Platforma SeedOn zapewnia użytkownikom bezpieczne inwestycje poprzez skrupulatne sprawdzanie każdego projektu i eliminowanie tych, które mogą być potencjalnie fałszywe. Zebrane środki są przekazywane do projektów etapami, więc jeśli okaże się, że projekt jest wadliwy, SeedOn może zwrócić inwestycje z puli.

Ponieważ proces crowdfundingu jest podatny na oszustwa i naruszenia przepisów, wiele platform ma na celu zwalczanie tych słabości, ale nie udało im się zapewnić inwestorom bezpieczeństwa, którego potrzebują. Rozwiązanie Smart Contract Escrow Model firmy SeedOn oparte na blockchainie działa na Binance Smart Chain (BSC), co zapewnia przejrzystość, ponieważ zainteresowane strony mogą śledzić ruchy funduszu w trakcie transakcji.

Aby wziąć udział w kampanii crowdfundingowej SeedOn, inwestorzy po prostu kupują SEON, rodzimy token SeedOn, na giełdach publicznych, a następnie wpłacają go do portfela platformy. Użytkownicy mogą również płacić FIATem bezpośrednio na SeedOn, który jest następnie konwertowany na SEON na zapleczu platformy, oferując realną opcję dla posiadaczy niekryptowalut.

Czytaj:  Zrozumieć ryzyko inwestycyjne

SeedOn zaoferował dwie przedsprzedaże, jedną prywatną i jedną publiczną, podczas ICO SEON w grudniu 2021 roku, wspólnie zbierając 1,4 miliona dolarów i wyprzedając drugą przedsprzedaż w mniej niż pięć godzin. Sprzedaż tokenów firmy była oferowana na 3 giełdach (BitMart, PancakeSwap i Digifinex) i sprzedała 120 000 000 tokenów o wartości 1,2 miliona dolarów.

SeedOn planuje uruchomić swoją platformę w nadchodzących miesiącach, oferując zmodernizowaną i bezpieczną przestrzeń do łączenia się inwestorów i założycieli projektów. Ten start-up zastąpi takie podmioty jak Kickstarter i Gofundme, i powinieneś mieć SeedOn na oku!

Unityswap

Unityswap to pierwsza na świecie platforma fintech, która pomaga organizacjom charytatywnym zbierać zdecentralizowane darowizny.

Świat cyfryzuje się w szybkim tempie. Technologia Blockchain stworzyła wiele możliwości dla organizacji charytatywnych, aby odkryć nowe sposoby zbierania funduszy. Unityswap pomaga organizacjom charytatywnym w wykorzystaniu tych możliwości, tworząc własny token, który generuje darowizny z każdej dokonanej transakcji.

Unityswap kieruje się misją realizacji rewolucyjnego sposobu cyfrowego fundraisingu we współpracy z organizacjami charytatywnymi, co zapewnia, że są one gotowe na świat jutra.

Unityswap chce to osiągnąć poprzez stworzenie kolektywu organizacji charytatywnych, które będą wykorzystywać technologię blockchain do fundraisingu. Oprócz oferowania swojej usługi tokenizacji, platforma rozwinie rynek NFT i zdecentralizowaną wymianę z możliwością automatycznego przekazywania darowizn. W centrum ich ekosystemu znajduje się token Unityswap ($UNITY), który jest siłą napędową platformy i umożliwia więcej cyfrowych możliwości darowizn.

Dzięki szybko rosnącej społeczności zainwestował już 200 000 $ w pierwszą rundę zalążkową $UNITY. Unityswap ICO sfinansuje rozwój ich platformy w wysokiej jakości i łatwą w użyciu platformę.

Sabre56

Biznes górniczy wspierający przemysł kryptowalutowy nadal jest prawdziwym “Dzikim Zachodem”, mimo że minęła już dekada.

Centra danych górniczych wyrosły na całym świecie w najbardziej egzotycznych miejscach – obok chińskich zapór wodnych, w skandynawskich jaskiniach górskich, lub nieczynnych składowisk gazu na teksańskiej wsi do elektrowni węglowych na środkowym zachodzie. Jednak wraz z dojrzewaniem branży, pionierzy górnictwa muszą zweryfikować swoje plany biznesowe w skalowalnym i coraz bardziej konkurencyjnym środowisku.

Sabre56 pojawił się jako własny McKinsey górnictwa kryptowalutowego – konsultant zarządzania w pełni poświęcony branży górnictwa kryptowalutowego. Kierownictwo firmy składa się z weteranów kryptowalutowych, którzy świadczą kompleksowe usługi w celu usunięcia nieefektywności z projektów górniczych – zmniejszenie ryzyka, zabezpieczenie zamówień, nadzorowanie budowy i zarządzanie operacjami. W skrócie, czyniąc górników znacznie bardziej wydajnymi i zmniejszając ich ryzyko. Firma oferuje usługi dostawy pod klucz w branży, która wciąż daleka jest od standaryzacji.

Posiadając biura w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Dubaju, Sabre56 zarządza nieco ponad 1 GW mocy obliczeniowej dla niektórych z największych firm przemysłowych na świecie – działających w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, krajach skandynawskich i na Bliskim Wschodzie. Firma działa jako pacesetter i benchmark dla przemysłu górniczego i ustanowiła nowe profesjonalne standardy w realizacji projektów górniczych.

Założyciele Sabre56 byli wczesnymi pionierami, rozpoczynając swoją karierę w kryptowalutach w 2014 roku, mając doświadczenie w brytyjskich siłach specjalnych. Ich wizja dla Sabre56 polegała na zjednoczeniu unikalnego zestawu umiejętności – obejmującego handlowe, techniczne, operacyjne i inżynieryjne – i zaoferowaniu firmom zajmującym się aktywami cyfrowymi wcześniej niedostępnych pakietów rozwiązań.

Sabre56 ma kształtujący wpływ na sposób prowadzenia działalności górniczej, co bezpośrednio wpływa na kręgosłup rozwijającej się gospodarki kryptowalutowej.

xG

xG to nowa platforma kryptowalutowo-sportowa, która nagradza sportowców na poziomie lokalnym za ich rzeczywiste osiągnięcia za pomocą NFT oraz tokena użytkowego xG.

Możesz myśleć o xG jako o doświadczeniu kolekcjonerskim dla sportowców – jak NBA Top Shot – ale dla Twoich własnych momentów związanych z wynikami – z podróżą kolekcjonerską rozwijającą się wraz z Twoją rzeczywistą aktywnością piłkarską.

Misją xG jest zachęcanie do uprawiania sportu na poziomie podstawowym poprzez wprowadzenie milionów sportowców do serwisu web3. Siedzący tryb życia to problem. Rządy i organizacje sportowe chcą zachęcać do uczestnictwa – ale istniejące metody nagradzania i zachęcania do aktywności są ograniczone, podobnie jak certyfikaty wydają się przestarzałe.

Coraz częściej wszyscy wyrażamy siebie cyfrowo w nowy i pomysłowy sposób. xG Rewards, pozwolą nam przekazać naszą cyfrową tożsamość i uelastycznić nasz sportowy status w oparciu o nasze osiągnięcia w świecie rzeczywistym. xG otwiera gamifikowaną podróż w sieci3, która uzupełnia naszą aktywność sportową o nowy sposób na pochwalenie się osobistymi zwycięstwami, zbieranie kamieni milowych i odblokowanie doświadczeń w metaverse.

xG bazuje na Flow, mają byłego gracza Man City Nedum Onuoha i krypto-OG Sillytuna w radzie doradczej i właśnie zatrudnili zespół stojący za kolaboracją Adidas x Bored Ape Yacht Club NFT do zaprojektowania xG NFT.

To krypto-sporty dla dobra społecznego. Graj, aby zarabiać… w prawdziwym życiu.

Silta Finanse

Dla dobra naszej planety musimy zmienić nasz sposób postępowania i musimy to zrobić teraz. Finansowanie infrastruktury musi być ukierunkowane na projekty służące dobru, a nie na te, które szkodzą środowisku. Nadszedł czas na odpowiedzialne finansowanie. Silta DAO ma możliwość zapewnienia dostępu do finansowania w DeFi i zmiany świata.

Silta robi dwie rzeczy: ocenę kredytową (skutkującą Silta Score) i underwriting (on-chain collateral dla third-party loan pools). Zakończenie tych kroków umożliwia deweloperom infrastruktury fizycznej o silnym wpływie ESG dostęp do pożyczek kryptowalutowych.

W ocenie Silta Score, każdy projekt jest oceniany pod kątem rentowności finansowej i jego wpływu na zrównoważony rozwój. Proces punktacji jest oparty na standardach branżowych, ale zoptymalizowany dla małych projektów infrastrukturalnych wycenianych na 100M USD lub mniej. Aby zapewnić wystarczający nacisk na zrównoważony rozwój, Silta opracowuje dostosowane do potrzeb ramy monitorowania oparte na wynikach jako część due diligence.

Ostateczne zatwierdzenie wniosku o zabezpieczenie spoczywa na społeczności Silty. W ramach zarządzania, Silta DAO wybiera komitet inwestycyjny złożony z ekspertów branżowych. Po przypisaniu projektowi wyniku, komitet inwestycyjny przegląda projekt i decyduje, czy zatwierdzić wniosek.

Zatwierdzone aplikacje przechodzą do etapu underwriting. Silta łączy kredytobiorców z zewnętrznymi protokołami DeFi, takimi jak nasz partner Rari Capital. Poprzez gwarantowanie pożyczek i zapewnienie zabezpieczenia on-chain, Silta odblokowuje ekosystem DeFi i rynek wtórny dla inwestorów wpływu.

Rozwiązanie Silta ma wiele zalet. Dla świadomych wpływu deweloperów infrastruktury, Silta ułatwia prostszy i tańszy sposób dostępu do finansowania. Dla inwestorów, Silta otwiera ogromny globalny rynek infrastruktury fizycznej. Przy stałych stopach procentowych w tej klasie aktywów, Silta pomaga zrównoważyć portfele inwestorów kryptowalutowych za pomocą nowych produktów w dużej mierze odpornych na kryptowalutowe zimy.

DigitalBits

Hyprr platforma mediów społecznościowych web 3 rozszerza się o strategię multi-chain rozpoczynając od DigitalBits Blockchain. Firma Hyprr ogłosiła, że platforma mediów społecznościowych Hyprr web 3 rozszerza się poza swój rodzimy blockchain (zbudowany na Cosmos) i będzie wspierać interoperacyjność wielu łańcuchów.

Firma rozpoczęła tę ekspansję, zaczynając od DigitalBits, blockchaina przyciągającego rewolucyjne marki, umożliwiając cyfrowe doświadczenia i ulepszone połączenia dla konsumentów i marek.

Ten “blockchain dla marek”, zostanie teraz zoptymalizowany za pomocą społecznościowego hubu lądowania dla interakcji cyfrowych na w pełni zintegrowanej wielowarstwowej platformie Hyprr. Integracja DigitalBits blockchain, której ukończenie planowane jest na maj 2022 roku, zróżnicuje zakres twórców i konsumentów Hyprr, podnosząc doświadczenie użytkownika dla wszystkich.

Ekosystem DigitalBits doświadczy szerokiej funkcjonalności i użyteczności NFT Hyprr poprzez posty społecznościowe w aplikacji, treści premium i ekskluzywne strumienie na żywo. Ponadto platforma Hyprr umożliwia zawieranie umów dzielonych na aktywa cyfrowe zarówno w przypadku sprzedaży początkowej, jak i tantiem. Funkcja ta otwiera drogę dla darowizn charytatywnych, współpracy i projektów fundraisingowych.

W ostatnich miesiącach na świecie pojawiły się nowe partnerstwa z wiodącymi markami wchodzącymi w ekosystem DigitalBits, takimi jak Inter Milan, AS Roma i Sony Pictures Italia, umożliwiając blockchainowi DigitalBits szybkie rozszerzenie zasięgu w sektorach sportowych i rozrywkowych.

Ta integracja DigitalBits zapewnia platformie Hyprr nowy poziom relacji między markami a konsumentami, budując zaufanie i pewność poprzez zaangażowanie z pierwszej ręki i interakcję z fanami.

W obecnym formacie użytkownicy mediów społecznościowych dostarczają platformom Web 2 duże ilości darmowych treści – rezygnując w tym procesie z własności. Architektura Web 2 monopolizuje dochody z reklam wśród publiczności zbudowanej przez twórców, nie zapewniając jednocześnie żadnej bezpośredniej wartości finansowej twórcom ani konsumentom.

Twórcy platform społecznościowych poświęcają wiele czasu na budowanie publiczności, ale w kwestii zarabiania na swojej pracy polegają na zewnętrznych partnerstwach afiliacyjnych i stronach e-commerce.

Hyprr, platforma społecznościowa Web 3, zaprasza użytkowników do “zamiany polubień na hajs”, działając na zasadzie “Create, Earn, Own”, zachęcając twórców do zarabiania na swoich treściach, budowania społeczności i korzystania z innowacyjnej funkcji NFT. Hyprr jest platformą skupiającą się na twórcach, która ułatwia dystrybucję treści oraz sprzedaż/odsprzedaż zasobów cyfrowych pod jednym dachem.

VNX

Uruchomiona w Liechtensteinie w 2022 roku, VNX jest zarejestrowaną w FMA platformą do inwestowania w tokenizowane metale szlachetne, która ułatwia zakup, sprzedaż i przechowywanie metali szlachetnych.

Platforma VNX akceptuje płatności fiat i crypto, umożliwiając swoim użytkownikom łatwe i efektywne zarządzanie transakcjami towarów fizycznych za pomocą swoich cyfrowych tokenów przy niskich opłatach i z gwarantowanym bezpieczeństwem aktywów.

Tokeny VNX Gold reprezentują własność fizycznego złota w konkretnym numerowanym kruszcu, który jest przechowywany w wysoko zabezpieczonym skarbcu w Europie. Każdy token VNX Gold reprezentuje jeden gram czystego złota fizycznego z certyfikatem LBMA.

Czytaj:  Czy nieruchomości komercyjne to dobra inwestycja?

Vestinda

Vestinda, marketplace dedykowany inwestycjom w kryptowaluty, uruchamia nową iterację swojego produktu, tym razem w Public Beta. Startup, który łączy inwestorów, traderów i brokerów, do tej pory odnotował ponad 10 milionów dolarów w transakcjach w Private Beta z ponad 180 doświadczonymi traderami na 4 kontynentach.

Vestinda ułatwia dostęp do zwalidowanych strategii, automatyzacji i narzędzi do zarządzania inwestycjami w kryptowaluty, dzięki czemu każdy może zbudować efektywny i zdywersyfikowany portfel, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia. Łącząc zaawansowane algorytmy z doświadczeniem profesjonalnych traderów, Vestinda ma na celu stać się wiodącą platformą tego typu dla użytkowników na całym świecie.

Vestinda ułatwia dostęp do zwalidowanych strategii, automatyzacji i narzędzi do zarządzania inwestycjami w kryptowaluty, dzięki czemu każdy może zbudować efektywny i zdywersyfikowany portfel, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia. Łącząc zaawansowane algorytmy z doświadczeniem profesjonalnych traderów, Vestinda ma na celu stać się wiodącą platformą tego typu dla użytkowników na całym świecie.

Platforma została oficjalnie uruchomiona w 2021 roku, przez Alin Breabăn, Diana Drăjneanu i Dan Rusu. Zespół Vestinda ma prawie 20 lat doświadczenia w budowaniu oprogramowania w takich obszarach jak fintech, cyberbezpieczeństwo, AI i ecommerce oraz ponad 15 lat doświadczenia na rynkach finansowych.

W budowę technologii dla infrastruktury handlowej zespół Vestinda zainwestował już ponad 15 000 godzin rozwoju; może być ona również wykorzystywana przez jego partnerów, zarówno w systemie Whitelabel, jak i poprzez bezpośrednią integrację.

Wraz z wydaniem wersji Public Beta, inwestorzy na wczesnym etapie rozwoju będą mogli:

  • Uzyskać dostęp do dziesiątek rekomendowanych przez ekspertów strategii i możliwości inwestycyjnych, w intuicyjny i łatwy do przeprowadzenia sposób, oszczędzając czas i środki finansowe
  • Filtrować dostępne na platformie strategie według własnych kryteriów
  • Zacznij inwestować w kryptowaluty natychmiast, gdy tylko znajdą odpowiednią dla siebie strategię, a narzędzia automatyzacji będą kontynuować pracę
  • Przeglądaj wyniki swoich inwestycji i wprowadzaj zmiany, w dowolnym momencie, z niestandardowego pulpitu nawigacyjnego.

Kryptomon

Odkąd trzy dekady temu Tamagochi opanowały świat, było oczywiste, że cyfrowe zwierzaki w jakiejś formie będą rzeczą. Z ponad 57% świata jako właścicieli zwierząt domowych w 2016 roku i ponad 740 milionów zwierząt domowych w 2018 roku, metaverse będzie rajem dla ich cyfrowych przedstawicieli. A jednak, co jeśli miałbym ci powiedzieć, że fantazja o przyszłym cyfrowym towarzyszu nie jest tak daleko? W rzeczywistości jest już tutaj!!!

Kryptomon ożywia stworzenia NFT poza fizycznym początkiem Pokémon, ograniczonym pięknem Tamagotchi, a nawet nowoczesną, ale brakującą prostotą CryptoKiddies, ponieważ wprowadza cię do twojego opartego na blockchainie żyjącego, rosnącego i czującego cyfrowego towarzysza, kompletnego z własnym kodem genetycznym.

Składające się z całkowicie unikalnej, ale zmiennej, cyfrowej genetyki, te żywe NFT jedzą, trenują, pieką, a nawet walczą – wszystko to generując jednocześnie cyfrową walutę w grze.

Kryptomon pozwala swoim graczom inwestować i zdobywać potężne NFT, wypłacać im nagrody z wygranych i/lub nawet generować pasywny dochód z zysków z wynajmu swoich Kryptomonów innym graczom.

FilmCoin

Darkhorse Film Studios ogłasza wprowadzenie pionierskiej nowej filmowo-telewizyjnej waluty cyfrowej FilmCoin, która wzmocni pozycję filmowców i fanów na całym świecie: FilmCoin to pierwsza na świecie tego rodzaju Initial Dex Offering (IDO).

FilmCoin to zasilana blockchainem kryptowaluta do tworzenia filmów i produkcji telewizyjnej, która łączy przemysł filmowy i telewizyjny ze światem aktywów cyfrowych, w tym blockchain, kryptowalut, niefunkcjonalnych tokenów i zdecentralizowanych finansów.

FilmCoin ma na celu zakwestionowanie istniejącego status quo przemysłu filmowego. Wielkie studia Hollywood historycznie zdominowały produkcje na dużą skalę; FilmCoin stworzył świeży i angażujący sposób finansowania filmów.

Specjalnie zaprojektowany do uczciwego i dokładnego finansowania na różnych etapach cyklu produkcji filmowej i telewizyjnej, FilmCoin usprawnia proces, inteligentnie “przycinając tłuszcz”, aby zmaksymalizować potencjał zysku. Pobieranie i rozpowszechnianie przychodów jest natychmiastowe, przynosząc korzyści zarówno specjalistom z branży, jak i posiadaczom tokenów dzięki bezpieczeństwu blockchain i całkowitej przejrzystości finansowej i handlowej.

Posiadacze tokenów FilmCoin będą mogli bez wysiłku kupować, sprzedawać, wymieniać i handlować tokenami użytkowymi FilmCoin i korzystać z platformy e-commerce FilmCoin, rynku cyfrowego i zastrzeżonej platformy NFT. Dodatkowe korzyści obejmują ekskluzywne konkursy VIP i zrzuty do portfeli cyfrowych posiadaczy tokenów, w tym ekscytujące możliwości zabezpieczenia pamiątek, spotkania z gwiazdami filmowymi, a nawet wystąpienia w produkcji filmowej.

Wśród rzeczników i starszych członków zarządu FilmCoin znajdują się między innymi uznany aktor i producent Terry Stone (Rise Of The Footsoldier, Rollin With The Nines, Anuvahood), amerykańska aktorka i producent wykonawczy Courtenay Semel, aktorka społeczna i producentka, która w tym roku wystąpiła w filmie.

Producent Courtenay Semel, influencer mediów społecznościowych i artysta muzyczny, ImJustBait i Danish Chaudhry; współzałożyciel giełdy Bitcoin.com i obecny dyrektor generalny scentralizowanej giełdy kryptowalutowej FMFW.io Terry Stone powiedział: “Bezpośrednim celem FilmCoin jest bycie przełomową kryptowalutą z wyboru w branży i wzmocnienie pozycji zarówno filmowców, jak i fanów”.

SupraFin

SupraFin zapewnia inteligentną aplikację (iOS i Android) z algorytmami inwestycyjnymi podobnymi do instytucjonalnych, które oceniają względną wartość setek kryptowalut i zalecają najbardziej odpowiednie jako część zdywersyfikowanego portfela w oparciu o preferencje profilu ryzyka klienta.

Unikalna propozycja SupraFin: pomoc osobom prywatnym w inwestowaniu jak profesjonaliści w prosty i bezpieczny sposób. Aplikacja SupraFin pomaga klientom uzyskać większą ekspozycję na wyższe długoterminowe zyski przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka.

SupraFin uruchomił swoją aplikację na Androida i iOS w USA w 2021 roku i doświadczył niezwykłego miesięcznego wzrostu liczby klientów o 500% przy niewielkich wysiłkach marketingowych. Portfele rekomendowane przez SupraFin w 2021 roku miały od 56% do 193% zwrotów.

SupraFin zdobył również nagrodę WealthTech Americas Award for Blockchain and Cryptocurrencies przez WealthBriefing w marcu 2022 roku. SupraFin kontynuuje aktualizację swojej oferty produktowej i w Mach 2022 dodał możliwość dokonywania przez klientów depozytów kryptowalutowych (74 kryptowaluty).

World Mobile Token

World Mobile Token zasila World Mobile Network, globalną sieć komórkową zbudowaną na blockchainie i gospodarce współdzielenia. Z prawie 4 miliardami ludzi pozostających w trybie offline, wykluczenie cyfrowe jest znaczącym problemem.

W przeciwieństwie do tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych, World Mobile Network jest prowadzona przez ludzi dla ludzi, więc każdy może zostać operatorem sieci i dzielić się nagrodami.

Razem z IOHK, World Mobile i World Mobile Token dostarczą rewolucyjną skalowalną sieć w Afryce i poza nią. World Mobile Token wierzy w integrację cyfrową, samodzielne zarządzanie danymi, zrównoważenie środowiskowe, zdecentralizowaną tożsamość i wzmocnienie finansowe dla wszystkich.

FoodChain Globalny

FoodChain Global urodził się zgodnie z założeniem, że do walki z głodem w XXI wieku potrzebne są innowacyjne rozwiązania organizacyjne, ponieważ obecny system zawiódł. Wraz z masową adopcją blockchaina, FCG ma na celu objęcie prowadzenia jako globalna, wyznaczająca trendy innowacyjna marka charytatywna.

Motto projektu FCG to “make it make sense”, jeśli nie ma realnego zastosowania dla ich produktów, nie będą go wdrażać. Założyciel FoodChain Global ma ponad 20 lat doświadczenia w prowadzeniu organizacji w świecie rzeczywistym i jest ekspertem w budowaniu marki, projektowaniu produktów i produkcji, w tym handlu międzynarodowego i logistyki.

Football Fan

Football Fan Limited to oparta na aplikacji platforma społecznościowa do wyszukiwania, łączenia, udostępniania i interakcji z podobnie myślącymi fanami i ludźmi związanymi z piłką nożną. Jest to wyjątkowa platforma treści generowanych przez fanów, która pozwala na wolność słowa i ekspresji swoim użytkownikom.

Ta należąca do fanów platforma piłkarska nie jest tylko dla fanów, ale jest dla wszystkich związanych z piłką nożną. Zarówno kluby, zawodnicy, influencerzy, dziennikarze, jak i szereg dużych, uznanych firm zorientowanych na sport oraz małych i średnich przedsiębiorstw, takich jak dietetycy, trenerzy fitness, lokalne ośrodki rekreacyjne itp.

Aplikacja Football Fan nagradza swoich użytkowników unikalnymi tokenami o nazwie FanCoin®. Aplikacja, wraz z tokenem FanCoin®, tworzy ekosystem z możliwościami generowania przychodów dla swoich użytkowników w ramach Web3.0 i Metaverse.

W ramach platformy “Football Fan”, istnieje możliwość wprowadzenia innowacyjnych aktywów zbywalnych, takich jak przedmioty kolekcjonerskie, pamiątki, karty, towary lub jakiekolwiek inne aktywa jako unikalne NFT. Są one zbywalne za pomocą tokenów FanCoin® na rynku aplikacji i są wdrażane na blockchainie.

Podsumowanie

Jak wynika z powyższego zestawienia dzieje się wiele w świecie startupów krypto. Wiele projektów jest interesujących, gdzie inwestorzy ustawiają się w kolejce. Jednakże część tych startupów nie przetrwa próby czasu, więc jako inwestycje są to projekty obarczone dużym ryzykiem. Ale do odważnych świat należy, kiedyś Netflix czy Facebook albo Google też były startupami. Zobaczymy ile z tych nowych biznesów będzie obecne na rynku za kilka lat.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *