Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Światowy popyt na złoto

1) Produkcja biżuterii

2) Zastosowania przemysłowe

3) Rządy i banki centralne

4) Inwestorzy prywatni

1) Produkcja biżuterii: największym źródłem popytu jest branża jubilerska. W ostatnich latach popyt ze strony samego przemysłu jubilerskiego przekroczył zachodnią produkcję kopalń. Niedobór ten został wyeliminowany przez zapasy odzyskanej biżuterii i innego złomu przemysłowego, a także uwolnienie oficjalnych rezerw sektora. Obrabialność złota, wyjątkowe piękno i uniwersalny urok sprawiają, że ten rzadki metal szlachetny jest ulubionym wyrobem jubilerskim na całym świecie.

2) Zastosowania przemysłowe: Oprócz biżuterii złoto ma wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, w tym w lotnictwie, medycynie, elektronice i stomatologii. Przemysł elektroniczny potrzebuje złota do produkcji komputerów, telefonów, telewizorów i innego sprzętu. Unikalne właściwości złota zapewniają doskonałą przewodność elektryczną i odporność na korozję, które są wymagane przy produkcji zaawansowanych układów elektronicznych. W stomatologii stopy złota są popularne, ponieważ są bardzo odporne na korozję i matowienie. Z tego powodu stopy złota są używane do koron, mostów, inkrustacji złota i protez częściowych.

3) Rządy i banki centralne: Trzecie źródło popytu na złoto to rządy i banki centralne, które kupują złoto w celu zwiększenia oficjalnych rezerw.

4) Inwestorzy prywatni: Wreszcie są inwestorzy prywatni. W zależności od okoliczności rynkowych element inwestycyjny popytu może się znacznie różnić z roku na rok.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  W co możesz zainwestować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *