Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości FAQ

Masz więcej pytań dotyczących kredytów hipotecznych BTL? Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego potrzebuję kredytu hipotecznego BTL, jeżeli chcę wynająć swoją nieruchomość?
Bez kredytu hipotecznego BTL, jeśli wynajmujesz nieruchomość, której nie jesteś właścicielem, prawdopodobnie naruszasz warunki umowy kredytowej.

Jeśli zostaniesz przyłapany, Twój kredytodawca może anulować umowę i zażądać całkowitej spłaty kredytu, co może mieć poważne konsekwencje dla Twojej historii kredytowej i zdolności kredytowej w przyszłości lub możesz zostać oskarżony o oszustwo hipoteczne.

Jakie koszty związane są z nieruchomością BTL?
Z uzyskaniem kredytu hipotecznego wiąże się szereg kosztów, w tym koszty ustanowienia, wyceny, przeniesienia własności, opłaty geodezyjne i prawne, a także koszty samej przeprowadzki. Kiedy stajesz się właścicielem nieruchomości, istnieją dodatkowe koszty bieżące, które należy wziąć pod uwagę. Niektóre z nich obejmują:

  • Stamp duty land tax (SDLT).
  • Podatek dochodowy.
  • Ubezpieczenie właściciela.
  • Utrzymanie nieruchomości.
  • Opłaty marketingowe.

To, ile w końcu zapłacisz za swoją BTL, zależy całkowicie od sytuacji, ale możesz być w stanie uzyskać przybliżone wyobrażenie o spodziewanych kosztach, rozmawiając z brokerem.

Czy mogę mieszkać w mojej nieruchomości buy-to-let?
Nie, FCA zastrzega, że standardowe kredyty hipoteczne buy-to-let nie mogą być wykorzystywane do statusu mieszkalnego przez właściciela lub członków jego najbliższej rodziny.

Jeśli Ty lub członek Twojej rodziny chcecie mieszkać w swojej nieruchomości BTL, porozmawiajcie z dostawcą kredytu hipotecznego; być może będziecie musieli przejść na produkt mieszkaniowy lub regulowany kredyt hipoteczny BTL (standardowe kredyty są nieregulowane).

Dlaczego kredyty hipoteczne typu buy-to-let nie są regulowane?
Większość kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości nie jest regulowana przez FCA, ponieważ kredytodawcy potrzebują dodatkowej elastyczności, aby dostosować się do kredytów hipotecznych opartych na dochodach z najmu. Mimo to rynek nie jest całkowicie nieuregulowany; podmioty udzielające kredytów hipotecznych mają swoje własne zasady, których muszą przestrzegać.

Czytaj:  Procent składany: Główny klucz do sukcesu

Regulowane kredyty hipoteczne buy-to-let są zwykle zarezerwowane dla przypadków, gdy właściciel nieruchomości stał się “przypadkowym właścicielem” (zwykle po dziedziczeniu) lub gdy właściciel podjął decyzję o wynajęciu nieruchomości bliskiemu krewnemu.

Czy mogę uzyskać kredyt hipoteczny na spłatę kredytu BTL?
Większość właścicieli decyduje się na oprocentowane kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości ze względu na efektywność podatkową oraz w celu utrzymania kosztów ogólnych na niskim poziomie, ale możliwe jest wybranie kredytu hipotecznego ze spłatą kapitału, jeśli chcesz szybciej spłacić dług, jeśli pozwalają na to Twoje finanse.

Czy mogę uzyskać kredyt hipoteczny BTL na nietypowej nieruchomości?
Jeśli chcesz zainwestować w nieruchomość, aby wynająć ją jako domek letniskowy, może być kuszące, aby kupić unikalny lub nietypowy budynek, aby przyciągnąć gości.

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego jest trudniejsze, jeśli nieruchomość nie spełnia kryteriów “standardowej konstrukcji”, ponieważ są one zazwyczaj uważane za bardziej ryzykowne inwestycje. W takim przypadku konieczne może być zasięgnięcie porady u kredytodawcy specjalizującego się w niestandardowych lub unikalnych typach konstrukcji.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *