Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Największe błedy przy zakupie nieruchomości

Rzecz w tym, że kupno pierwszego domu jest często przesiąknięte emocjami, co jest zrozumiałe, ale niekoniecznie jest to najlepsza rzecz, jeśli chodzi o strategię inwestowania w nieruchomości.
Oto więc cztery największe błędy finansowe, które popełnia większość nabywców pierwszego domu.

 1. Kupowanie emocjonalnie
  Najważniejszą rzeczą do zrozumienia z pierwszym domem jest to, że nie będzie to twój ostatni, dlatego musisz użyć go jako kamienia milowego do następnej nieruchomości.

W ten sposób można wykorzystać swój pierwszy dom do budowania swojego bogactwa.

Powinieneś wybrać dom, który będzie odpowiadał potrzebom Twojej rodziny i stylu życia, ale taki, który będzie również zyskiwał na wartości w czasie i stanie się aktywem, a nie zobowiązaniem.

Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest wybranie doskonałej lokalizacji, ponieważ to ona w 80 procentach przyczyni się do wzrostu kapitału.

Kolejnym kluczowym krokiem jest, aby nie przepłacać za nieruchomość w pierwszej kolejności, co jest kolejnym problemem przy zakupach nacechowanych emocjonalnie, takich jak pierwszy dom.

W końcu, koszty wejścia i wyjścia przy zakupie nieruchomości są wysokie, co oznacza, że błędy – takie jak płacenie zbyt wiele – mogą być kosztowne.

Jednym ze sposobów zapobiegania przepłacaniu jest uzyskanie profesjonalnej porady przed zakupem na temat wartości rynkowej nieruchomości, którą kupujesz, w przeciwnym razie możesz paść ofiarą agentów sprzedaży, którzy są nie tylko bardziej doświadczeni niż ty, ale są również lepszymi negocjatorami.

Musisz także pamiętać, aby nigdy nie pozwolić żeby Fear Of Missing Out (lub FOMO) było powodem do zakupu nieruchomości, ponieważ często prowadzi do płacenia zbyt dużo i potencjalnie za gorszy dom do bagażnika.

Podobnie, będąc zbyt żywiołowym podczas negocjacji w celu zakupu nieruchomości będzie generalnie tylko prowadzić do podejmowania kosztownych błędów, które mogą trwać lata, aby je wycofać.

 1. Brak uwzględnienia wszystkich rzeczywistych kosztów
  Zbyt wielu pierwszych nabywców domów jest zafiksowanych na cenie zakupu nieruchomości i nie zwracają uwagi na różnorodność innych kosztów związanych z własnością domu.
Czytaj:  Exchange-Traded Funds: Co to jest ETF?

Po pierwsze, jest opłata skarbowa, która może wynosić poważny procent ceny zakupu.

Kolejnym kosztem jest przeniesienie własności, czyli koszty prawne związane z transakcją, w tym przeniesienie własności ze sprzedającego na Ciebie.

Oczywiście, są też koszty przeprowadzki, które również należy rozważyć.

Kiedy najemcy stają się właścicielami domu, dowiadują się również o wszystkich innych kosztach, które ich właściciel płacił, a których prawdopodobnie nie byli świadomi.

Należą do nich ubezpieczenia, opłaty komunalne, opłaty na rzecz gminy lub zarządu, jeśli nowy dom jest budynkiem mieszkalnym, a także naprawy i konserwacja.

Koszty te mogą wynosić tysiące rocznie, które musisz przewidzieć w budżecie na każdy rok.

Innym kosztem związanym z własnością domu jest wzrost oprocentowania kredytu hipotecznego, który trzeba będzie zapłacić.

 1. Zadłużanie “pod korek”
  Jak już wspomniałem, płacąc zbyt wiele za nieruchomość jest na ogół z powodu emocji – Twoich emocji.

I to jest jeden z największych błędów, jakie pierwszy z nabywców domu może zrobić, ponieważ jest tak podekscytowany możliwością stania się właścicielem domu.

Kluczową częścią strategii jest nie pożyczać zbyt wiele na samym początku poprzez ćwiczenie dyscypliny finansowej.

Oznacza to, że nie pożyczaj aż do kwoty, którą bank ci da.

Zamiast tego, zostaw sobie bufor, ponieważ zawsze pojawiają się niespodziewane koszty, wydatki.

Powinieneś skorzystać z usług brokera hipotecznego, który pomoże Ci przebrnąć przez labirynt opcji kredytowych, abyś mógł wybrać najlepszy kredyt dla Twojej sytuacji.

Jednym z innych sposobów, w jaki osoby, które po raz pierwszy podejmują decyzję o zakupie domu, a przekraczają swoje możliwości finansowe, jest niedoszacowanie kosztów remontu, jeśli planują modernizację domu.

Praca z profesjonalistą przed zakupem pomoże zapobiec temu problemowi.

 1. Nie robiąc właściwego due diligence
  Kupno domu to ekscytujący czas, ale jest to również jeden, który powinien być traktowany poważnie, aby zapewnić, że kupujesz najlepsze nieruchomości dla przyszłego tworzenia bogactwa.
Czytaj:  Czy warto inwestować w złoto?

Ważne jest, że jako pierwsi nabywcy domu skupiają się na mniej seksownej stronie zakupu nieruchomości, co obejmuje uzyskanie inspekcji budynku, aby zidentyfikować wszelkie mniejsze lub większe problemy.

Następnie można użyć tego do podejmowania decyzji o zakupie, także jak negocjowanie niższej ceny lub nawet odejście od umowy, jeśli problemy są znaczące.

Oczywiście, to nie jest głupie, aby mieć prawnika, aby sprawdzić umowę sprzedaży przed podpisaniem, ponieważ podpis jest wart dużo pieniędzy.

Wreszcie, ale na pewno nie najmniej ważne, należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie, aby chronić swój majątek, jak również zdolność do spłaty kredytu hipotecznego.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *