Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

20 zasad osiągniecia sukcesu w inwestycjach

Osiągnięcie sukcesu w inwestycjach wiąże się z przestrzeganiem konkretnych zasad, które mogą pomóc zrealizować ten cel. Eric Tyson opracował poniższe zasady, które są wstępem do świata inwestycji.

1. Oszczędzanie jest warunkiem wstępnym do inwestowania. Jeśli nie masz bogatych, życzliwych krewnych, to żyjcie w granicach swoich środków i oszczędzanie pieniądzy są warunkami wstępnymi do inwestowania i budowania bogactwa.

2. Poznaj trzy najlepsze inwestycje w budowaniu bogactwa. Znacząca większość ludzi odnosząca sukces w inwestycjach sprawia, że ich pieniądze rosną w aktywach własnościowych – akcje, nieruchomości i małe przedsiębiorstwa – gdzie mają udział w sukcesie i rentowności aktywów.

3. Bądź realistyczny w kwestii oczekiwanych zwrotów. W dłuższej perspektywie, 10 procent rocznie jest dobrym wynikiem z inwestycji własnościowych (takich jak akcje i nieruchomości). Jeśli prowadzisz małą firmę, możesz osiągnąć wyższe zyski.

4. Myśl długoterminowo. Ponieważ inwestycje własnościowe są bardziej ryzykowne (bardziej niestabilne), musisz zachować długoterminową perspektywę, inwestując w nie. Nie inwestuj pieniędzy w takie inwestycje, chyba że planujesz trzymać je przez co najmniej pięć lat, najlepiej dziesięć lub dłużej.

5. Dopasuj ramy czasowe do inwestycji. Wybór dobrych inwestycji dla siebie wiąże się z dopasowaniem ram czasowych, które masz do ryzyka inwestycji. Na przykład, dla pieniędzy, które spodziewasz się wykorzystać w ciągu następnego roku, skup się na bezpiecznych inwestycjach, takich jak fundusze rynku pieniężnego. Zainwestuj swoje długoterminowe wolne środki finansowe głównie w inwestycje w budujące bogactwo.

6. Dywersyfikacja. Dywersyfikacja jest potężną koncepcją inwestycyjną, która pomaga zmniejszyć ryzyko posiadania bardziej agresywnych inwestycji. Dywersyfikacja oznacza po prostu, że należy posiadać różne inwestycje, które nie poruszają się w parze w różnych środowiskach rynkowych. Na przykład, jeśli inwestujesz w akcje, inwestuj na całym świecie, nie tylko na jednym rynku amerykańskim. Możesz dalej dywersyfikować, inwestując np. w nieruchomości.

Czytaj:  Inwestowanie w residential vs commercial

7. Spoglądaj z szerszej perspektywy. Zrozum swoją ogólną sytuację finansową. Zanim zainwestujesz, sprawdź swoje zobowiązania, sytuację podatkową, zdolność do finansowania, ubezpieczenie.

8. Ignoruj detale, rzeczy nieistotne. Nie staraj się śledzić wszystko, bo i tak nie masz wpływu, ani możliwości przewidywać krótkoterminowych ruchów na rynkach finansowych. Ostatecznie ceny akcji, obligacji i innych instrumentów finansowych zależą od podaży i popytu, na które mają wpływ tysiące zewnętrznych czynników oraz oczekiwania i obawy milionów inwestorów.

9. Przydzielenie aktywów. W sposób w jaki rozdzielisz swoje pieniądze na konkretne inwestycje, w dużym stopniu zdeterminuje zwroty. Im jesteś młodszy tym większe pieniądze powinieneś przeznaczać na akumulowanie inwestycji długoterminowych.

10. Odrób pracę domową. Pracujesz ciężko na swoje piniądze, a kupowanie i sprzedawanie inwestycji kosztuje. W inwestowaniu nie ma miejsca na działanie, a dopiero potem zadawanie pytań. Nigdy nie inwestuj w oparciu o reklamę lub zachęcie sprzedawcy inwestycji.

11. Uważaj na podatki. Staraj się wykorzystywać legalne możliwości obniżania podatków.

12. Rozważ wartość swojego czasu, swoich umiejętności do inwestowania i pragnień. Inwestowanie na rynku kapitałowym jest efektywne pod względem czasu. Natomiast inwestowanie w nieruchomości lub prowadzenie biznesu jest czasochłonne.

13. Gdzie tylko możliwe, minimalizuj opłaty w swoich inwestycjach.

14. Nie oczekuj, że pokonasz rynek. Nawet najbardziej zaawansowani inwestorzy są pokonywani przez rynek.

15. Nie rezygnuj, kiedy sprawy wyglądają nie najlepiej. Najcięższy, psychologicznie, czas jest wtedy kiedy trzymasz inwestycję a ona stale traci na wartości. Nawet najlepsze inwestycje mają okresy deprecjajcji, a wtedy to jest najgorszy moment do sprzedaży inwestycji. Ten moment powinieneś wykorzystywać do rozważenia zwiększenia swojej pozycji inwestycyjnej.

16. Ignoruj wróżbitów i wszelkich guru inwestycyjnych, którzy znają przyszłość. Przewidywanie przyszłości jest praktycznie nie możliwe.

17. Zminimalizuj ilość transakcji. Im więcej zawierasz transakcji np. na rynku kapitałowym tym większe opłaty musisz uiścić dla brokerów. Jednocześnie zrealizowane zyski musisz opodatkować w danym roku podatkowym.

Czytaj:  Analiza indeksu kryptograficznego strachu i chciwości (Crypto Fear and Greed Index)

18. Ostrożnie zatrudniaj doradców. Najpierw wyedukuj się sam, abyś miał większe rozeznanie, w jakości jaką mogą dać konkretni doradcy.

19. Jesteś tym co czytasz i słuchasz. Nie zaśmiecaj sobie głowy błędnymi strategiami inwestycyjnymi.

20. Twoje osobiste życie i zdrowie jest największym zwrotem z twoich małoryzykownych inwestycji.

Powyższe 20 zasad osiągniecia sukcesu w inwestycjach opracowane przez Erica Tysonan jest podstawą jaką należałoby poznać , aby myśleć o inwestycjach.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *