Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jakie są korzyści z nieruchomości off-plan?

W uproszczeniu można powiedzieć, że nieruchomości off-plan to projekty budowlane, które nie zostały jeszcze zrealizowane. W związku z tym, że coraz więcej planów rozwojowych jest przedstawianych w celu rozwiązania problemu niedoboru mieszkań w całym kraju, powstają dodatkowe możliwości inwestycyjne. Zakup nieruchomości off-plan jest jednym z najbardziej lukratywnych sposobów inwestowania i szybko stał się preferowany przez wielu inwestorów.

Inwestowanie na wczesnych etapach projektu deweloperskiego jest kluczem do optymalizacji długoterminowego zwrotu z inwestycji. Postęp technologii umożliwia potencjalnym inwestorom oglądanie skomplikowanych planów projektowych generowanych przez deweloperów, co pozwala im uzyskać szczegółowy wgląd w to, jak będzie wyglądał ukończony projekt. Dzięki dokładnej analizie planów i schematów inwestorzy mogą określić, czy gotowy produkt będzie udanym aktywem w ich portfelu.

Obniżone ceny
Jedną z głównych atrakcji nieruchomości off-plan jest niska cena związana z tym typem inwestycji. Wczesne inwestowanie pozwala kupującemu zabezpieczyć nieruchomość niższą niż wartość rynkowa. Do czasu zakończenia budowy oczekuje się zazwyczaj wzrostu wartości nieruchomości. Czasami inwestowanie w kilka nieruchomości u tego samego dewelopera, który ma w zanadrzu wiele projektów, może przynieść dodatkowe zniżki.

Wzrost wartości kapitału
Jeśli zdecydujesz się na wczesną inwestycję w nadchodzącą inwestycję, cena nieruchomości może wzrosnąć w trakcie procesu budowy. Ostatecznie, zapewni to inwestorom nieruchomości natychmiastowy kapitał własny po zakończeniu budowy. Ceny domów w Wielkiej Brytanii mają tendencję do szybkiego wzrostu, dane wskazują, że ceny rosną średnio o około 4% każdego roku. Wzrost wartości kapitału nie jest gwarantowany, dlatego też zalecana jest średnio- i długoterminowa strategia inwestycyjna. Lokalizacja odgrywa ogromną rolę w zwiększaniu wartości kapitału. Cena nieruchomości w danym mieście wzrasta, jeśli istnieje silny popyt na mieszkania, perspektywy rozwoju i nadchodzące inwestycje.

Spełnianie najnowszych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy
Standardy środowiskowe i bezpieczeństwa są spełniane przez nowe domy budowane przez renomowanych deweloperów. Gdy osiedla są budowane zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami, mogą zapewnić przyszłościowe możliwości inwestycyjne.

Czytaj:  Co czeka brytyjski sektor przemysłowy w przyszłości?

Prawie wszystkie nowe domy mają klasę efektywności energetycznej A lub B, co sprawia, że są bardziej energooszczędne niż większość istniejących domów. Do tej pory nieruchomości na wynajem muszą mieć świadectwo charakterystyki energetycznej (EPC) ocenione na E. Urzędnicy rządowi omówili również wymóg osiągnięcia przez nieruchomości efektywności energetycznej C do końca 2025 roku dla nowych umów najmu, a C dla wszystkich nieruchomości na wynajem do kwietnia 2028 roku. Biorąc pod uwagę te zmiany na horyzoncie, nieruchomości off-plan oferują lepszy potencjał inwestycyjny. Współcześni najemcy są również coraz bardziej zainteresowani mieszkaniem w nowszych, bardziej ekologicznych domach, co sprawia, że nowe budynki są atrakcyjną opcją dla inwestorów buy-to-let.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *