Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Zeznanie podatkowe self assessment w UK

Self Assessment jest to system używany przez brytyjski urząd skarbowy (HMRC) do ściągania podatku dochodowego. Podatek jest automatycznie zciągany z pensji, emerytur czy oszczędności. Podatnicy indywidualni czy prowadzący biznesy osiągający dodatkowe przychody powinni również rozliczyć się z należnego podatku poprzez Self Assessment.

Jeśli potrzebujesz złożyć zeznanie podatkowe to składasz je po zakończeniu roku podatkowego (5 kwietnia).

Self Assessment można przesłać do urzędu skarbowego w formie papierowego formularza lub online.

Zeznanie Self Assesment należy przesłać w określonym terminie, aby uniknąć zapłacenia kary.

W celu rozliczenia się, w pierwszej kolejności, musisz się zarejestrować. Istnieją trzy różne sposoby rejestracji:

  • self-employed lub sole trader,
  • jeśli nie jesteś self-employed,
  • rejestrujesz partnera lub partnership.

Potrzebujesz zbierać swoje wyciągi bankowe, rachunki, faktury tak abyś mógł poprawnie rozliczyć się z HMRC. Po wysłaniu formularza do urzędu skarbowego, HMRC obliczy, na podstawie liczb jakie im przesłałeś, należny im podatek jaki musisz zapłacić.

Jak dużo zapłacisz podatku zależy od skali podatkowej, w której się znajdujesz. Są różne skale podatku od wzrostów kapitałowych (Capital Gains Tax) w zależności np. jak sprzedaż akcje lub drugą nieruchomość.
Jeśli potrzebujesz pomocy w rozliczeniu Self Assessment to zapraszam do kontaktu ze mną poprzez fromularz na tej stronie lub przez moje konto facebookowe.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  Jak założyć organizację charytatywną

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *