Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Odbierz 20 500 £ bez podatku od swojej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością!

Możesz to zrobić, korzystając z następujących allowances i band’ów na swoją korzyść.

  • Personal allowance (PA): £12,500 – cały dochód do tej kwoty jest zwolniony z podatku,
  • Savings rate band (SRB): £5,000 – odsetki opodatkowane stawką 0%,
  • Personal savings allowance (PSA): £1,000 – odsetki opodatkowe stawką 0%,
  • Dividend allowance (DA): £2,000 – diwidenda opodatkowana stawką 0%.

Jeśli masz konto Director’s loan z saldem 185 000 GBP, roczna stopa oprocentowania w wysokości 10% powinna być akceptowana przez HMRC, umożliwiając Ci otrzymanie 18 500 GBP dochodu z odsetek całkowicie wolnego od podatku. Byłby to dopuszczalny wydatek dla Twojej firmy, oszczędzający podatek od osób prawnych w wysokości 19%, a także mógłbyś otrzymać go osobiście bez żadnego podatku.

Oprócz tego możesz osobiście wziąć 2000 GBP dywidendy od firmy bez płacenia podatku dochodowego. Pamiętaj, że dywidendy są wypłacane po odliczeniu podatku i Twoja firma zapłaciła już 19% podatku dochodowego od osób prawnych od dochodu.

Jeśli saldo na koncie Director’s loan nie jest wystarczająco duże, aby naliczać, na przykład wysokie oprocentowanie, równie dobrze możesz sobie poradzić, pobierając niewielką pensję w wysokości około 9500 GBP i otrzymując dodatkowy dochód z mieszanki odsetek i dywidend, jak powyżej.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Czytaj:  Najlepsze oprogramowanie księgowe dla samozatrudnionych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *