Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Dwanaście korzyści kryzysu deflacyjnego

Dwanaście korzyści kryzysu deflacyjnego w długim okresie czasu wg Harrego Dent’a to:

 1. Spadną ceny mieszkań jako największy pojedynczy koszt utrzymania. Stopy procentowe spadną również. Obniżenie tych kosztów przyczyni się do podwyższenia standardu życia kolejnego pokolenia.
 2. Spadną koszty nieruchomości komercyjnych. Spadną koszty prowadzenia działalności biznesowej.
 3. Ogromne kwoty długu prywatnego zostaną zrestrukturyzowane
 4. Najtwardsi przetrwają. Przedsiębiorstwa, które przetrwają najcięższą walkę z innymi przedsiębiorstwami spowodują przeniesienie udziału w rynku do tych najsilniejszych przedsiębiorstw, aby zapewnić im większą skalę i niższe koszty.
 5. Uprawnienia długoterminowe zostaną zrestrukturyzowane. Wydłużający się średni czas życia wymusi zmiany w systemach emerytalnych.
 6. Ceny towarów mają i będą nadal spadać. (Jest to stwierdzenie autora książki “Demographic Cliff”).
 7. Dyktatury również upadną w krajach wschodzących.
 8. Kraje rozwinięte będą bardziej ekologiczne.
 9. Zostaną zmniejszone ograniczenia handlu światowego i imigracji. Po początkowej fali ograniczeń handlu i imigracji podczas kryzysu, ostatecznie narody zrozumieją, że wolny handel i nieskrępowany przepływ ludności jest bardziej korzystny dla rozwoju gospodarczego.
 10. Kraje rozwinięte skoncentrują się na niestandardowych produktach i usługach o większej wartości.
 11. Nierówność dochodów się zmniejszy.
 12. Nowa technologia będzie napędem gospodarki.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  Najczęstsze błędy, których należy unikać i wskazówki, których należy przestrzegać w inwestowaniu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *