Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

HUMAN TOKEN: Uwolnić światową siłę roboczą

Protokół HUMAN umożliwia automatyzację rynków pracy, na których pracownicy wykonują ciekawe prace, a powtarzalne zadania są obsługiwane przez maszyny.

Protokół HUMAN to nowy sposób na współpracę ludzi i maszyn. Umożliwia on zadawanie pytań, na które maszyny nie są w stanie odpowiedzieć bez pomocy człowieka. Na przykład, gdy sztuczna inteligencja uczy się sugerować buty, musi najpierw wiedzieć, które buty ludzie uważają za podobne. HUMAN pozwala zadać pytanie, dostarczyć dane i zapłacić ludziom, którzy w tym pomogą. Firmy tworzące usługi takie jak wyszukiwanie produktów zyskują nowe możliwości tworzenia zbiorów danych, które zasilają sztuczną inteligencję.

Protokół umożliwia zautomatyzowane rynki pracy, na których ludzie pracują nad interesującymi zadaniami, a powtarzalne zadania są obsługiwane przez maszyny. Uczestnicy sieci używają HMT do płacenia za pracę poprzez inteligentne nagrody i nagradzania osób, które świadczą usługi dla sieci.

Technologia HUMAN Protocol przetwarza wiele milionów interakcji roboczych – zadań opublikowanych i zakończonych – każdego miesiąca. Popularne obecnie blockchainy mają różne mocne i słabe strony, i wymagają znacznych kompromisów projektowych, aby osiągnąć prawdziwą skalę sieciową. Na przykład, aby uniknąć przeciążenia podstawowych blockchainów, zadania HUMAN są łączone tysiącami w mniejszą liczbę transakcji, a wypłaty mogą być również konsolidowane w celu dalszego zmniejszenia obciążenia sieci.

Umożliwienie użytkownikom i operatorom sieci wyboru, gdzie uruchomić swoje obciążenia oznacza, że ponieważ warstwy 1 blockchains konkurują pod względem funkcji, wydajności i kosztów, użytkownicy HUMAN mogą wybrać warstwę 1, która ma dla nich największy sens.

Dlaczego zdecydowano się na budowę protokołu niezależnego od blockchain? Jakie korzyści i wady zostały ocenione podczas podejmowania tej decyzji?
Technologia HUMAN Protocol przetwarza wiele milionów interakcji roboczych – zadań opublikowanych i zakończonych – każdego miesiąca. Popularne obecnie blockchainy mają różne mocne i słabe strony, i wymagają znacznych kompromisów projektowych, aby osiągnąć prawdziwą skalę sieciową. Na przykład, aby uniknąć przeciążenia podstawowych blockchainów, zadania HUMAN są łączone tysiącami w mniejszą liczbę transakcji, a wypłaty mogą być również konsolidowane w celu dalszego zmniejszenia obciążenia sieci.

Czytaj:  Wprowadzenie do kryptowalut

Umożliwienie użytkownikom i operatorom sieci wyboru, gdzie uruchomić swoje obciążenia oznacza, że ponieważ warstwy 1 blockchains konkurują pod względem funkcji, wydajności i kosztów, użytkownicy HUMAN mogą wybrać warstwę 1, która ma dla nich największy sens.

Jaka jest docelowa publiczność i baza użytkowników HUMAN? Jakiego rodzaju interakcje mają ci użytkownicy z platformą?
Protokół HUMAN ma trzy grupy uczestników: Requesters (osoby wymagające wykonania pracy), Workers (strony rozproszone, które chcą być nagradzane za wykonanie zadań) oraz dostawców usług sieciowych, na przykład operatorów oracles. Programiści mają możliwość zintegrowania protokołu HUMAN ze swoimi aplikacjami w celu stworzenia większych zachęt dla użytkowników oraz wykorzystania wyników wykonanych zadań, w tym oznaczonych danych, do ulepszenia swoich aplikacji.

Operatorzy usług sieciowych pełnią różne funkcje. Na przykład ci, którzy prowadzą Giełdę HUMAN, publikują obsługiwane przez siebie typy zadań, przekazują je Pracownikom, a następnie wysyłają wyniki do Wyroczni Reputacji w celu ich agregacji. Wyrocznia Reputacji dokonuje następnie ostatecznej oceny jakości zagregowanych zadań i autoryzuje inteligentne wypłaty bounty w oparciu o wartość pracy.

Zleceniodawcy publikują zadania poprzez uruchomienie inteligentnych nagród, które opisują pracę do wykonania. Poszczególne zadania wymagane do wykonania każdego zadania są następnie rozpowszechniane przez giełdy. Pracownicy otrzymują i wykonują zadania łącząc się z giełdą.

Jaki jest cel użycia tokena HMT?
HMT jest tokenem natywnym protokołu HUMAN. Jest on podstawowym mechanizmem transferu wartości w sieci. Ci, którzy chcą mieć milion obrazów oznaczonych etykietą, muszą sfinansować inteligentny kontrakt za pomocą HMT; strony internetowe i pracownicy po drugiej stronie, którzy wykonują pracę, są opłacani w HMT. Operatorzy usług sieciowych są również wynagradzani w HMT. Istnieje stała podaż tokena HMT.

W jaki sposób HUMAN wzmacnia gospodarkę gig poprzez wykorzystanie branży AI? Jakie są ograniczenia, które HUMAN ma nadzieję rozwiązać w gig economy jobs?
Najbardziej ekscytujące produkty AI często opierają się na miliardach ludzkich adnotacji. Aby zaprogramować samochód bez kierowcy, naukowcy muszą nauczyć oprogramowanie rozpoznawania sygnalizacji świetlnej, co wymaga oznaczenia milionów obrazów sygnalizacji świetlnej przez ludzi.

Czytaj:  Jak obliczyć podatek od zysków kapitałowych

Pracownicy Gig economy lubią elastyczność wynikającą z możliwości wyboru czasu i sposobu pracy, a firma HUMAN została zaprojektowana tak, aby to wspierać. HUMAN to sposób zarówno na rekrutację, jak i płacenie pracownikom za ich wysiłki. Co najważniejsze, technologia HUMAN została zaprojektowana tak, aby można ją było zastosować do wszelkiego rodzaju zadań związanych z adnotacją danych oraz do wielu rodzajów pracy cyfrowej. Protokół jest po prostu zestawem zasad oprogramowania, które określają sposoby, w jakie strony mogą bez zaufania handlować po obu stronach rynku za pomocą technologii blockchain, dzięki czemu same rynki stają się bardziej zamienne.

Czym są HUMAN smart bounty? Jak te inteligentne nagrody gwarantują, że środki są uwalniane tylko wtedy, gdy zadania są wykonywane?
Smart bounty to algorytmy oprogramowania, które regulują przepływ środków w protokole HUMAN. Są one odpowiednikiem inteligentnych kontraktów: “bounty” odnosi się do faktu, że inteligentne bounty musi być wstępnie załadowane środkami, które są przechowywane w depozycie. W ten sposób Pracownik wie, że Zleceniodawca zapłaci. W miarę jak praca jest wykonywana i agregowana przez Wyrocznię Rejestrującą na blockchainie, Wyrocznia Reputacji ocenia pracę. Jeśli praca jest wykonana zgodnie z normami, inteligentne bounty uwalnia środki do Pracownika. Chroni to zarówno Pracowników, jak i Zleceniodawców, i zapewnia, że otrzymają oni pożądany rezultat za wydane pieniądze.

Jakie są zastosowania HUMAN, którymi ekscytują się twórcy najbardziej?
Najbardziej ekscytuje ich zastosowanie HUMAN w uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji oraz umożliwienie większej różnorodności, reprezentacji i trafności w tych technologiach. Obecnie większość sztucznej inteligencji odzwierciedla wąski punkt widzenia; jest ona projektowana, tworzona i rozwijana przez zachodnich odbiorców, przez co często nie jest w stanie równie dobrze zrozumieć informacji pochodzących z innych części świata.

Poprzez zwiększenie liczby punktów interakcji między człowiekiem a maszyną, HUMAN Protocol zapewnia, że maszyny uczą się od szerszej grupy pracowników: globalnej siły roboczej, bardziej reprezentatywnej dla całej ludzkości.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *