Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

10 zasad baniek spekulacyjnych

Harry Dent ma długą karierę jako ekonomiczny prognostyk. Dent opiera meritum swoich badań na demografii. Uważa, że to demografia jest największą siłą kreującą rynek. W swojej książce – “The demographic cliff” wyróżnił 10 głównych zasad obowiązujących w przeszłych bańkach spekulacyjnych.

  1. Cały wzrost i ewolucja ma charakter wykładniczy, a nie liniowy.
  2. Cały wzrost jest cykliczny, a nie przyrostowy.
  3. Bańki zawsze pękają; nie ma wyjątku.
  4. Im większa bańka, tym większy wybuch.
  5. Bańki zwykle wracają do miejsca, w którym się zaczęły lub nieco niżej,
  6. Bańki finansowe z czasem stają się coraz bardziej ekstremalne, ponieważ dostępność kredytów na ich zasilanie zwiększa się wraz ze wzrostem naszych dochodów i bogactwa.
  7. Bańki stają się tak atrakcyjne, że w końcu wciągają nawet sceptyków.
  8. Nikt nie chce, aby „wysokie” i łatwe zyski się skończyły, więc zaprzeczamy, gdy bańka ewoluuje, szczególnie na późniejszych etapach.
  9. Główne bańki pojawiają się tylko raz w życiu człowieka, więc łatwo zapomnieć o lekcjach z ostatniej takiej sytuacji.
  10. Bańki mogą wydawać się bezowocne i niszczące, gdy pękają, ale w rzeczywistości pełnią bardzo istotną funkcję w procesie innowacji i postępu człowieka
Supercykl Rynku Niedźwiedzia i Rynku Byka

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  Zalety kryptowalut

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *