Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Inwestowanie w nieruchomości typu buy to let wzrasta od kilku lat, a ostatnie zmiany podatkowe zachęciły wiele osób do przyjrzenia się możliwości utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jako odpowiedniej struktury dla tego przedsięwzięcia.

Spółki limited korzystają z niższej stawki podatku dochodowego od osób prawnych w przeciwieństwie do podatku dochodowego pobieranego od dochodów generowanych z wynajmu i dlatego są preferowane przez inwestorów.

Jeśli jesteś zaangażowany w rynek buy to let, lub myślisz o wejściu na niego, to szukanie porady u doradcy buy to let będzie Twoim pierwszym krokiem. SPV jest spółką założoną wyłącznie w celu kupna do wynajęcia przez osobę prywatną lub istniejącą firmę, obejmującą zakup lub re-mortgage nieruchomości mieszkalnych do wynajęcia.

Wydatki i opłaty
Korzystanie ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub SPV jest atrakcyjną opcją, oferującą znaczne oszczędności podatkowe, które przewyższają wydatki i opłaty związane z założeniem spółki i wypełnianiem jej rachunków. Ten rodzaj modelu oznacza również, że będziesz w stanie rozwijać swoje portfolio szybko i w sposób efektywny podatkowo. Zmiany w przepisach dotyczących ulg podatkowych oznaczają, że coraz więcej wynajmujących rozważa wykorzystanie wehikułu korporacyjnego do zakupu nieruchomości. Obecnie podatek od osób prawnych wynosi 20%.

W przeszłości uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości mogło okazać się trudne, ale obecnie banki coraz chętniej finansują takie operacje.

Większość kredytodawców oczekuje, że Twoja spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zostanie założona jako SPV, ale niektórzy kredytodawcy będą zajmować się obecnie handlującymi spółkami.

Nie ma wątpliwości, że udzielanie kredytów właścicielom, którzy utworzyli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w celu zarządzania swoimi inwestycjami, gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat. Szczyt przypadł na pierwsze miesiące 2016 roku, zanim wprowadzono dopłatę Stamp Duty. 3% dodatek do Stamp Duty Land Tax dotyczy zakupu dodatkowych nieruchomości mieszkalnych i był częścią rządowego Planu Pięciopunktowego, skupiającego się na wsparciu dla osób kupujących po raz pierwszy i mającego na celu stworzenie niskokosztowej własności domu. Miało to znaczący wpływ na rynek buy to let, ale kredytodawcy zareagowali odpowiednio.

Czytaj:  Kupno domu: Najlepsza ochrona przed inflacją

Niższa ekspozycja podatkowa
Zmiany na rynku oznaczają, że coraz więcej wynajmujących zakłada spółki i przenosi swoje udziały w celu obniżenia obciążeń podatkowych. W konsekwencji, pożyczki dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością są na krzywej wzrostowej. Nie tylko zwiększyła się dostępność, ale również spadły stopy procentowe, co jest spowodowane wzrostem zainteresowania banków w sektorze kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości.

Tam, gdzie wcześniej obowiązywały stopy procentowe bliskie 5%, w niektórych przypadkach zostały one obniżone o połowę, w zależności od wielkości depozytu oferowanego przez nabywcę. Odzwierciedla to bardziej rygorystyczne kryteria przystępności stosowane przez pożyczkodawcę, a więc dla większości właścicieli nieruchomości, różnica w oprocentowaniu jest węższa, ale przy znacznym depozycie ryczałtowym nadal można znaleźć dobre oferty, a nasi doradcy hipoteczni będą mogli je z Państwem omówić.

Stopy stresu Banku Anglii będą miały również wpływ na zdolność kredytodawcy do zapewnienia przystępnej oferty. W rzeczywistości wielu z nich dostosowało swój współczynnik pokrycia czynszu, czyli kwotę, którą właściciel musi wziąć z dochodów z najmu ponad należne płatności hipoteczne. Co istotne, dotyczy to zarówno działalności spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i prywatnych właścicieli.

Równocześnie z działaniami Banku, Urząd Regulacji Ostrożnościowej (Prudential Regulation Authority) dokonał również przeglądu standardów gwarantowania w odniesieniu do kredytów hipotecznych typu buy to let. W rezultacie firmy, które regulują, zostały poproszone o przyjęcie ostrożnej linii w udzielaniu kredytów, aby uniknąć potencjalnych nadmiernych strat. Spowodowało to zaostrzenie kontroli przystępności wniosków o kredyt na zakup nieruchomości.

Struktura korporacyjna
Wszystko to oznacza, że chociaż kredyty hipoteczne są bardziej dostępne, podlegają one rygorystycznej kontroli ze strony władz.

Dostępność pożyczki będzie zależała od Twojej struktury korporacyjnej. Możesz mieć istniejącą firmę lub założyć nowy wehikuł dla swojej inwestycji.

Jeśli masz istniejącą firmę, ale nie jest to struktura, która obecnie inwestuje w nieruchomości buy to let, uzyskanie pożyczki może być trudne, chyba że utworzysz specjalną spółkę zależną. Mimo to, istnieją niektórzy kredytodawcy, którzy oferują pożyczki, głównie postrzegane jako obiekty korporacyjne. Większy depozyt może być wymagany, ponieważ liczba kredytodawców jest ograniczona. Utworzenie nowej spółki celowej otworzy więcej opcji, z których wiele może być dostępnych przy niższej stopie pożyczkowej, a nasi doradcy będą w stanie pomóc Ci zrozumieć dostępne opcje.

Czytaj:  Dwanaście korzyści kryzysu deflacyjnego

Firmy klasyfikowane jako SPV, zajmujące się wyłącznie nieruchomościami na wynajem, mają o wiele więcej opcji dostępnych dla nich, jeśli chodzi o finansowanie nieruchomości.

Zakładanie nowej firmy
Jeśli zakładasz nową firmę do zakupu, kredytodawcy będą zwykle patrzeć na 85% Loan to Value obliczeń i sprawdzić swój potencjalny zysk z wynajmu. Dyrektorzy firmy również zostaną poddani kontroli kredytowej, ponieważ sama firma, jako nowy podmiot, nie będzie miała zdolności kredytowej. Może to oznaczać, że pożyczkodawca będzie żądał osobistych gwarancji od dyrektorów, czyniąc ich odpowiedzialnymi w przypadku niepowodzenia firmy.

Jeśli jesteś już właścicielem nieruchomości do wynajęcia w charakterze prywatnym, możesz rozważyć utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, aby utrzymać swoje aktywa i skorzystać z różnic podatkowych i opcji odpisu. Jednak operacja będzie obejmować ponowną sprzedaż i zakup z powiązanymi kosztami prawnymi, podatkiem od zysków kapitałowych i opłatą skarbową. Przed podjęciem tego rodzaju decyzji należy przeprowadzić kalkulacje z księgowymi.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *