Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

17 zasad osiągnięcia sukcesu wg Napoleon’a Hill’a

Ten artykuł wyjaśnia 17 zasad sukcesu i osiągnięć, opracowanych przez Napoleona Hilla w praktyczny sposób. Po przeczytaniu zrozumiesz podstawy tej potężnej filozofii efektywności osobistej.

Jakie jest 17 zasad sukcesu
Każdy chce odnieść sukces i osiągnąć swoje cele, ale jaki jest wielki sekret ich realizacji? W 1908 roku Napoleon Hill przeprowadził wywiad z Andrew Carnegie, który wezwał go do zbadania tego tematu. Andrew Carnegie był w tamtym czasie jednym z najpotężniejszych ludzi świata biznesu.

Napoleon Hill prowadził badania na ten temat przez całe życie, przeprowadzając wywiady z wieloma ludźmi sukcesu i skupiając się na elementach osobistych osiągnięć i sukcesu.

17 zasad sukcesu
Na podstawie swoich badań i bestsellerów Law of success (1928) i Think and grow Rich (1937) zdefiniował 17 zasad, które mogą prowadzić do wielkiego sukcesu i osobistych osiągnięć. Oto 17 zasad sukcesu i osiągnięć.

 1. Określenie celu
  Do wszystkiego, co robisz w życiu, potrzebujesz celu. Bez względu na to, czy jest to osobiste, czy biznesowe, jest to pierwszy krok na drodze do osiągnięcia sukcesu. Co chcesz osiągnąć? Jaki jest Twój niejednoznaczny cel? Jakie kroki musisz podjąć, aby to osiągnąć (plan)?
 2. Mastermind Alliance
  Badania naukowe i praktyka dowiodły, że ludzie, którzy pracują razem w doskonałej harmonii nad wspólnym celem, razem osiągają więcej niż samemu. Jakich partnerów potrzebujesz i wybierzesz, aby odnieść sukces i osiągnąć swoje cele? Współpraca i potężny zestaw połączonych umiejętności są kluczem do osiągnięcia sukcesu.
 3. Wiara stosowana
  Zasadą stosowanej wiary jest pragnienie i plany, które muszą zostać przekształcone w coś namacalnego. Dlatego potrzebujesz zestawu realistycznych celów, aby osiągnąć te namacalne wyniki. To podstawowa zasada, którą kieruje stan umysłu, nastawienie i pewność siebie.
 4. Robimy wszystko, co w naszej mocy
  Ta zasada jest oczywista. Im więcej wysiłku włożysz w osiągnięcie celu, tym szybciej i lepiej zostanie on osiągnięty. Również prawo rekompensaty (nagrody przychodzą w zamian za czyny, myśli i słowa) świetnie nadaje się do włączenia w osiągnięty sposób myślenia.
 5. Przyjemna osobowość
  Ta zasada może być dużym atutem w Twoim codziennym życiu. Cele i osiągnięcia można znacznie łatwiej osiągnąć, pracując z ludźmi (np. partnerami), z którymi łatwo się komunikuje i z którymi przyjemnie się pracuje. Według Napoleona Hilla istnieje 25 cech osobowości, nad którymi można popracować.
 6. Inicjatywa osobista
  Każda osoba / partner, która pracuje w zespole i doświadcza dynamiki grupy, jest świadoma, że ​​jej odpowiedzialność jest kluczowa dla osiągnięcia zamierzonych celów. Jednostka jest inicjatorem inicjatywy i wyzwaniem jest dokończenie tego, co ona zaczęła. Również zasada 4 jest kluczowym czynnikiem sukcesu w osiągnięciu pożądanych celów.
 7. Pozytywne nastawienie psychiczne
  Żadne wyzwanie nie może rozpocząć się bez odpowiedniego nastawienia. Pozytywne nastawienie utrzymuje Twóje morale i zapewnia siłę w każdych okolicznościach. Brak ograniczeń dla dużych celów, które są jasne i realistyczne. Właściwe podejście do skupienia się, inspirowania i motywowania innych to kluczowe elementy, które wiążą się z tą zasadą. Im bardziej wszyscy myślą pozytywnie, są zaangażowani w pożądane cele, tym większe jest prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu (prawo wpływu).
 8. Entuzjazm
  Entuzjazm jest kluczem do sukcesu w biznesie. Entuzjazm może działać zaraźliwie; im bardziej ludzie są entuzjastycznie nastawieni do pożądanych celów, tym więcej ludzi też stanie się entuzjastycznie nastawionych. Entuzjazm pochodzi z wnętrza osoby i jest również powiązany z zasadą 3: wiara stosowana. Sukces, zastosowana wiara i determinacja przyciągną więcej sukcesów.
 9. Samodyscyplina
  Musisz kontrolować swoje myśli, aby kontrolować swoje potrzeby i pożądane cele. Ta zasada dotyczy opanowania własnych myśli. Wchodzisz w posiadanie własnej postawy, myśli, emocji, czynów, komunikacji i tak dalej. Jest to podstawowa zasada podejmowania najlepszych decyzji biznesowych i wyznaczania właściwych priorytetów w celu osiągnięcia zamierzonych celów.
 10. Trafne myślenie
  Zasada ta jest ściśle związana z zasadą 9: samodyscyplina. Chodzi o kontrolę umysłu. Skonfiguruj potrzebne myśli, aby osiągnąć pożądane cele wcześniej i wyeliminuj wszystkie inne niepotrzebne myśli. Nazywa się to również siłą myśli: „Co myślisz, tym się staniesz” ~ Napoleon Hill (1937).
 11. Kontrolowana uwaga
  Ta zasada dotyczy priorytetowego traktowania czasu, energii i sposobu myślenia, aby osiągnąć pożądane cele. Jest to najwyższa forma samodyscypliny (zasada 9). Co jest dla Ciebie najważniejsze i jakich działań priorytetowych potrzebujesz, aby utrzymać tę koncentrację?
 12. Praca zespołowa
  TEAM to akronim, który oznacza „Razem wszyscy osiągają więcej”! Jest faktem, opartym na badaniach naukowych i empirycznych, że ludzie, którzy pracują razem, koncentrując się na tych samych celach, mogą osiągnąć więcej niż każda osoba w pojedynkę. Dlatego praca zespołowa jest kluczowym atutem, wraz z innymi zasadami, dla wspólnego sukcesu i wspólnych pożądanych celów.
 13. Przeciwności i porażka
  Zasada ta pozwala wyciągać wnioski z ludzkich błędów i niepowodzeń. Możesz się rozwijać tylko ucząc się, popełniając małe porażki i opanowując doświadczenie. Nazywa się to również „chwilową porażką” i niesie zalążek (większej) korzyści.
 14. Kreatywna wizja
  Aby dojść do wielkich i mądrych pomysłów biznesowych, wyobraźnia jest kluczowym słowem stymulującym twórcze wizje. Zaczyna się od prostego pomysłu, który możesz rozwijać małymi krokami w czasie, być może razem z innymi. Dlatego twoja wyobraźnia musi być wolna i nieustraszona. Pochodzi z podświadomości i ćwiczeniami umysłu stymulujesz ją i rozwijasz.
 15. Zdrowie
  Zawsze, gdy prowadzisz interesy lub zajmujesz się czymś osobistym, zdrowie jest kluczem do cieszenia się życiem i osiągnięcia osobistego spełnienia. Ta zasada koordynuje i stymuluje wszystkie zasady. Wspiera również świadome wybory i zapewnia wytrzymałość. Jedząc zdrową żywność i pobudzając mózg podczas ćwiczeń, możesz przynieść korzyści sobie i innym w osiąganiu wspólnych, pożądanych celów.
 16. Planowanie czasu i pieniędzy
  Czas i pieniądze to ważne aspekty sukcesu. Ważne jest, aby codziennie poświęcić trochę czasu na zrozumienie swoich dochodów i wydatków w odniesieniu do pożądanych celów. Oba cenne zasoby muszą pasować do twojego obecnego planu, jak i przyszłego planu (za 10 lat). Przewidywanie i podejmowanie decyzji są kluczowe w odniesieniu do tej zasady.
 17. Nawyki
  Każdy chce spokoju, dobrego zdrowia i bezpieczeństwa finansowego. Dlatego, aby to osiągnąć, musisz mieć rozwijające się i pozytywne nawyki. Poprzez myśli i czyny ustanowiłeś pewne nawyki (przyczyna – skutek). Czy te przyzwyczajenia przynoszą Ci spokój ducha, dobre zdrowie i bezpieczeństwo finansowe, czy też musisz je zmienić, aby to osiągnąć? Jakie to nawyki i jaki planujesz zmienić?
Czytaj:  Prokrastynacja - Twój wróg!

Jak zastosować te zasady sukcesu?
Wszystkie te zasady mają zastosowanie w twoim życiu. To od Ciebie zależy, co z nimi zrobisz. Jeśli nauczysz się radzić sobie z nieprzyjemnymi sytuacjami i zmieniać je w pożyteczne i pozytywne sytuacje, jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu.

Pytania do przemyślenia:

Jaki jest twój plan na sukces?
Jakie są twoje zasady sukcesu i jak możesz z nimi współpracować?
Jaki jest Twój sukces w relacjach z innymi ludźmi i osiąganiu celów?
Jakie masz nawyki, które chcesz zmienić, aby żyć takim życiem, jakie chcesz?

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *