Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Minimalny wiek dla kredytów hipotecznych Buy-to-Let

Młodzi początkujący przedsiębiorcy mogą chcieć rozpocząć przygodę z nieruchomościami prosto ze szkolnej ławy, ale czy istnieje minimalny wiek dla kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości?

Chęć i entuzjazm, wychodzenie prosto z edukacji i skok na rynek nieruchomości jest marzeniem wielu nastolatków, ale czy naprawdę można to zrobić? Czy istnieją ograniczenia wiekowe dotyczące kredytów hipotecznych buy-to-let?

Buy-to-let w wieku 18 lat?
Kiedy dostawca kredytu hipotecznego patrzy na wniosek, chce zobaczyć wskazania, że ich pieniądze są bezpieczne, a wnioskodawca może dokonać spłat, nawet jeśli nieruchomość cierpi okres bez najemców, a tym samym bez dochodów z najmu.

Podstawą kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości jest to, że nieruchomość płaci za siebie, ale nadal musi istnieć bezpieczne zabezpieczenie w postaci zdolności posiadacza kredytu hipotecznego do dokonywania miesięcznych spłat. Czy można to udowodnić w wieku 18 lat? W większości przypadków, niestety, odpowiedź brzmi: nie.

Minimalne wynagrodzenie, zdolność kredytowa i historia kredytowa – kryteria kredytu hipotecznego buy-to-let
Podczas określania zdolności do uzyskania kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości, Twoje finanse osobiste są poddawane kontroli. Pierwszym z nich jest historia kredytowa – i w wieku 18 lat, szanse są takie, że jej nie masz.

W Wielkiej Brytanii agencje kredytowe (CRA) zestawiają dużą ilość danych dotyczących naszych wydatków i historii płatności, aby stworzyć nasz raport kredytowy. Bez możliwości prawnych uzyskania kredytu przed 18 urodzinami, osoba, która właśnie skończyła 18 lat nie miała szansy na zbudowanie takiej historii. Niestety, choć brak historii nie jest tożsamy ze złą historią, jest tak traktowany przez większość kredytodawców hipotecznych. Nie mając żadnych informacji, pożyczkodawca po prostu nie ma nic do roboty, a przyjmowanie twoich słów nie jest odpowiedzialną decyzją.

Kolejnym elementem jest wynagrodzenie. Wielu pożyczkodawców wymaga minimalnego wynagrodzenia w wysokości 25 000 funtów – oraz tego, byś robił to przez jakiś czas. Nie jest to kwota niemożliwa do osiągnięcia dla 18-latka, ale mało prawdopodobna dla wielu. Jeśli zarabiasz poniżej £25,000 możesz spodziewać się, że aplikacja buy-to-let będzie poza twoim zasięgiem.

Czytaj:  Co to jest MetaMask? Jak zacząć?

Następnie przystępność. Jest to kalkulacja oparta na twoich dochodach i wydatkach. Jest duża szansa, że Twoja przystępność jest silna, jeśli już spełniasz wymagania dotyczące zarobków, ale nadal trzeba brać to pod uwagę.

Buy-to-let w wieku 21 lat!
Z powodów opisanych powyżej większość kredytodawców zaczyna rozpatrywać wnioski o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w wieku 21 lat. Trzy lata po rozpoczęciu życia kredytowego masz czas na zbudowanie solidnej historii, Twoje wynagrodzenie jest prawdopodobnie bardziej stabilne, a Twoja zdolność kredytowa jest nie tylko dobra, ale i sprawdzona.

buy-to-let depozyt hipoteczny
Pamiętaj, że nie chodzi tylko o to, co zarabiasz lub rentowność nieruchomości – kredytodawcy hipoteczni będą chcieli zobaczyć solidny depozyt, a przy 21 na buy-to-let będzie aż 25% wartości nieruchomości.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *