Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Budowanie zrównoważonego portfela nieruchomości w celu uzyskania maksymalnych zysków

Jak już ustaliliśmy, zakup nieruchomości buy-to-let może być niezwykle lukratywny i może zapewnić niezmierzoną ilość korzyści. Inwestowanie w pojedynczą nieruchomość może przynieść zyski i długoterminowy wzrost kapitału, jednak posiadanie wielu nieruchomości pod swoim skrzydłem może wygenerować znaczne zyski w czasie.

W celu zbudowania większego portfela kupna nieruchomości, to może być w najlepszym interesie, aby rozpocząć małe i dodać więcej właściwości, jak to możliwe. To zapewni Ci wgląd i doświadczenie, którego potrzebujesz, aby skutecznie zaplanować swoją strategię inwestycyjną i zbudować portfel.

Niektóre z korzyści z tego powodu obejmują:

Zarabianie pasywnego dochodu
Zakup nieruchomości jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie pasywnego dochodu. Mówiąc prościej, oznacza to generowanie dochodów bez większego aktywnego zaangażowania. Po zabezpieczeniu wielu nieruchomości do wynajęcia, zaczniesz dostrzegać zauważalną różnicę w tym, jak szybko osiągasz zyski. Zarządzanie nieruchomościami wiąże się z wieloma wyzwaniami, jednak wybór takiego sposobu inwestowania może drastycznie zwiększyć Twoje aktywa. Dochód pasywny może zapewnić Ci wygodny dochód przez cały okres emerytury lub pomóc Ci osiągnąć niezależność finansową.

Wiele strumieni dochodów
Kiedy posiadasz wiele nieruchomości, kwota czynszu, którą możesz pobierać zazwyczaj wzrasta z czasem. Co więcej, możesz zwiększyć swoje zyski wraz ze wzrostem dochodów z wynajmu. Ważne jest, aby sprawdzić z agentami nieruchomości, kiedy można podnieść czynsz. Płatności hipoteczne są zazwyczaj największym wydatkiem, więc nie będą miały tendencji do wzrostu, z wyjątkiem zmian w stopach procentowych. Innymi słowy, osiągniesz dodatkowy zysk, co może przyczynić się do szybszego spłacenia rat hipotecznych.

Rozłożenie ryzyka inwestycji
Jedną z największych pułapek inwestycji w nieruchomości jest nierzetelność zarówno najemcy, jak i samego budynku. Jednakże, gdy portfel składa się z wielu nieruchomości, staje się mniejszym ryzykiem w przypadku konieczności sprzedaży kłopotliwej nieruchomości. Może to być nieruchomość, która nie spełnia oczekiwań lub dom, który nie cieszy się dużym popytem. Podobnie, wszelkie problemy z niezapłaconymi kosztami wynajmu nie powinny drastycznie wpływać na dochód, jeśli istnieje wiele strumieni dochodów pochodzących od kilku różnych najemców.

Czytaj:  Co to jest Bitcoin

Zróżnicowany asortyment rodzajów nieruchomości
Portfele mogą być zdywersyfikowane poprzez posiadanie różnych nieruchomości. Połączenie nieruchomości komercyjnych, przemysłowych i mieszkalnych zapewnia najlepszą ochronę przed spowolnieniem gospodarczym. Możliwe jest inwestowanie w nieruchomości w różnych obszarach i miastach, nawet jeśli trzymamy się jednego rodzaju nieruchomości, na przykład nieruchomości mieszkalnych. Mogą to być zarówno mieszkania studenckie, jak i luksusowe domy wakacyjne do wynajęcia na krótki okres czasu.

Jeśli rozważasz rozszerzenie istniejącego portfela nieruchomości lub planujesz go zbudować, będziesz potrzebował wyostrzonego zmysłu faktów i liczb. Prawie na pewno pojawią się ukryte koszty, więc dobrze jest zaplanować nieoczekiwane i odłożyć na bok sumę awaryjną.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *