Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jakie są rodzaje inwestycji w nieruchomości?

Przed rozpoczęciem inwestycji w nieruchomości, ważne jest, aby zauważyć i zrozumieć różnice między każdym rodzajem inwestycji i jak można z nich skorzystać. Po ustaleniu obszaru inwestycji, czy to nieruchomości komercyjnych czy mieszkaniowych, należy przeprowadzić dokładne badania, jak działa rynek nieruchomości i jak można z powodzeniem inwestować. Przed podjęciem decyzji o inwestowaniu w nieruchomości, należy opracować odpowiednią strategię, aby zapewnić sobie odpowiednie fundusze i wiedzę.

Tradycyjna nieruchomość inwestycyjna buy-to-let
Najpopularniejszy rodzaj inwestycji, nieruchomości mieszkalne typu buy-to-let generują zyski z dochodów z wynajmu, ponieważ nieruchomości te są kupowane z zamiarem wynajmu najemcom. Ogólnie rzecz biorąc, ta kategoria inwestycji jest uważana za mało ryzykowną, ze względu na niższy wynik finansowy potrzebny i zazwyczaj niższe koszty związane z zakupem nieruchomości buy-to-let. Nieruchomości do wynajęcia pozwalają inwestorowi korzystać ze stałego dochodu z wynajmu, wystarczająco wysokiego, aby pokryć miesięczne płatności hipoteczne i koszty utrzymania, z miejscem na zysk. Inwestycja buy-to-let jest idealna dla osób szukających długoterminowych korzyści finansowych, które chcą zbudować portfel. Dodatkowo, właściciele mogą korzystać z zysków z tytułu wzrostu kapitału, gdy nieruchomość zostanie ostatecznie sprzedana.

Studenckie nieruchomości buy-to-let
Działając w bardzo podobny sposób do tradycyjnej nieruchomości mieszkalnej na wynajem, kwatery studenckie również generują dochód z kosztów wynajmu. Główne różnice pomiędzy tymi dwoma typami nieruchomości buy-to-let to typ najemcy i zalecane lokalizacje, ponieważ kwatery studenckie powinny zawsze znajdować się w bliskiej odległości od instytucji edukacyjnych w najlepszych miastach Wielkiej Brytanii. Ten rodzaj inwestycji w nieruchomości jest dobrym punktem wyjścia dla kupujących po raz pierwszy ze względu na niskie ceny zakupu i wysokie średnie stopy zwrotu. Popyt na mieszkania studenckie w Wielkiej Brytanii wciąż rośnie, ponieważ reputacja szkolnictwa wyższego pozostaje bezkonkurencyjna, przyciągając każdego roku tysiące studentów z całego świata.

HMOs
Domy wielorodzinne (HMO) są coraz bardziej lukratywnym rynkiem dla właścicieli chcących zmaksymalizować swoje zyski i skorzystać z wyższych stóp kapitalizacji. Zasadniczo HMO obejmuje liczne sypialnie i wspólne udogodnienia, takie jak łazienki i kuchnie. Większe nieruchomości, które zostały przekształcone i licencjonowane na dom dla wielu najemców są preferowane przez wynajmujących ze względu na kilka źródeł czynszu, które mogą być zarobione jednocześnie. Poprzez przydzielenie więcej niż jednej umowy najmu dla jednej nieruchomości, właściciele ponoszą minimalne straty w dochodach z powodu okresów pustych, ponieważ inni najemcy mogą pokryć te dochody. Istnieją jednak wady HMO w tym sensie, że mogą istnieć złożone wymagania licencyjne w miejscu, w zależności od obszaru, w którym znajduje się nieruchomość. Ponadto, inwestowanie w HMO wymaga znacznego zarządzania nieruchomością, konserwacji i dodatkowych kosztów.

Czytaj:  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości FAQ

Nieruchomość typu build-to-rent
Nieruchomości typu build-to-rent są budowane wyłącznie w celu przyciągania rynku wynajmu, a nie dla właścicieli-mieszkańców. Ten rodzaj nieruchomości to długoterminowy model biznesowy, zaprojektowany tak, aby zapewnić inwestorom stały dochód z nieruchomości mieszkalnej. Jest to wschodzący sektor na brytyjskim rynku nieruchomości, który w ciągu ostatnich kilku lat odniósł niezwykły sukces. Ponieważ sektor prywatnego wynajmu rośnie i kwitnie, inwestycje typu build-to-rent mają na celu zaspokojenie potrzeb najemców w całej Wielkiej Brytanii. Jest to popularny rodzaj inwestycji zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, często oferowany inwestorom z gwarantowaną roczną stopą zwrotu.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *