Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak bezpiecznie zdobyć kryptowaluty

Spójrzmy prawdzie w oczy – każdy chce zarobić trochę kryptowalut. Nie chcemy przegapić kolejnego skoku w cenie krypto-monet.

Ale rynek kryptowalutowy jest niepewny, a większość z nas nie chce ryzykować utraty ciężko zarobionych pieniędzy.

Oto niektóre z najlepszych sposobów na zdobycie niektórych monet kryptograficznych przy minimalnym ryzyku (a czasem i wysiłku).

Zdobądź krypto walutę kupując
Najprostszym sposobem na zarobienie kryptowalut jest jak z większością rzeczy w życiu – kupić je.

Kupowanie kryptowalut jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat branża ta zyskała dużą popularność, jej popyt wzrósł. Wiele firm zaczęło oferować usługi, dzięki którym każdy może łatwo i bezpiecznie wejść na rynek.

Ale jak można kupić kryptowalutę?

Kupno Bitcoin, na przykład, może być tak proste jak pójście do bankomatu Bitcoin i uzyskanie go za gotówkę lub kredyt. Chociaż inne monety kryptograficzne nie są tak dostępne, więc można je kupić tylko poprzez giełdę kryptograficzną.

Ale jest jedna rzecz, którą należy rozważyć – opłaty transakcyjne.

Na większości giełd internetowych opłaty transakcyjne są aktualizowane w czasie rzeczywistym, w oparciu o wahania rynku. A same opłaty są dość niskie.

Z drugiej strony, bankomaty mają zazwyczaj wysokie opłaty transakcyjne. Więc zazwyczaj zaleca się kupno Bitcoin (lub innych kryptowalut) za pośrednictwem stron internetowych, takich jak Coinbase, Binance, lub Kraken. I w większości przypadków, proces ten jest naprawdę prosty.

Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto, zweryfikować je, i jesteś gotowy, aby działać.

Jednak niektóre giełdy wymagają weryfikacji z banku, a proces ten może trwać do kilku tygodni.

Jeśli się spieszysz, możesz dokonać procesu rejestracji i weryfikacji, lub po prostu kupić bezpośrednio za gotówkę.

Rozpoczęcie wydobycia kryptowalut (mining)

Górnictwo to świetny sposób na zdobycie monet kryptograficznych. Ale to nie działa dla wszystkich walut.

Większość ludzi uważa, że w górnictwie chodzi o zdobycie jak największej ilości monet dla siebie. Ale cały proces jest nieco bardziej skomplikowany.

Dzięki górnictwu człowiek używa swojego komputera do rozwiązywania skomplikowanych równań matematycznych, które sprawdzają bloki transakcji. Wszystkie waluty kryptograficzne są już tworzone wewnątrz protokołu, ale muszą być walidowane, aby stały się dostępne na rynku.

W nagrodę, pierwsza osoba, która dokonuje walidacji, otrzymuje fragment wirtualnego tokena, który zweryfikował.

Ale co trzeba zrobić, aby rozpocząć wydobycie?

Po pierwsze, to zależy od tego, co chcesz wydobyć. Podczas gdy wydobycie Bitcoinów wymaga wysokiej klasy sprzętu, takiego jak ASIC (Application-Specific Integrated Circuit), inne mogą być wydobywane tylko przy użyciu zwykłego komputera.

Ale jeśli chcesz spróbować szczęścia z wydobywaniem Bitcoin, nie trzeba inwestować tysiąca dolarów, aby rozpocząć. Zawsze możesz dołączyć do sieci górniczej. Wszystko, co musisz zrobić, to zapłacić opłatę za przystąpienie, a następnie można pracować razem z innymi członkami kopalni. Jedynym minusem jest to, że będziesz musiał również podzielić się nagrodą.

Czytaj:  Waluta kryptograficzna i komputery kwantowe

Niektóre z najlepszych walut kryptograficznych, które możesz teraz wydobywać są:

 • Ethereum (ETH)
 • Monero (XMR)
 • Myślnik (DASH)
 • Litecoin (LTC)

Zdobądź krypto przez staking
Jeśli masz na oku jakieś monety, których nie da się wydobyć, nie martw się. Jest jeszcze sposób, żeby je zdobyć.

Są 2 główne metody walidacji bloków – Proof of Work and Proof of Stake.

Podczas gdy PoW wymaga od użytkowników wydobywania bloków i potwierdzania transakcji za pomocą czystej mocy obliczeniowej, PoS działa zupełnie inaczej.

W systemie Proof of Stake osoba, która ma potwierdzić utworzenie nowego bloku jest wybierana w sposób deterministyczny, na podstawie ilości monet, które już posiada.

Stawka wygląda bardzo podobnie do gry na loterii. Im więcej monet posiadasz i włożysz w grę, tym większe są szanse, że zostaniesz wybrany do potwierdzenia transakcji.

Ale aby postawić stawkę, musisz posiadać kilka monet kryptograficznych, więc ta metoda działa świetnie tylko wtedy, gdy chcesz zwiększyć swoje zapasy.

Zarabiaj kryptowaluty dzięki DeFi Yield Farming

Znane jako Yield Farming lub Liquidity Mining, projekty Decentralized Finance mają system nagród, który przypomina rynek obligacji.

W najbardziej bezpośrednim zrozumieniu tego procesu, Yield Farming jest metodą generowania nagród z zamykania kryptowalut. Zamykając środki i przyznając płynność tokenowi Defi, otrzymujesz nagrody i odsetki. W zależności od projektu możesz otrzymać dodatkowe tokeny oprócz zysku.

Niektóre z najbardziej znanych DeFis, które możesz teraz wydobywać są:

 • Compound (COMP)
 • Kyber Network (KNC)
 • 0x (ZRX)
 • Ren (REN)

Dołącz do kilku airdrops, żeby zarobić tokeny

Airdrops to świetny sposób na wczesne wykorzystanie pojawiających się projektów.

Większość projektów wykorzystuje kampanie zrzutowe (airdrops), aby uzyskać początkowy poziom popularności i stworzyć społeczność wokół swojego projektu. Jest to świetna taktyka, ponieważ pomaga entuzjastom kryptografii dowiedzieć się o nadchodzących projektach i jednocześnie dostarczyć im coś wartościowego – tokeny.

W zamian za wykonanie określonego zestawu zadań, użytkownicy otrzymują niektóre z tokenów projektu.

Po wejściu projektu na rynek, żetony te można wymienić na inne monety lub sprzedać za gotówkę. Do najczęstszych zadań należą:

 • Podążanie za ich kanałami mediów społecznościowych;
 • Dzielenie się stanowiskami;
 • Zapisywanie się na ich platformie;
 • Pobieranie ich aplikacji.

Pomoc w promowaniu projektów za pomocą mikro zadań

Mikro zadania są bardzo podobne do airdrops.

Powszechnie znane jako bounties, mogą być, wraz z airdrops najprostszym sposobem na zdobycie kryptowalut.

Wiele startupów i firm oferuje monety krypto jako nagrodę za wykonanie różnych zadań. Jednakże, w porównaniu do airdrops, mikro zadania są nieco trudniejsze.

Zadania te mają głównie charakter promocyjny i mogą przybierać formę:

Czytaj:  Analiza indeksu kryptograficznego strachu i chciwości (Crypto Fear and Greed Index)

Tworzenie recenzji wideo;
pisania recenzji;
Pisanie komunikatu prasowego;
Dystrybucja promocyjnego filmu wideo.
Istnieje wiele stron internetowych, które prezentują zrzuty i nagrody, więc jeśli chcesz zaopatrzyć się w jakieś pojawiające się monety kryptograficzne, oto od czego powinieneś zacząć:

Zacznij freelancing i zarabiaj w Bitcoin

Możesz jednak wykonać mikro zadania o jeden krok do przodu i zdecydować się na płatność w Bitcoin lub innej kryptowalucie za pracę.

Istnieje niezliczona ilość platform, które ułatwiają freelancing poprzez technologię blockchain. Większość platform nie ma żadnych kosztów ani opłat transakcyjnych, więc pracownik otrzymuje dokładnie to, co płaci pracodawca.

Freelancing to świetny sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej. I choć przyjęcie płatności w Bitcoin może być nieco ryzykowne ze względu na jego zmienność, zawsze możesz zdecydować się na bardziej stabilną kryptokurtę.

Jeśli szukasz możliwości wejścia w branżę freelancingu, oto kilka miejsc, od których możesz zacząć:

Akceptacja płatności kryptograficznych
Przyjmowanie płatności kryptograficznych na stronie internetowej.
Czy posiadasz stronę internetową e-commerce?

To twój czas, by zabłysnąć.

Platformy takie jak Shopify lub WooCommerce pozwalają handlowcom na akceptowanie kryptowych walut jako płatności za pośrednictwem ich strony internetowej.

WooCommerce pozwala swoim użytkownikom akceptować około 50 rodzajów monet kryptograficznych, podczas gdy Shopify idzie jeszcze wyżej, z ponad 300.

A proces nie jest nawet skomplikowany.

Dla Shopify, wszystko co musisz zrobić to włączyć alternatywną metodę płatności z konta Shopify.

W przypadku WooCommerce musisz zainstalować jedną (lub więcej) dodatkowych wtyczek, takich jak BitPay lub CoinGate. Po zainstalowaniu, po prostu go aktywuj, skonfiguruj i możesz już iść.

Dołącz do sieci wydawców kryptofgraficznych

Masz stronę internetową, ale nie jest ona przeznaczona dla e-commerce? Wtedy możesz nadal zarobić trochę monet.

Ponieważ Google zakazał lub ograniczył firmom związanym z kryptografią możliwość reklamy w swojej sieci, branża reklamowa musiała się dostosować.

Niezliczone sieci reklamy kryptograficznej (takie jak Coinzilla) pojawiły się, aby zaspokoić potrzeby rynku w zakresie reklamy. Ich platformy stworzyły rozległe sieci wydawców kryptograficznych, w których reklamodawcy mogli umieszczać swoje banery.

W zamian za wyświetlanie reklam, wydawca otrzymuje wynagrodzenie. I podczas gdy większość sieci będzie wypłacać swoim użytkownikom tylko w jednej walucie (np. EUR lub USD), wiele z nich robi również wypłaty w kryptowalucie.

Jak bezpiecznie zdobyć kryptowaluty

Korzystanie z kryptograficznych platform płatniczych i walutowych

Jak zarządzasz swoimi płatnościami?

Bankowość cyfrowa idzie do przodu i zaspokaja coraz więcej potrzeb użytkowników kryptowalut. Tak więc, kryptowaluta i platformy płatnicze, takie jak Crypto.com, oferują teraz aplikacje do zarządzania finansami, które mogą pomóc Ci zarobić więcej kryptowalut, korzystając z funduszy, które już posiadasz.

Oprócz zarabiania kryptowalut z wpłat i pobierania odsetek, można skorzystać z funkcji Cashback.

Wszyscy mamy codzienne, tygodniowe lub miesięczne wydatki. Tak więc, jeśli nadal musisz zapłacić za wszystko, użyj karty z tego rodzaju firmy fintech, aby odzyskać część swoich pieniędzy.

Czytaj:  Co to jest Bitcoin

W przypadku Crypto.com, możesz zarobić do 5% z powrotem na wszystkich wydatkach, używając Metal Visa Card.

Hazard z bonusami kryptowalutowymi

Hazard jest ryzykowny i może sprawić, że przegrasz więcej pieniędzy niż wygrasz.

Jednak w branży gier kryptograficznych istnieje wiele godnych zaufania platform, z których możesz korzystać, takich jak 1xBit lub WOLF.BET. Niektóre z nich oferują nawet bonus za logowanie.

Możesz zarobić trochę Bitcoins za pomocą tego bonusu, aby pomnożyć swoje fundusze w grze aż do momentu wypłaty. Pamiętaj, że platformy do gier kryptograficznych, które oferują bonus za logowanie, zazwyczaj poproszą Cię o wpłatę minimalnej kwoty w celu wypłacenia kryptofunduszu, nawet jeśli osiągniesz minimalny limit wypłat.

Z tego powodu musisz być szczególnie ostrożny w wyborze platformy do gry w gry krypto.

Zarabiaj Bitcoiny z crypto faucet

Jednym ze sposobów na zarobienie kryptorej waluty bez inwestowania pieniędzy jest użycie tzw. faucets. Może to zająć trochę czasu i determinacji, ale w dłuższej perspektywie przyniesie przyzwoite dochody.

Istnieje wiele faucets kryptowalutowych, do których można dołączyć, a większość z nich płaci w Bitcoin lub w Ethereum. Te, które wypłacają Bitcoin będzie nagradzać swoich użytkowników z Satoshi za każde mikro-zadanie, a te, które wypłacają Ethereum będzie nagradzać Wei.

System faucet jest dość prosty do zrozumienia. Musisz oglądać reklamy, wypełniać ankiety i grać w gry, aby otrzymać nagrodę w postaci niewielkiej części kryptowaluty. Następnie możesz wypłacić swoją kryptowalutę po osiągnięciu minimalnego limitu wypłat.

Chociaż może się to wydawać dość powolne, faucet kryptograficzny może sprawić, że zarobisz swoje pierwsze Bitcoiny, jeśli masz czas i determinację.

Podsumowując branża kryptograficzna jest ogromna.

Za pośrednictwem tego artykułu próbowałem objąć niektóre z najbezpieczniejszych metod zarabiania, dlatego też nie włączyłem do niego takich działań jak trading.

Zanim zaczniesz, pamiętaj, że potrzebujesz portfela krypto.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *