Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Czego należy szukać w nieruchomości inwestycyjnej

Dobrym miejscem do rozpoczęcia badań nad najlepszymi lokalizacjami i typami nieruchomości do inwestowania jest grupa docelowa. Dobre zrozumienie idealnego typu najemcy i jego stylu życia, potencjalnego dochodu i potrzeb związanych z nieruchomością pozwoli Ci wybrać odpowiednią nieruchomość. W zależności od sytuacji finansowej i dostępnych funduszy, rozpoczęcie od prostych mieszkań, HMO lub zakwaterowania studenckiego może być najbardziej odpowiednim sposobem na zapewnienie, że inwestycja generuje zysk. Z drugiej strony, jeśli masz odpowiednią ilość kapitału do zainwestowania, możesz rozważyć deweloperkę.

Lokalizacja
Lokalizacja powinna być centralnym elementem poszukiwania lukratywnych możliwości inwestycyjnych. Należy zbadać pożądane i atrakcyjne lokalizacje zarówno dla inwestorów, jak i najemców, upewniając się, że uwzględniono siłę i przewidywany wzrost następujących elementów.

Ceny nieruchomości – Średnie ceny nieruchomości w okolicy, w którą chcesz zainwestować, powinny korelować z Twoją przystępnością. Podobnie, średnie ceny nieruchomości są dobrym odzwierciedleniem wydajności lokalnego rynku nieruchomości, oznaczając koszty, które ludzie są skłonni zapłacić i dochody ludności w tym obszarze.

Średnie czynsze – Ogólnie rzecz biorąc, średnie koszty najmu będą się różnić w zależności od wzrostu gospodarczego miasta, tego, jak blisko centrum miasta znajduje się nieruchomość oraz popytu na nieruchomości w tej lokalizacji. Najemcy z centrum miasta w wielu brytyjskich miastach o wysokim wzroście gospodarczym są bardziej skłonni płacić wyższy czynsz. Z drugiej strony, niskie średnie koszty najmu zapewniają stały i długoterminowy popyt najemców.

Populacja – Analizując prognozy rynku nieruchomości dla każdego miasta, które Cię interesuje, powinieneś być w stanie zlokalizować dominujące obszary według przewidywanych wzrostów populacji.

Poziom popytu – Powtarzając poprzedni punkt, poziom popytu na wynajem jest kluczowy dla każdej nieruchomości typu buy-to-let, HMO, build-to-rent. Wybierając lokalizację, która ma dogodne połączenia transportowe, pobliskie uniwersytety i szkoły oraz dobrze prosperujące możliwości kariery, Twoja nieruchomość powinna utrzymać wysoki poziom popytu.

Czytaj:  Co to jest MetaMask? Jak zacząć?

Możliwości kariery – Wiele miast w Wielkiej Brytanii przekształciło się w popularne centra biznesowe dla wielu największych branż i sektorów biznesowych w kraju. Zapewniając społeczności nieruchomość w obszarze o bogatych możliwościach zatrudnienia, z dużym prawdopodobieństwem unikniesz sytuacji, w której Twoja nieruchomość będzie stała pusta.

Potencjał wzrostu kapitału – najlepsze lokalizacje dla inwestycji mają obiecujący potencjał wzrostu cen, a prognozy przewidują gwałtowny wzrost wartości nieruchomości w nadchodzących latach.

Rentowność – Średnia rentowność wynajmu odgrywa ważną rolę w określaniu opłacalnych lokalizacji inwestycyjnych, ponieważ pozwala zaplanować potencjalny miesięczny dochód i ustalić oczekiwania.

Typ nieruchomości
Chociaż typ nieruchomości będzie w dużej mierze zależał od Twojego budżetu i sytuacji finansowej, udogodnienia, styl i rozmiar nieruchomości również wpłyną na typ najemcy, którego przyciągnie. Na przykład współczesne, kompaktowe mieszkanie prawdopodobnie przyciągnie młodych profesjonalistów i pary, podczas gdy przestronny, podmiejski dom z dużym ogrodem będzie bardziej atrakcyjny dla rodziny z dziećmi. Zakup domu może wiązać się z wyższymi kosztami wstępnymi i znacznym utrzymaniem przez lata. Jednocześnie nieruchomości te przynoszą zwykle najwyższe zyski. Jeśli wysokie zyski i duży dochód z wynajmu są Twoim głównym celem, domy rodzinne i wysokiej jakości projekty nieruchomości w centrach miast są wartościowymi inwestycjami.

Stan nieruchomości
Stan, w jakim znajduje się nieruchomość inwestycyjna, jest kluczowy dla długoterminowych wymagań konserwacyjnych i związanych z tym kosztów, które mogą się pojawić. Nieruchomości wyposażone w wysokiej jakości i trwałe wyposażenie będą miały nie tylko wyższy wskaźnik obłożenia i rotacji, ale także zmniejszą się nakłady na ich utrzymanie. Mówi się, że większość doświadczonych inwestorów wydaje tylko 3% swojego rocznego dochodu na utrzymanie. Ponadto inwestycja w nieruchomość deweloperską poza planem jest niezwykle korzystna, ponieważ doświadczeni deweloperzy zapewniają, że nowe budynki spełniają wymogi prawne i zawierają najwyższej jakości projekty.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *