Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Najlepsze oprogramowanie księgowe dla samozatrudnionych

Pracujesz na własny rachunek, jesteś freelancerem lub prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Oprogramowanie księgowe może naprawdę pomóc Twojej firmie.

Znalezienie odpowiedniego oprogramowania księgowego dla Ciebie będzie oznaczać, że spędzasz znacznie mniej czasu na śledzeniu rachunków, a więcej na faktycznym prowadzeniu firmy.

Będziesz również w stanie zarządzać swoimi rachunkami w podróży, tworzyć faktury, śledzić przepływ gotówki i łatwo obsługiwać swoje wydatki.

Jednakże, istnieje wiele opcji i może być trudno wiedzieć, jak się one układają względem siebie – i która jest właściwym wyborem dla Twojej firmy.

Najlepsze oprogramowanie do księgowości dla samozatrudnionych:

⭐ FreshBooks – Najlepszy, aby zrobić wrażenie na klientach

⭐ QuickBooks – Najlepszy do robienia zeznań podatkowych

⭐ Sage Business Cloud Accounting – Najlepsze pod względem obsługi klienta

⭐ Xero – najlepszy ze względu na czysty, przyjazny dla użytkownika interfejs

FreshBooks – prosta księgowość i śledzenie czasu pracy dla freelancerów
Niedrogie, intuicyjne oprogramowanie księgowe dla freelancerów FreshBooks jest nie tylko super przystępne cenowo, ale także imponująco pozbawione ograniczeń. Możesz wysyłać nieograniczoną liczbę kosztorysów i faktur oraz śledzić tyle wydatków, ile tylko chcesz!

QuickBooks – Wypróbowany, przetestowany i w pełni zgodny z przepisami HMRC, QuickBooks eliminuje problemy związane z płacami i emeryturami. Dostosowywane pulpity przedstawiają dane finansowe Twojej firmy, a raportowanie w czasie rzeczywistym pomaga Ci zachować kontrolę nad księgami.

Sage – wiodące w branży oprogramowanie firmy Sage obsługuje bazę ponad sześciu milionów klientów. Ale cofnijmy się do 1981 roku, a Sage właśnie rozpoczął żywot w piwnicy, koncentrując się wyłącznie na – zgadłeś oprogramowaniu księgowym.

Xero – Zapłać swoje rachunki, zarejestruj swoje wydatki, ubiegać się o zwrot podatku VAT, i zrobić to wszystko z Xero zgrabny, bezproblemowy interfejs.

Wybór odpowiedniego oprogramowania księgowego dla Twojej firmy jest jak wybór czegokolwiek innego – musisz ustalić, co jest Ci najbardziej potrzebne, a bez czego możesz żyć.

Czytaj:  Jak założyć organizację charytatywną

Jeśli, na przykład, jesteś zarejestrowany jako płatnik VAT, to wybór oprogramowania, które pozwala na bezpośrednie składanie deklaracji VAT do HMRC, będzie prawdziwą zaletą. A jeśli wiesz, że będziesz musiał obliczać odliczenia w ramach Construction Industry Scheme (CIS), poszukaj programu, który to oferuje.

Ogólnie rzecz biorąc, należy dokładnie przemyśleć sposób funkcjonowania firmy. Jeśli plan, który rozważasz, ma ścisłe limity użytkowania, to sprawdź, czy prawdopodobnie będziesz w stanie się w nich zmieścić. Powinieneś także zastanowić się, w jakim stopniu będziesz korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak śledzenie czasu pracy lub możliwość zgłaszania wydatków poprzez pstryknięcie paragonu smartfonem.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *