Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Psychologia i inwestowanie

Jeśli już zacząłeś inwestować, być może odkryłeś, że nie jest tak trudno znaleźć zwycięską transakcję. Zasady analizy technicznej są dość proste, wzory stosunkowo proste do wykrycia, a dostęp do rynków nigdy nie był łatwiejszy.

Psychologia jest najważniejszym czynnikiem dla Twoich zysków z inwestycji.
Kiedy ludzie zaczynają inwestować, pierwszym instynktem jest skupienie się na wykresach. W końcu wykresy są tam, gdzie znajduje się cała akcja. To właśnie tam znajdują się Podwójne Dno, Odwrócenie, Break Out’y i Trendy, które przynoszą duże zyski. Wielu traderów uświadamia sobie przynajmniej, że handel jest czymś więcej niż tylko wykonywaniem transakcji.

Być może zdałeś sobie również sprawę, że znalezienie zwycięskich transakcji nie wystarczy. Coś stoi na drodze do zysków i że to coś jest psychologią.

Psychologia jest badaniem wzorców umysłu, zachowania i wzorców zachowań; co sprawia, że robimy to, co robimy, jak pokonujemy przeszkody, które nas powstrzymują. Wierzcie lub nie, inwestowanie jest głównie grą w głowie. Nie jest to rynek, który musisz pokonać, tylko ty sam.

Dyscyplina inwestowania jest podstawą Twojego sukcesu
Dyscyplina inwestowania jest podstawą Twojego sukcesu, ponieważ zapewnia zestaw zasad, których należy przestrzegać, a które pomogą Ci uniknąć niepotrzebnych strat. Mówię o niepotrzebnych stratach, ponieważ nie możesz wyciąć wszystkich swoich strat, jako inwestor musisz być na to przygotowany, w przeciwnym razie doprowadzi Cię to do szaleństwa. Podstawowe przyczyny to strach i chciwość. Strach i Chciwość to dwie najsilniejsze emocje odczuwane przez traderów i niełatwe do przezwyciężenia.

Co oznacza dyscyplina? Oznacza wymyślenie zestawu zasad handlu, zasad, których zawsze przestrzegasz, aby nie podejmować decyzji w oparciu o strach lub chciwość. Zasady mogą być tak proste, jak tylko handel raz dziennie, mogą być tak skomplikowane, jak robienie transakcji tylko wtedy, gdy cena aktywów odbija się od wsparcia po byczym załamaniu i potwierdzona przez byczą krzyżówkę w MACD i rosnącym RSI.

Czytaj:  Rodzaje własności nieruchomości w UK

Możesz mi nie wierzyć, ale rynek doprowadzi cię do szaleństwa. Doprowadzi cię to do szału, nie robiąc tego, co uważasz, że powinno. Twoje zasady mają na celu powstrzymanie cię przed dokonywaniem transakcji opartych na szaleństwie. Grudge-trading, handel zemstą, próba powrotu na rynek poprzez robienie szalonych zakładów z cennym kapitałem inwestycyjnym to realna rzeczywistość.

Oto lista przykładowych zasad dla spekulacyjnych traderów i inwestorów. Zasady te mogą być stosowane na rynku Forex, kontraktach CFD, opcjach, towarach lub kryptowalutach.

  • Każdy rodzaj handlu będzie zawsze 1% (lub 2% lub 3%, 5% jest coraz bardziej ryzykowne i 10% bardzo ryzykowne) i nie więcej lub mniej (tak blisko, jak można mieć na swojej platformie). Użycie % zamiast stałej kwoty pozwoli na wzrost lub spadek wielkości transakcji wraz z saldem konta, aby zmaksymalizować zyski i zminimalizować straty.
  • Zawsze będę inwestował z tym trendem. Będę określał trend na podstawie akcji cenowych, linii trendu, średnich kroczących i MACD.
  • Będę wprowadzał tylko po potwierdzonych sygnałach wejściowych. Moje sygnały to bycze/bycze zwroty w stochastycznym i MACD, potwierdzone przerwą w 30-okresowej średniej kroczącej.
  • Nie wejdę, jeśli akcja cenowa znajduje się w granicach 3% oporu (dla transakcji byków) lub wsparcia (dla transakcji niedźwiedzich).
  • Będę używał celów wsparcia i oporu jako celów wyjścia dla moich transakcji. Jeśli akcja cenowa osiągnie docelowy poziom, wyjdę, aby osiągnąć zyski. Niektóre zyski są lepsze niż brak zysków i nieskończenie bardziej zadowalające niż straty.
  • Nie będę miał więcej niż jedną transakcję otwartą na jednym aktywie w tym samym czasie.
  • Nie będę miał sprzecznych transakcji otwartych na tych samych aktywach w tym samym czasie.
  • Nie będę miał więcej niż pięć transakcji otwartych w tym samym czasie, to jest 5% ryzyka na rachunku w tym samym czasie.
  • Zawsze będę przestrzegał swoich zasad.
Czytaj:  ETF'y Bitcoina

Ta ostatnia zasada, zawsze będę przestrzegał swoich zasad, jest najważniejszą z nich wszystkich. Nie ma większego sensu posiadanie zasad, jeśli się ich nie stosuje. Jak już mówiłem, rynek cię zirytuje i zmusza do robienia rzeczy, które są samoniszczące dla twojego konta i kapitału inwestycyjnego.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *