Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

10 pomysłów na mały biznes, który można założyć za niewielkie pieniądze

Założenie firmy. To marzenie wielu osób, ale niewielu wprowadza je w życie.
Poniżej przedstawiam 10 tanich biznesów, które można rozpocząć przy ograniczonym nakładzie gotówki i środków.

Budownictwo
Jeśli posiadasz niezbędne umiejętności i dobrze wyposażoną skrzynkę z narzędziami, dość łatwo jest rozpocząć działalność jako mały wykonawca.

Następnie głównym wydatkiem będzie lokalne reklamowanie swoich usług. Przybliżone koszty rozpoczęcia działalności w branży budowlanej mogą wynieść 5 000 funtów.

Sektor budowlany obejmuje ogromną różnorodność zawodów i ról, w tym stolarzy, dekarzy, tynkarzy, elektryków i elektryków. Można specjalizować się w jednym konkretnym fachu lub oferować szereg różnych usług.

Pamiętaj, że praca w branży budowlanej będzie wymagała od Ciebie znajomości wielu przepisów budowlanych oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Jeśli zatrudniasz kogoś, będziesz odpowiedzialny za upewnienie się, że posiada on umiejętności niezbędne do wykonywania swojej pracy w potencjalnie niebezpiecznym środowisku.

Sprzątanie
Zaopatrz się w kilka podstawowych rzeczy i jesteś gotowy do walki z brudem. Sprzątanie to bardzo oszczędny model start-upu, który wymaga niewielu skomplikowanych umiejętności i niewiele sprzętu. W rzeczywistości wiele domów, w których pracujesz, będzie miało swój własny sprzęt i materiały, z których możesz skorzystać.

Jeżeli ty decydujesz zakupywać swój sprzęt, powinieneś rozważać następujący:

Wózki na sprzęt – £2oo
Profesjonalny odkurzacz – od £57
Van – od 3.000 funtów
Wszystko, co musisz zdecydować, to czy chcesz rozpocząć domowy biznes sprzątania lub komercyjny biznes sprzątania. Mieszkaniowy jest bardziej dostępnym przedsięwzięciem i łatwiejszym do zarządzania, jeśli jesteś jednoosobowym zespołem.

Sprzątanie opiera się na utrzymaniu klienta, więc wykonanie dokładnej pracy jest koniecznością, jeśli chcesz być poproszony ponownie. Dobrze wykonana praca zapewni dobre słowo z ust klientów i stworzy dodatkowy biznes.

Nawet w erze cyfrowej, lokalna kampania ulotkowa od drzwi do drzwi jest skutecznym sposobem na zdobycie klientów, jak również reklama w lokalnych firmach.

Mobilny salon fryzjerski lub kosmetyczny
Fryzjerstwo lub kosmetyka może być doskonałym pomysłem na biznes, zwłaszcza jeśli jesteś mobilny, ponieważ zmniejsza to koszty ogólne związane z zakupem salonu. Ponownie, jest to tylko kwestia posiadania odpowiedniego sprzętu, bycia gotowym do podróży do domów klientów i reklamowania swoich usług.

W zależności od tego, jak często (i daleko) podróżujesz i jakie usługi świadczysz, biznes mobilnej kosmetyczki może kosztować Cię od setek funtów miesięcznie do tysięcy.

Chociaż nie ma ustalonych kwalifikacji, fryzjerstwo z pewnością będzie wymagało pewnego szkolenia, zanim zaczniesz obcinać ludziom włosy. Jeśli chcesz być traktowana/y poważnie jako kosmetyczka, powinnaś posiadać minimum NVQ Level Three w zakresie terapii piękności lub leczenia holistycznego.

Później pozostaje już tylko kwestia bycia miłym (będziesz spędzać dużo czasu jeden na jeden z ludźmi) i efektywnego organizowania swojego czasu.

Czytaj:  Odbierz 20 500 £ bez podatku od swojej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością!

Ogrodnictwo
Jeśli jesteś amatorem ogrodnictwa, możesz zaopatrzyć się w cały arsenał sprzętu ogrodniczego i rozpocząć pracę jako ogrodnik. Podobnie jak w przypadku sprzątania, domy, w których pracujesz, mogą mieć własny sprzęt i narzędzia, co oznacza dla Ciebie niższe koszty ogólne.

A jeśli nie odróżniasz goździka od chryzantemy, możesz uzupełnić swoją wiedzę ogrodniczą poprzez ukończenie kursu organizowanego przez organizację taką jak Plant School.

Jeśli wliczyć koszty zakupu i oznakowania vana, zakupu odpowiedniego sprzętu i narzędzi oraz ubezpieczenia, typowy biznes ogrodniczy może kosztować Cię od 5 000 do 10 000 funtów. Ale jeśli zdecydujesz się być ogrodnikiem solo z kilkoma lokalnymi klientami, koszty mogą być znacznie, znacznie niższe.

Istnieje bardzo niewiele przepisów, których musisz przestrzegać jako ogrodnik, pod warunkiem, że masz odpowiednie ubezpieczenie i szkolenie, jeśli będziesz używać chemikaliów w ramach swojej działalności.

Według The Gardener’s Guild, większość ogrodników oczekuje zarobić minimum £ 150 dziennie, lub między £ 20-£ 40 za godzinę. W zależności od tego, jak często pracujesz, możesz zarobić nawet 50 000 funtów rocznie.

Biznes związany z żywnością uliczną
Żywność uliczna jest szybko rozwijającym się sektorem w Wielkiej Brytanii, z festiwalami, ulicznymi targami i miejskimi rynkami ulicznymi dającymi szansę na założenie szczupłego, średniego biznesu skupionego na żywności i zbliżenie się do konsumentów.

Nie musisz mieć doświadczenia w gastronomii lub hotelarstwie. Jeśli interesujesz się jedzeniem i gotowaniem, a także masz siłę, by pracować na długich, pracowitych zmianach, to dość łatwo jest znaleźć miejsce na lokalnym rynku i zacząć wykonywać swój zawód.

Jeśli chodzi o sprzęt, będziesz potrzebował vana lub przyczepy, które możesz zdobyć już od 1500 funtów. Będziesz również potrzebował czytnika kart, aby przyjmować płatności od klientów.

Ogólnie rzecz biorąc, założenie ulicznego biznesu spożywczego za mniej niż 5 000 funtów jest wykonalne. Jednak może to być ryzykowne i możesz stracić klientów z powodu złej pogody lub ostrej konkurencji – a będzie jej dużo. Dlatego właśnie sektor ten nagradza kreatywność i śmiałe pomysły. Daj konsumentom posmakować czegoś wyjątkowego i ekscytującego, a kolejki ustawią się wokół ciebie.

Spacer z psem
Jesteśmy społeczeństwem miłośników psów. Ale jesteśmy również społeczeństwem coraz bardziej zajętych ludzi, którzy walczą, aby dać naszym czworonożnym przyjaciołom uwagę, na którą zasługują.

Oznacza to, że istnieje wiele możliwości uzyskania wynagrodzenia za wyprowadzanie na spacer zwierząt domowych ludzi nie mających czasu. Wymagania wstępne do tego są minimalne; głównie miłość do psów i doświadczenie w obchodzeniu się z nimi, a także miłość do chodzenia (będziesz robić dużo tego).

Czytaj:  Zakup firmy

Twoje główne koszty chodzenia z psem na początku to ubezpieczenie i być może jakieś ulotki. To nie będzie cię kosztować więcej niż kilkaset funtów. A biorąc pod uwagę, że można pobierać opłaty do 20 funtów za godzinę, są dobre pieniądze do zrobienia.

Musisz być świadomy kilku zasad i przepisów, w tym wymogu prawnego dla psów nosić smyczy przez cały czas i oczywiście, Twój obowiązek prawny, aby podnieść ich kupy …

Biznes na eBayu
Chcesz rozpocząć działalność, która nie wymaga od Ciebie wychodzenia z sypialni ani interakcji z ludźmi? Zostanie przedsiębiorcą eBay może być dla Ciebie idealną okazją do rozpoczęcia działalności.

Jeśli chodzi o koszty eBay, obecne ceny abonamentów wynoszą: Basic (od 17,38 funtów), Featured (od 52,17 funtów), Anchor (217,38 funtów). Nie musisz mieć abonamentu, aby rozpocząć sprzedaż w serwisie eBay, ale jego posiadanie może być korzystne.

Rozpoczynając działalność – zwłaszcza z niesprawdzonym produktem – zacznij od małych kwot i powoli je rozbudowuj, aby nie tracić czasu i zasobów. Nie chcesz wydać wszystkich swoich pieniędzy na mnóstwo towaru tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie możesz go sprzedać. Zbadaj, co się sprzedaje i dowiedz się, kto jeszcze to sprzedaje. Istnieje wiele witryn online, gdzie można kupić hurtowych zapasów.

Kiedy już zidentyfikujesz swoją niszę i zaczniesz sprzedawać, ważne jest, aby budować pozytywne opinie. Dobra obsługa klienta jest niezbędna. Jeśli coś pójdzie nie tak w procesie dostawy i nie masz na to wpływu, ważne jest, aby zadowolić niezadowolonego klienta, oferując mu coś ekstra. Złe oceny mogą zniszczyć biznes w serwisie eBay.

Osobisty trener
Nie brakuje ludzi, którzy chcą być sprawni i zdrowi. Jeśli jesteś fanatykiem fitnessu z wysportowanym ciałem lub stonowaną sylwetką, będziesz swoją własną chodzącą reklamą.

Twoje główne koszty osobistego trenera będzie szkolenie, ubezpieczenie, sprzęt i ubezpieczenie, podczas gdy można pobierać cokolwiek od £ 20 do £ 100 za godzinę w zależności od doświadczenia.

Praca wymaga, aby nauczyć klienta, jak korzystać z urządzeń, motywować ich do poprawy ich kondycji fizycznej i dobrego samopoczucia, jak również ustawić długo- i krótkoterminowe cele. Niektórzy trenerzy personalni stosują bardziej holistyczne podejście do samopoczucia swoich klientów i doradzają w zakresie zdrowia i odżywiania.

Jeśli chcesz być traktowany poważnie przez klientów, jako samozatrudniony trener personalny, powinieneś posiadać co najmniej certyfikat Level 2 w Fitness Instructing, Health, Fitness, and Exercise Instruction lub Instructing Exercise and Fitness. Są one dostępne w prywatnych firmach lub na uczelniach wyższych.

Korepetytor domowy
Jeśli posiadasz wysokie kwalifikacje w danym przedmiocie, korepetycje mogą być pracą dla Ciebie. Nie jest konieczne, aby być w pełni wykwalifikowanym nauczycielem, jednak powinieneś posiadać gruntowną wiedzę na temat systemu edukacji w Wielkiej Brytanii i programu nauczania. Strona Gov.uk zawiera wiele przystępnych informacji na temat programu nauczania.

Czytaj:  Co to jest IR35 i off-payroll i jak wpływają one na moją firmę?

Należy zdecydować, czy sesje korepetycyjne będą odbywać się w domu, czy też należy dojeżdżać do domu uczniów. Rodzice młodszych dzieci najprawdopodobniej będą woleli, aby nauka odbywała się pod ich własnym dachem. Niezbędne jest sprawdzenie przez Disclosure and Barring Service, aby udowodnić, że nadajesz się do pracy z dziećmi. Chociaż nie ma prawnego obowiązku, raczej nie znajdziesz pracy, jeśli nie jesteś sprawdzony.

Stawki mogą się wahać od około 15 do 30 funtów za godzinę. Jedynym prawdziwym kosztem korepetycji będzie podróż.

Handlarz na rynku
Zostanie handlarzem na rynku to świetne pierwsze doświadczenie w biznesie i dość przystępne, jeśli masz ograniczone zasoby. Jest to również świetny sposób na przetestowanie nowego produktu bez konieczności inwestowania ogromnych sum czasu i pieniędzy w pomysł na biznes.

Podobnie jak w przypadku ulicznego straganu z żywnością, dość łatwo jest znaleźć miejsce na lokalnym rynku – ile to kosztuje, zależy od lokalizacji. Wiele stałych rynków zaopatruje stoiska, więc wszystko, co musisz zrobić, to przynieść produkt. Będziesz także potrzebował ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i uzyskania licencji na prowadzenie straganu od władz lokalnych. Ogólnie rzecz biorąc, koszty straganu rynkowego nie będzie więcej niż kilkaset funtów.

Po tym wszystkim jest to tylko kwestia posiadania odpowiedniego produktu, o osobistym nastawieniu, i chęć do pracy długie godziny.

Jeśli szukasz oszczędności, te tanie firmy, które możesz założyć przy niskim budżecie, mogą być idealną okazją do rozpoczęcia działalności.

Zapisz się do Newslettera!

Zapraszam do zapisania się do mojego newslettera, aby mieć najnowsze informacje z tej strony.

Powyższego tekstu nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji lub oferty lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez względu na konkretne cele inwestycyjne lub sytuację finansową i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi w celu promowania niezależnych badań. Wszelkie odniesienia do przeszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub pakietu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. arturrogoz.com nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *